Рішення
від 06.12.2016 по справі 906/1047/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "06" грудня 2016 р. Справа № 906/1047/16

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Маріщенко Л.О.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - довіреність від 08.09.2016

від відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "Житомирський меблевий комбінат" (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лінк Тел" (м. Малин Житомирської області)

про стягнення 23378,30 грн

Приватне акціонерне товариство "Житомирський меблевий комбінат" звернулося до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лінк Тел" 23378,30 грн згідно договору оренди нежитлового приміщення № 1ЖМК0160129 від 01.03.2016 з яких: 14647,80 грн - основна заборгованість із сплати орендної плати за серпень 2016; 2478,00 грн - додаткова плата (вартість експлуатаційних витрат) за серпень 2016; 118,00 грн - оплата рекламних послуг за серпень 2016.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві.

Відповідач відзиву на позов не надав, повноважного представника в судове засідання не правив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений судом належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 48).

Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача своєчасно та належним чином про час і місце розгляду справи і забезпечення явки останнього в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Проте, відповідач своїм правом на участь у засіданні суду та наданні письмових або усних пояснень не скористався, а тому, беручи до уваги те, що неявка в засідання суду відповідача або його представника, належним чином та відповідно до законодавства повідомлених про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами згідно із ст. 75 ГПК України.

Розгляд справи здійснюється за наявними в матеріалах справи документами, відповідно до ст.75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

01.03.2016 між Приватним підприємством "Житомирський меблевий комбінат" (орендодавець/позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Лінк Тел" (орендар/відповідач) укладено договір №1ЖМК0160129 оренди нежитлового приміщення (далі - договір), згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає у тимчасове оплачуване користування нежитлове приміщення, а саме - частину будівлі ТЦ на першому поверсі, загальною площею 59,0 кв.м., яке розташоване за адресою м. Житомир, вул. Київська, 77 (а.с. 8-20).

Відповідно до п.1.6. Договору об'єкт оренди передається орендарю по акту приймання-передачі.

Так, у матеріалах справи знаходиться акт приймання-передачі №1 від 01.03.2016, згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає у тимчасове оплачуване користування нежитлове приміщення, а саме - частину будівлі ТЦ на першому поверсі, загальною площею 59,0 кв.м., яке розташоване за адресою м. Житомир, вул. Київська, 77 (а.с. 21).

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст.509 ЦК України).

Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку (ч.1 ст.173 ГК України). Сторони можуть за взаємною згодою конкретизувати або розширити зміст господарського зобов'язання в процесі його виконання, якщо законом не встановлено інше (ч.3 ст.173 ГК України).

Майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч.1 ст.175 ГК України).

Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Судом встановлено, що правовідносини між сторонами у справі виникли на підставі договору №1ЖМК0160129 від 01.03.2016, який за своєю правовою природою є договором оренди.

За умовами ч.1 ст.759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно ч.1 ст.762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Частиною 1 ст.530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до пункту 2.3.7. Договору орендар зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати плату за оренду, компенсацію комунальних платежів та інших платежів, передбачених цим Договором, у відповідності з умовами Договору.

Пунктами 3.1. та 3.3. Договору встановлено, що орендар зобов'язаний вносити плату за користування об'єктом оренди в розмірах та строки, обумовлені цим договором; плата за користування приміщенням (орендна плата) сплачується орендарем щомісяця, не пізніше 5-го числа місяця, що слідує за оплачуваним місяцем.

Згідно п.3.4. Договору орендодавець виставляє орендареві рахунок на оплату плати за оренду, розрахованої відповідно до Додатку №2 до цього Договору. Орендар зобов'язаний сплачувати плату за оренду не пізніше строку, вказаного в цьому Договорі незалежно від факту одержання ним зазначених рахунків. При неотриманні орендарем цих рахунків, плата за оренду розраховується орендарем самостійно відповідно до Додатку №2 до цього Договору.

Відповідно п. 1.2.1 додатку № 2, орендна плата за кожен місяць визначається на момент платежу за відповідною формулою. Орендна плата складається з двох частин: орендної плати та додаткової плати (а.с. 14).

Пунктом 1.2.2. додатку № 2 до договору встановлено, що додатковою платою є вартість експлуатаційних витрат, яка містить в собі:

- оплату плати за землю,

- обслуговування та ремонт мереж каналізації та водопостачання Будівлі,

- обслуговування та ремонт електричних мереж Будівлі,

- обслуговування та ремонт приладів обліку теплоенергії,

- обслуговування та ремонт ливневої каналізації Будівлі,

- обслуговування та ремонт системи кондиціювання та вентиляції Будівлі,

- обслуговування та ремонт системи пожежної сигналізації Будівлі,

- обслуговування та ремонт системи димовидалення та сповіщення про пожежу Будівлі,

- обслуговування та ремонт системи відео спостереження,

- обслуговування пожежної сигнальної Кнопки Будівлі,

- обслуговування та ремонт фасаду Будівлі,

- обслуговування та ремонт трансформаторних підстанцій Будівлі,

- обслуговування та ремонт даху Будівлі,

- обслуговування та ремонт іншого обладнання Орендодавця,

- вивіз побутового сміття з Будівлі,

- чищення килимків на вході у Будівлю,

- обслуговування зелених насаджень прилеглої території,

- прибирання та вивіз снігу з прилеглої території у зимовий період,

- прибирання прилеглої території Будівлі та місць загального користування приміщення,

- дезінфекцію та дератизацію Будівлі,

- охорона Будівлі,

- адміністративні витрати.

Крім того, пунктами 3.6., 3.6.1., 3.6.2. та 3.6.3. Договору встановлено обов'язок Орендаря сплачувати витрати на комунальні послуги - не пізніше 10-го числа місяця, наступного за оплачуваним місяцем.

Також, пунктом 3.17. Договору передбачено, що орендар щомісяця, не пізніше 5-го числа місяця, що слідує за оплачуваним місяцем, перераховує на поточний рахунок орендодавця суму в розмірі 02,00 грн в т.ч. ПДВ (20%), за один квадратний метр об'єкта оренди, як оплату рекламних послуг, які мають на меті залученні потенційних покупців (користувачів послуг) Торгівельно-розважального центру "Глобал UА" та виражені у розміщенні реклами в засобах масової інформації, розміщенні зовнішньої реклами, а також у витратах на рекламні та інші масові заходи.

Відповідно до ч.2 ст.193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Згідно ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Проте, відповідач взяті на себе зобов'язання за договором №1ЖМК0160129 оренди нежитлового приміщення від 01.03.2016 належним чином не виконав, внаслідок чого за серпень 2016 в нього перед позивачем виникла заборгованість з орендної плати в сумі 14647,80 грн, додаткової плати в сумі 2478,00 грн, комунальним платежам в сумі 1158,26 грн, рекламним послугам в сумі 118,00 грн. Загалом заборгованість відповідача за Договором становить 23378,30 грн.

Відповідно до ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як па підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ч.1 ст.43 ГПК України).

Відповідач заперечень з приводу заявлених позовних вимог та доказів сплати боргу суду не надав.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і укладеного договору та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі - з відповідача стягується на користь позивача 23378,30грн заборгованості за серпень 2016, що включає в себе 14647,80 грн орендної плати, 2478,00 грн додаткової плати (вартість експлуатаційних витрат), 1158,26 грн за надані комунальні послуги, 118,00 грн за надані рекламні послуги.

Судові витрати покладаються на відповідача, відповідно ст. 49 ГПК України.

Керуючись ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лінк Тел" (11601, Житомирська область, м. Малин, вул. Винниченка, 73, код 36128237) на користь Приватного акціонерного товариства "Житомирський меблевий комбінат" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 15, код 32744172):

- 23378,30 грн заборгованості;

- 1378,00 грн судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 06.12.16

Суддя Маріщенко Л.О.

Друк: 1 - у справу,

2- відповідачу (рек. з повід.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.12.2016
Оприлюднено09.12.2016
Номер документу63190182
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1047/16

Рішення від 06.12.2016

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 22.11.2016

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 25.10.2016

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні