Ухвала
від 05.12.2016 по справі 611/1057/16-ц
БАРВІНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 611/1057/16

Провадження № 2-о/611/78/16

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 грудня 2016 року суддя Барвінківського районного суду Харківської області Коптєв Ю.А., розглянувши заяву Подолівської сільської ради Харківської області, заінтересована особа - Барвінківська районна державна адміністрація Харківської області, про визнання спадщини відумерлою,-

в с т а н о в и в:

Подолівська сільська рада Харківської звернулась до суду із заявою про визнання відумерлою спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1, а саме права на земельну частку (пай) в розмірі 7, 05 умовних кадастрових гектари, та передати її у власність територіальної громади.

Вивчивши матеріали позовної заяви суд приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119 ЦПК України.

Зі змісту ст.234 ЦПК України, вбачається, що справи про визнання спадщини відумерлою розглядаються в порядку окремого провадження на підставі заяви.

Згідно до ч.8 ст. 8 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Оскільки главами 1 та 5 розділу 4 ЦПК України, не врегульовані питання відносно наслідків подання заяви в окремому провадженні, яка не відповідає вимогам Закону, суд застосовує аналогію закону та, як наслідок, положення ст. ст. 119, 121, 122 ЦПК України, яка регулює питання форми та змісту позовної заяви.

Відповідно до ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити: ім'я позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

Відповідно до ст. 275 ЦПК України, у заяві про визнання спадщини відумерлою повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Усупереч цим вимогам, заявником не зазначено та не підтверджено відповідними доказами час та місце відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця), тобто дата та місце смерті спадкодавця.

Також, відповідно до ч.1 ст. 1277 ЦК України особи, які мають право або зобов'язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації з Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину. Проте, відповідної інформації зі Спадкового реєстру заявником також не надано. Не зазначено ніяких відомостей і належних доказів щодо можливих спадкоємців, для отримання яких необхідно звернутися до нотаріальної контори (про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття).

Звертаючись до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою, заявник в прохальній частині вказав нечіткі вимоги, зокрема, просить « визнати спадщину відумерлою, після смерті ОСОБА_1, а саме пая на земельну частку (пай)..», які необхідно привести у відповідність до законодавства України.

Таким чином, заявнику необхідно оформити заяву належним чином із зазначенням всіх необхідних відомостей, оскільки суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як передумов права на пред'явлення позову, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду, і вони передбачені в статі 275 ЦПК України.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 275 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 121, 275 ЦПК України, суддя,-

у х в а л и в:

Заяву Подолівської сільської ради Харківської області, заінтересована особа - Барвінківська районна державна адміністрація Харківської області , про визнання спадщини відумерлою, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків - п'ять дні з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.А. Коптєв

СудБарвінківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.12.2016
Оприлюднено08.12.2016
Номер документу63184499
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —611/1057/16-ц

Рішення від 03.02.2017

Цивільне

Барвінківський районний суд Харківської області

Коптєв Ю. А.

Ухвала від 19.12.2016

Цивільне

Барвінківський районний суд Харківської області

Коптєв Ю. А.

Ухвала від 05.12.2016

Цивільне

Барвінківський районний суд Харківської області

Коптєв Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні