Рішення
від 21.11.2016 по справі 542/1255/16-ц
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

копія

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2016 року справа № 542/1255/16

провадження № 2/542/756/16

Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді - Стрельченко Т.Г.,

при секретарі - Нестеренко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання права власності на спадщину, -

в с т а н о в и в :

09.09.2016 року позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на спадщину, посилаючись на те, що 17.08.2012 року померла її мати ОСОБА_2 , а 18.08.2003 року помер її батько ОСОБА_3. Після смерті батьків відкрилася спадщина, яка складається з ? частини земельної частки (паю) від 4,28 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки (на місцевості), яка розташована на території Крутобалківської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області на підставі сертифікату серії РН № 780998 та земельної ділянки площею 1,40 га згідно державного акту про право приватної власності на землю Р3 №646584, яку передано для ведення особистого селянського господарства.

Спадкоємицею за законом після померлих батьків є позивачка. Але отримати свідоцтво про право на спадщину не має можливості, оскільки земельній ділянці площею 1,40 га не присвоєний кадастровий номер, а на земельну частку (пай) розміром 4,28 в умовних кадастрових гектарах відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує право померлої на земельну частку (пай). Тому позивачка змушена звернутися до суду з вказаним позовом.

Позивач в судове засідання не з'явилася, через канцелярію суду подала письмову заяву про розгляд справи без її участі, просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач - представник Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області в судове засідання не з'явився, до суду направив заяву № 765 від 13.10.2016 року про розгляд справи у відсутність представника сільської ради. Позов визнають повністю, просять його задовольнити.

Давши оцінку матеріалам справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

У зв'язку з чим, на підставі ст. 197 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу.

Всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.

У відповідності зі ст.ст. 10, 11 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, у межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, наданих сторонами. Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно свідоцтва про смерть серії І-КЕ № 224506, виданого Крутобалківською сільською радою, Новосанжарського району, Полтавської області 17 серпня 2012 року, ОСОБА_2 померла 17.08.2012 року (а.с.6).

Згідно свідоцтва про смерть серії 1-КЕ № 243319, виданого Крутобалківською сільською радою 19 серпня 2003 року, ОСОБА_3 помер 18.08.2003 року (а.с.5).

Згідно свідоцтва про смерть серії І-КЕ № 297486, виданого виконавчим комітетом Крутобалківської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області 15 травня 2015 року, ОСОБА_4 помер 15.05.2015 року (а.с.7).

Згідно свідоцтва про народження серії І-КЕ № 158124, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новосанжарського районного управління юстиції Полтавської області 11 травня 2012 року, ОСОБА_5 народилася 27 жовтня 1956 року, її батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2, актовий запис № 45 (а.с.9).

Згідно свідоцтва про народження серії ІV-УР № 574031, виданого Крутобалківським сільським ЗАГС Новосанжарського району, ОСОБА_4 народився 23.12.1962 року, його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2, запис № 3 (а.с.8).

Згідно свідоцтва про шлюб серії 1-КЕ № 040207, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Новосанжарського районного управління юстиції Полтавської області 19 січня 2008 року, зареєстрували шлюб ОСОБА_6 та ОСОБА_5, позивачка змінила прізвище на ОСОБА_6, актовий запис № 04 (а.с.10).

Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом від 17.05.2016 року, спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_4, який помер 15 травня 2015 року є його сестра - ОСОБА_1. Спадщина, на яку видано це свідоцтво, складається з: приватизованої земельної ділянки, що розташована на території Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 160075, виданого відділом Держкомзему у Новосанжарському районі Полтавської області від 25 грудня 2008 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010854500384, кадастровий номер 5323481800:00:007:0133, площею 4, 2337 га, цільове призначення (використання) земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.11).

Згідно листа Новосанжарської державної нотаріальної контори № 2463/01-16 від 23.09.2013 року ОСОБА_1 та ОСОБА_4 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті 17.08.2012 року ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,14 га, згідно державного акту про право приватної власності на землю Р3 № 646583 та на земельну ділянку площею 1,86 га, згідно державного акту про право приватної власності на землю Р3 № 646584, ? земельної частки (паю) від 4,28 умовних кадастрових га, що перебуває у колективній власності ім.XXІ з'їзду КПРС на території Крутобалківської сільської ради с.Крута Балка Новосанжарського району Полтавської області (а.с.12).

Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом від 19.12.2005 року, спадкоємцем померлого 18 серпня 2003 року ОСОБА_3 є дружина ОСОБА_2. Спадкове майно, на яке видано це свідоцтво, складається із земельної частки (паю), посвідченого сертифікатом, розміром 4,28 умовних кадастрових гектарах, що перебувають у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства ім. XXІ з'їзду КПРС на території Крутобалківської сільської ради с.Крута Балка Новосанжарського району Полтавської області, що належить померлому ОСОБА_3 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 0329649, виданого Новосанжарською районною державною адміністрацією Полтавської області 15 грудня 1999 року, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 14735 17 грудня 1999 року та земельної частки (паю), посвідченого сертифікатом, розміром ? від 4,28 умовних кадастрових гектарах, що перебувають у колективній власності ім. XXІ з'їзду КПРС на території Крутобалківської сільської ради с.Крута Балка Новосанжарського району Полтавської області, що належить померлому ОСОБА_3 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 780998, виданого Новосанжарською районною державною адміністрацією Полтавської області 26 січня 2001 року, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 15879 31 січня 2001 року (а.с.13).

Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом від 11.11.2013 року, спадкоємцями зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_2, яка померла 17 серпня 2012 року є її дочка ОСОБА_1 на ? частку спадкового майна та син ОСОБА_4 на ? частку спадкового майна. Спадщина, на яку в указаних частках видано це свідоцтво складається із приватизованої земельної ділянки загальною площею 4,2300 га, кадастровий номер 5323481800:00:007:0132, цільове призначення (використання) земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 160074, виданого Новосанжарською районною державною адміністрацією Полтавської області та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010854500385 від 25 грудня 2008 року (а.с.14).

Згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, ОСОБА_1 є власником ? частини земельної ділянки площею 4,23 га, що знаходиться на території Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, кадастровий номер 5323481800:00:007:0132, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.15).

Згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії Р3 № 646584, виданого Крутобалківською сільською радою 14.10.2002 року, ОСОБА_3 передана у приватну власність земельна ділянка площею 1,40 гектарів у межах згідно з планом, що розташована на території с. Дудкин Гай, Крутобалківської сільської ради (а.с.16).

Як вбачається із сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 780998, виданого Новосанжарською районною державною адміністрацією Полтавської області 26 січня 2001 року, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 15879 31 січня 2001 року, ОСОБА_3 передано право на земельну частку (пай) розміром 4,28 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області (а.с.17).

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1,40 га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території с. Дудкин Гай, Крутобалківської сільської ради, Новосанжарського району Полтавської області, власником якої є ОСОБА_3, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 39665,10 грн. (а.с.18).

Згідно листа відділу Держгеокадастру у Новосанжарському районі Полтавської області № 690/86-16 від 05.08.2016 року, розпорядженням голови Новосанжарської районної державної адміністрації № 398 від 10.09.2008 року затверджено вартість земельної частки (паю) по колишньому КСП ім. XXІ з'їзду КПРС Крутобалківської сільської ради без урахування коефіцієнтів індексації і становить 19973,69 грн. (а.с.19).

Згідно повідомлення Новосанжарської державної нотаріальної контори № 1684/01-16 від 26.09.2016 року, після померлого 18.08.2003 року ОСОБА_3 заведена спадкова справа № 814/2005 від 19.12.2005 року. Подана заява про прийняття спадщини від ОСОБА_2. 19.12.2005 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом на ім'я ОСОБА_2 на земельну частку (пай) розміром 4,28 ум.га., земельну частку (пай) розміром ? від 4,28 ум.га., майновий пай, грошові заощадження в АТ «Ощадбанк» (а.с.26-27).

Згідно повідомлення Новосанжарської державної нотаріальної контори № 1685/01-16 від 26.09.2016 року, після померлої 17.08.2012 року ОСОБА_2 заведена спадкова справа № 44/2013 від 06.02.2013 року. Подана заява про прийняття спадщини від ОСОБА_7, а також ОСОБА_4, згідно довідки виданої Крутобалківською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області № 66 від 04.02.2013 року. 11.11.2013 року видано свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ім'я ОСОБА_7 на приватизовану земельну ділянку площею 4,2660 га. 11.11.2013 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом на ім'я ОСОБА_1 на ? частку приватизованої земельної ділянки площею 4,2300 га. 11.11.2013 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом на ім'я ОСОБА_4 на ? частку приватизованої земельної ділянки площею 4,2300 га (а.с.28-29).

Згідно повідомлення Новосанжарської державної нотаріальної контори № 1686/01-16 від 26.09.2016 року, після померлого 15.05.2015 року ОСОБА_4 заведена спадкова справа № 342/2015 від 13.11.2015 року. Подана заява про прийняття спадщини від ОСОБА_1. 17.05.2016 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом на ім'я ОСОБА_1 на ? частку приватизованої земельної ділянки площею 4,2300 га, приватизовану земельну ділянку площею 4,2337 га (а.с.30-31).

Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку про повне задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1218, 1268 ЦК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання права власності на спадщину - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на ? частину земельної частки (пай) від 4,28 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки (на місцевості), що знаходиться на території Крутобалківської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 780998, виданого Новосанжарською районною державною адміністрацією Полтавської області 26 січня 2001 року, як за спадкоємицею за законом після померлої 17.08.2012 року матері ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку площею 1,40 гектарів в межах згідно з планом, яку передано для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території с. Дудкин Гай, Крутобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії Р3 № 646584, як за спадкоємицею за законом після померлого 18.08.2003 року батька ОСОБА_3.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя (підпис)

З оригіналом вірно

Голова Новосанжарського районного суду

Полтавської області ОСОБА_8

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.11.2016
Оприлюднено12.12.2016
Номер документу63231231
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —542/1255/16-ц

Рішення від 21.11.2016

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Стрельченко Т. Г.

Ухвала від 20.09.2016

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гаврилюк О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні