ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1344/16
07 грудня 2016 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Дерех Н.В. розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до Спільного малого підприємства фірма "Домекс" про стягненя податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у тернопільській області (надалі позивач, Тернопільська ОДПІ) звернулася до суду із позовом до Спільного малого підприємства фірма «Домекс» (надалі відповідач, СМПФ «Домекс») про надання дозволу Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області на погашення суми податкового боргу Спільного малого підприємства фірми «Домекс» в розмірі 185570,48 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 185570,48 грн. для стягнення якого, контролюючим органом вживались всі заходи у відповідності до вимог статті 95 Податкового кодексу України. У зв'язку з несплатою податкового боргу платником податків та відсутністю коштів на рахунках у відповідача, позивач відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України просить надати дозвіл на погашення податкового боргу відповідача у розмірі 185570,48 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача у судове засідання не прибув, подав заяву в якій просить слухати справу за його відсутності в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідач в судове засідання не прибув, причин неявки не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення ст.128 КАС України, суд вирішив розглядати справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Спільне мале підприємство фірма "Домекс" зареєстроване 05.08.1992 року органами державної реєстрації як юридична особа та перебуває на обліку в Тернопільській ОДПІ як платник податків.
Згідно довідки Тернопільської ОДПІ від 12.10.2016р. за відповідачем наявний податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 185570, 48грн. в тому числі:
- 79504,25 грн. по податку на додану вартість, із яких - 53003,00грн. основний платіж, 26501,25грн. штрафні (фінансові) санкції та 0.00грн. пені;
- 105563,55грн. по податку на прибуток, із яких – 72766,50грн. основний платіж, 32797,05грн. - штрафні (фінансові) санкції та 0,00грн пені:
- 502,68 грн. штрафних санкцій по єдиному податку з юридичних осіб.
Позивачем у період з грудня 2014 року по жовтень 2015 року вживались заходи передбачені пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України для погашення податкового боргу відповідача за рахунок коштів платника податку.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 08.12.2014 року у справі №819/2588/14-а стягнуто з Спільного малого підприємства фірма «Домекс» на користь Тернопільської ОДПІ 185067,80 грн. податкового боргу (105563,55грн. по податку на прибуток та 79504,25грн. податку на додану вартість) за рахунок коштів, що належать платнику податків.
24 червня 2015 року постановою Тернопільського окружного адміністративного суду прийнято у справі №819/1681/15 стягнуто з Спільного малого підприємства фірма «Домекс» на користь Тернопільської ОДПІ 502,68грн. податкового боргу по єдиному податку за рахунок коштів, що належать платнику податків.
29 грудня 2014 року Тернопільською ОДПІ проведено опис майна у податкову заставу та зареєстровано обтяження у відповідному Державному реєстрі, що підтверджується копіями акта опису від 29.12.2014р. №29/7/19-18-25 та витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Наявність податкового боргу в сумі 158870,48 грн. та вжиття заходів контролюючими органами щодо його стягнення шляхом надіслання податкової вимоги встановлено вищевказаними постановами Тернопільського окружного адміністративного суду, які набрали законної сили, а тому ці обставини в силу статті 72 КАС України не потребують доказування.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, чинного з 01.01.2011 року, з змінами і доповненнями (далі – ПК України), передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пункт 59.1 статті 59 ПК України передбачає, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Крім того, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу; майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису; контролюючий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі (пункт 88.1 статті 88, пункти 89.3, 89.8 статті 89 ПК України).
Відповідно до статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Таким чином, ПК України визначає послідовний алгоритм дій контролюючого органу щодо стягнення податкового боргу, який передбачає окремі обов'язкові етапи, зокрема, направлення податкової вимоги платнику податків та оформлення акту опису майна у податкову заставу, реєстрацію податкової застави, в подальшому – стягнення податкового боргу за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить боржнику, на підставі судового рішення. Якщо такі заходи не спричинять погашення податкового боргу та при наявності належних доказів їх вжиття до платника податків, податковий орган може звернутися до суду з позовними вимогами щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Судом встановлено, що позивачем складено акт опису майна СМПФ «Домекс» від 29.12.2014 року за №29/7/19-18-25 та виставлялись податкові вимоги № 36 від 25.01.2011 року та № 4944-25 від 08.07.2014 року з часу виставлення яких податковий борг платника не переривався, що підтверджується виписками з інтегрованих карток відповідача.
Крім того, на виконання вище зазначених постанов Тернопільського окружного адміністративного суду Тернопільською ОДПІ вживались заходи, щодо списання коштів з рахунків відповідача шляхом виставлення інкасових доручень (розпоряджень) на рахунки підприємства. Однак, банківськими установами повернуті інкасові доручення (розпорядження) без виконання по причині накладення арештів за іншими виконавчими документами та відсутністю коштів на рахунках платника.
Наведені обставини свідчать, що Тернопільською ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області вжиті передбачені ПК України заходи, спрямовані на погашення податкового боргу платника податків, та дотримані передумови для звернення до суду з позовними вимогами щодо прийняття рішення про погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 69 КАС доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. При цьому належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки, відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату податкового боргу, а вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення через недостатність грошових коштів на рахунках у банках та готівки, відтак суд приходить до переконання про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог про надання дозволу на погашення податкового боргу у розмірі 185570,48 грн. за рахунок майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Надати Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області дозвіл на погашення податкового боргу Спільного малого підприємства фірма "Домекс" (вул. Є.Коновальця, 18/122, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 21157585) в розмірі 185570 (сто вісімдесят п'ять тисяч п'ятсот сімдесят) грн. 48 коп. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію постанови надіслати сторонам по справі.
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2016 |
Оприлюднено | 13.12.2016 |
Номер документу | 63255678 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні