Ухвала
від 29.11.2016 по справі 757/59128/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/59128/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В :

29 листопада 2016 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого в особливо важливих справах управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України молодшим радником юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на обшуку.

У судовому засіданні сторона кримінального провадження прокурор внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 року фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що у провадженні управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016040650000029 від 03.06.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 205 КК України.

Так, службові особи ТОВ «Металосистема» (код ЄДРПОУ 39476069), організовуючи діяльність підприємства та будучи відповідальними за її результати, в період травня - червня 2016 року, в порушення вимог Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, відобразили у податковій звітності підприємства господарські операції з отримання товарно-матеріальних цінностей та їх подальшої реалізації по взаємовідносинам із ТОВ «Дніпроспецметал» (код ЄДРПОУ 40294171), ТОВ «Мідасгруп- ЛТД» (код ЄДРПОУ 40072222), ТОВ «Стройпромгруп» (код ЄДРПОУ 39440619), ТОВ «Стальенергомонтаж» (код ЄДРПОУ 39781556), які мають ознаки безтоварності (фіктивності), в результаті чого ухилились від сплати до бюджету сум з податку на додану вартість в особливо великих розмірах, а саме у розмірі 3 918 тис.грн.

Встановлено, що ТОВ «Дніпроспецметал» (код ЄДРПОУ 40294171) здійснив реалізацію неіснуючого товару (сумнівного кредиту) на адресу контрагента покупця ТОВ «Металосистема» на суму 145,9 млн. грн. В свою чергу ТОВ «Металосистема» здійснив реалізацію сумнівного кредиту на суму ПДВ 10,0 млн. на контрагентів ТОВ «Мідасгруп- ЛТД» (код ЄДРПОУ 40072222) на суму 6,1 млн.грн. та ТОВ «Стройпромгруп» на 3,9 млн. грн.

Також згідно інформації наданої на виконання доручення слідчого у провадженні відповідно до листа Служби безпеки України формування податкового кредиту здійснено за рахунок ручного втручання в роботу інформаційних баз даних ДФС до якого можливо причетні посадові та службові особи ДФС України та ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Крім цього, в приміщеннях ДФС України за адресами у м. Києві, а саме: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд.11-Г, на різних поверхах будівлі, знаходиться обладнання, в т.ч. і серверне, яке забезпечує роботу інформаційних баз даних ДФС та на якому наявні відомості щодо всіх втручань в роботу системи електронного адміністрування ПДВ, в тому числі щодо незаконної реєстрації податкових накладних підприємством ТОВ «Металосистема». У той же час, відомості щодо відпрацювання даних фактів, ідентифікації користувачів, моніторингу системи електронного адміністрування ПДВ, а також незаконних вказівок щодо сприяння ручному втручанню в роботу інформаційних баз, можуть знаходитись на робочих комп`ютерах та в службових кабінетах посадових осіб ДФС.

Так, зокрема на серверному обладнанні, де розміщенні та циркулюють ІТС «Єдина автоматизована система (митний блок)» (до складу якої входять: АС «Інспектор» (АСМО), система корпоративної електронної пошти), ІТС «Податковий блок (де здійснюється централізоване накопичення, обробка та систематизація та збереження даних)», ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності», що містить в собі дані, які підтверджують проведення всіх вищезазначених змін в електронній звітності. Наявність вказаних даних дасть можливість підтвердити факт несанкціонованого внесення змін до автоматизованої системи ДФС України, а також встановити осіб що є співробітниками ДФС України і можуть бути причетні до кримінального правопорушення.

У вказаних інформаційних системах ДФС України здійснюється логіювання («лог-файли» - точне відображення ким, коли та які саме зміни внесено до електронної системи). Крім того, у зазначених базах даних, а також на ПЕОМ співробітників ДФС України можуть міститися дані щодо несанкціонованих дій з інформацією, яка обробляється в автоматизованих системах та комп`ютерних мережах вчинених особою, що має право доступу до них, тобто посадовими особами ДФС з метою їх налаштування та коригування роботи

Згідно інформації розміщеної на офіційній веб сторінці Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби у мережі «Інтернет» http://officevp.sfs.gov.ua/ приміщення у якому здійснює свою діяльність фіскальний орган розташований за адресою: місто Київ, вул. Дегтярівська, буд.11-Г.

Сторона кримінального провадження вказує, що речі та документи, які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також знаряддя кримінального правопорушення, знаходяться в приміщенні, що розташоване за адресою: місто Київ, вул. Дегтярівська, буд.11-Г.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що в приміщенні, що розташоване за адресою: місто Київ, вул. Дегтярівська, буд.11-Г можуть зберігатися речі та документи, які можуть містити відомості, що можуть бути використанні як докази в даному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл старшим слідчим в особливо важливих справах, слідчим в особливо важливих справах Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні, та прокурорам Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, які входять до складу групи прокурорів, на проведення обшуку в приміщеннях, які використовуються Державною фіскальною службою України за адресою м. Київ, вул. Дегтярівська, буд.11-Г з метою відшукання і вилучення відомостей щодо ТОВ «Металосистема» (код ЄДРПОУ 39476069), ТОВ «Дніпроспецметал» (код ЄДРПОУ 40294171), ТОВ «Мідасгруп- ЛТД» (код ЄДРПОУ 40072222), ТОВ «Стройпромгруп» (код ЄДРПОУ 39440619), ТОВ «Стальенергомонтаж» (код ЄДРПОУ 39781556) та інших СПД, зокрема відомостей на серверному обладнанні, де розміщенні та циркулюють ІТС «Єдина автоматизована система (митний блок)» (до складу якої входять: АС «Інспектор» (АСМО), система корпоративної електронної пошти), ІТС «Податковий блок (де здійснюється централізоване накопичення, обробка та систематизація та збереження даних)», ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності», що містить в собі дані, які підтверджують проведення всіх вищезазначених змін в електронній звітності, отримання інформації щодо факту несанкціонованого підвищення "податкового ліміту", резервних копій баз даних ІТС «Єдина автоматизована система (митний блок)» (до складу якої входять: АС «Інспектор» (АСМО), система корпоративної електронної пошти), ІТС «Податковий блок (де здійснюється централізоване накопичення, обробка та систематизація та збереження даних)», ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності», лог файлів доступу та управління вказаними автоматизованими інформаційними системами, та інших відомостей щодо відпрацювання даних фактів, ідентифікації користувачів, моніторингу системи електронного адміністрування ПДВ, які зберігаються в електронному вигляді у комп`ютерній техніці, ноутбуках, планшетах, накопичувачах флеш-пам`яті, жорстких дисках, переносних носіях інформації, які мають значення для розслідування кримінального провадження

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.11.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63342940
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/59128/16-к

Ухвала від 29.11.2016

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні