Справа № 161/12689/16-ц
Провадження № 2/161/4352/16
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2016 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
при секретарі Царюк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ТзОВ «Українські молочні продукти», третя особа ОСОБА_2 про звільнення з посади директора,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом. Просить суд визнати його таким, що звільнений з посади директора ТзоВ «Українські молочні продукти» на підставі статті 38 КЗпП з 01 червня 2016 року та стягнути судові витрати з підстав, викладених в позовній заяві.
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти заочного розгляду справи.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомляв, від нього до суду не надходило заяви про розгляд справи у його відсутності.
Третя особа в судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомляла, від неї до суду не надходило заяви про розгляд справи у її відсутності.
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заявлений позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи у їх сукупності і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Відповідно до ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Судом при розгляді справи встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що протоколом № 7 загальних зборів учасників ТзОВ «Українські молочні продукти» від 19 листопада 2014 року було обрано директором ТзОВ «Українські молочні продукти» ОСОБА_1 з 20 листопада 2014 року (а.с. 4).
Також судом встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що 12 травня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до учасника ТзОВ «Українські молочні продукти», якому належить частка в статутному капіталі в розмірі 100% - ОСОБА_2 з заявою про звільнення із займаної посади до 31 травня 2016 року (а.с. 6-8).
Також судом встановлено, що станом на день звернення позивача до суду, його заява 12 травня 2016 року про звільнення із займаної посади залишена без будь-якого реагування з боку ТзОВ «Українські молочні продукти», чим грубо порушено трудові права ОСОБА_1 гарантовані Конституцією України та КЗпП України.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що 12 травня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до власника ТзОВ «Українські молочні продукти» з заявою про звільнення із займаної посади у строки, передбачені ст. 38 КЗпП України. Однак, власником не було розірвано трудовий договір у строк, про який просив ОСОБА_1 А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Судом при розгляді справи встановлено, що позивачем при зверненні до суду з позовом було понесено та документально підтверджено судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551,20 гривень (а.с. 1). А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь позивача понесених і документально підтверджених судових витрат по сплаті судового збору в сумі - 551,20 гривень.
Керуючись ст. 38 КЗпП України, ст.ст. 10, 57, 60, 88, 212 - 215, 224 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТзОВ «Українські молочні продукти», третя особа ОСОБА_2 про звільнення з посади директора - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1 звільненим з посади директора ТзОВ «Українські молочні продукти» (ЄДРПОУ 31745238) на підставі статті 38 КЗпП України з 01 червня 2016 року.
Стягнути з ТзОВ «Українські молочні продукти» (ЄДРПОУ 31745238) на користь ОСОБА_1 понесені і документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551,20 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: В.В. Ковтуненко
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2016 |
Оприлюднено | 16.12.2016 |
Номер документу | 63335473 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковтуненко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні