Постанова
від 07.06.2011 по справі 2а-4501/11/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 червня 2011 року 17:23 № 2а-4501/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Патратій О.В., при секретарі Рагімовій Н.А., за участю представників сторін:

від прокуратури: не з'явився

від позивача:Найдьонишевої-Буренко Ю.П. (довіреність від 12.05.2011 р. № 8492/08),

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва до Науковогол центру розвитку про стягнення заборгованості у розмірі 79 913,24 грн.,- В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва звернувся до суду з позовом до Наукового центру розвитку туризму (далі -відповідач), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 31 травня 2011 року, просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 60 342,57 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги статті 20 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Як зазначав позивач, відповідачем не сплачувались страхові внески за період з вересня 2010 року по грудень 2010 року, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 60 342 грн. 57 коп. Підставою для звернення до суду стало невиконання Науковим центром розвитку туризму вимог про сплату недоїмки, які надсилались у встановленому законом порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 квітня 2011 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

У судове засідання 07 червня 2011 року відповідач не з'явився; належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Від відповідача заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило, тому суд відповідно до ст. 71, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за відсутності представника відповідача на основі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як встановлено судом, відповідач - Науковий центр розвитку туризму перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва та відповідно до ст. ст. 14, 15, 19, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. № 1058-IV (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати страхових внесків в установлені строки в повному обсязі.

Частиною 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. № 1058-IV та пункту 5.1.6. Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, передбачено, що остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Як вбачається з матеріалів справи, Науковий центр розвитку туризму має заборгованість по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України за період з вересня 2010 року по грудень 2010 року. Згідно картки особового рахунку відповідача, копія якої наявна в матеріалах справи, розмір несплачених відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вказаний період становить 60 342,57 грн.

Вказана заборгованість утворилась на підставі самостійно поданих відповідачем розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з вересня 2010 року по грудень 2010 року, згідно яких нараховані страхові внески у розмірі 76 835,20 грн.

Вказані суми страхових внесків були сплачені відповідачем частково -у розмірі 16492,63 грн., заборгованість становить 60 342,57 грн.

Згідно з частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Частиною 12 статті 20 вказаного Закону передбачено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п. 8.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16 січня 2004 р. за № 64/8663, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі недоїмка).

Пунктом 11.11 Інструкції передбачено, що платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, (роботодавці) щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.

Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058-IV (із змінами та доповненнями) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з ч. 13 ст. 106 цього ж Закону про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Сума страхових внесків та фінансових санкцій, передбачена частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягає сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Сума фінансових санкцій, застосована за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків (абзац третій ч. 14 цього ж Закону).

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва було винесено рішення від 18.01.2011 року № 465 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, визначені законодавством (далі -Рішення № 465), яким до Наукового центру розвитку туризму було застосовано фінансові санкції в розмірі 19 570,69 грн. (з яких 9 725,84 грн. -штрафні санкції та 9 844,85 грн. -пеня).

Вказане рішення було отримане відповідачем 18.01.2011 р., що підтверджується підписом уповноваженої особи на самому рішенні, копія якого наявна в матеріалах справи.

Як вбачається з матеріалів справи, Рішення № 465 відповідачем не оскаржувалось, нараховані суми штрафних та фінансових санкцій до бюджету органу Пенсійного фонду не сплачено.

Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки та суми фінансових санкцій, страхувальник узгоджує її з органом Пенсійного фонду, а в разі неузгодження має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем були винесені вимоги про сплату відповідачем боргу № Ю1776 від 02.11.2010 р. на суму 85 119,50 грн., № Ю1776-2 від 01.12.2010 р на суму 17 964,65 грн., № Ю1776-3 від 04.01.2011 р. на суму 18 930,62 грн. та № Ю1776-4 від 01.02.2011 р. на суму 40 113,62 грн., які були направлені відповідачу поштою з повідомленням про вручення, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштових відправлень, а одна з вимог була вручена уповноваженому представнику відповідача, що підтверджується підписом на корінці вимоги.

Суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначених вимог ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимогам вважається узгодженою.

Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.

Відповідно до ч. 5 ст. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»вiд 08.07.2010 № 2464-VI, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Враховуючи вищенаведене, заборгованість відповідача, яка утворилась за період з вересня 2010 року по грудень 2010 року, підлягає стягненню в порядку, визначеному Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що суми страхових внесків та штрафних санкцій до Пенсійного фонду України у розмірі 60 342,57 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується витягом з картки особового рахунку платника страхових внесків до Пенсійного фонду України; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Наукового центру розвитку туризму (код ЄДРПОУ 26314291, фактична адреса: 04053, м. Київ, вул. Артема, 1-5, оф. 402, юридична адреса: 02192, м. Київ, вул. Жмаченка, 26) на користь Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 22869448, адреса: 02094, м. Київ, вул. Краківська,18, рахунок № 256033122603 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669) заборгованість у розмірі 60 342,57 гривень (шістдесят тисяч триста сорок дві гривні 57 коп.).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя О.В. Патратій

Повний тест постанови складено та підписано: 10 червня 2011 року

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.06.2011
Оприлюднено08.12.2016
Номер документу63178065
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4501/11/2670

Постанова від 07.06.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Патратій О.В.

Ухвала від 04.04.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Патратій О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні