ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.12.2016 Справа № 920/1328/15 Господарський суд Сумської області у складі судді Соп"яненко О.Ю.,
при секретарі судового засідання Середі І.Г.,
Представники сторін:
ОСОБА_1 ОДПІ - ОСОБА_2
Ліквідатор - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/1328/15 порушеної
за заявою кредитора ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області
до боржника ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «гко-МВ» (42200, м.Лебедин, Сумська область, вул. Вокзальна, 5, код ЄДРПОУ 36234017)
про визнання банкрутом,
встановив:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 06.10.2015р. порушено провадження у справі № 920/1328/15 про банкрутство ТО «гко-МВ» , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5.
Ухвалою суду від 05.11.2015 року заяву ОСОБА_5 про звільнення його від повноважень розпорядника майна у даній справі задоволено, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3
Постановою господарського суду Сумської області від 03.03.2016 року боржника у даній справі було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3
В серпні 2016 року до господарського суду надійшов звіт ліквідатора (супровідний лист № 02-01/300 від 02.08.2016 року), звіт № 02-01/302 від 02.08.2016 року про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат ліквідаційної процедури (вх. 2136), клопотання № 02-01/301 від 02.08.2016 року про витребування інформації (вх. 2135).
Ухвалами суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута неодноразово відкладався для з'ясування усіх обставин по справі.
Ліквідатор в судовому засіданні підтримав поданий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута та просив суд затвердити звіт та припинити провадження у справі.
Представник ініціюючого кредитора суду відзив не надав, проте представник в судовому засіданні не заперечував проти затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Зі звіту ліквідатора вбачається, що ним було сформовано реєстр вимог кредиторів до якого увійшли:
- ОСОБА_1 ОДПІ - з вимогами 495 468,80 грн., з яких 366 612,05 - 3 черга, 128 856,75 грн. - 6 черга;
- ПАТ КБ «Приватбанк» - з вимогами 86 430,35 грн., з яких 58 910,67 грн. - 4 черга, 25 083,68 грн. - 6 черга, 2 436,00 грн. - 1 черга;
- ТОВ «ТД «Євротрубпласт» - з вимогами 315 387,12 грн., з яких 307 429,04 грн. - 4 черга, 5 522,08 грн. - 6 черга, 2 436,00 грн. - 1 черга.
Також, ліквідатором було проведено інвентаризацію.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника а бо визнання його банкрутом» Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до абз. 13 ч. 2 ст. 41 та ст. 42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатором було вжито заходи щодо пошуку, виявлення та повернення майна банкрута з метою включення його до складу ліквідаційної маси та подальшого задоволення вимог кредиторів у відповідності до черговості передбаченої Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
На виконання вищевказаної норми ліквідатором було направлено запити до відповідних установ.
За результатами направлених запитів ліквідатором отримано інформацію, щодо відсутності будь-якого майна, зареєстрованого на банкрута.
У зв'язку з тим, що підприємство- банкрут не мало жодних майнових активів та ліквідаційна маса не була сформована, то задоволення вимог кредиторів не проводилося.
Виконуючи приписи ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вимоги, незадоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до листа ОСОБА_1 ОДПІ від 25.03.2016 року № 2851/10/18-15-23-033 за ТОВ "Ріко-М" було зареєстровано чотири разунки в установах банків, проте протягом ліквідаційної процедури для здійснення ліквідаційної процедури жодний рахунок не використовувався та всі рахунки ліквідатором були закриті.
Також ліквідатором, у встановленому законом порядку, передано на зберігання до архівних установ архівні документи банкрута для зберігання.
Згідно ч. 1, 4 ст. 46 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» Після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна;реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ухвалив:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «гко-МВ» (42200, м.Лебедин, Сумська область, вул. Вокзальна, 5, код ЄДРПОУ 36234017) - ліквідувати як юридичну особу.
Вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута, визнати погашеними.
Зобов'язати державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про припинення юридичної особи - банкрута та направити органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута.
2. Провадження у справі № 920/1328/15 - припинити.
3. Копію даної ухвали надіслати: кредиторам, державному реєстратору, ліквідатору, управлінню статистики, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС.
Суддя О.Ю. Соп'яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2016 |
Оприлюднено | 12.12.2016 |
Номер документу | 63253830 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні