Ухвала
від 09.12.2016 по справі 420/2339/16-ц
НОВОПСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 09.12.2016

ЄУ № 420/2339/16-ц

Провадження №2/420/1078/16

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 грудня 2016 року смт. Новопсков

Луганська область

Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Потапенко Р.Р., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області про визнання права на спадкове майно в порядку спадкування за законом, третя особа - Відділ Держгеокадастру у Новопсковському районі Луганської області,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить визнати за ним право на земельну частку (пай), яке посвідчене Сертифікатом на право на земельну частку (пай) серія ЛГ № 0057974, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 05.02.1997 за № 488, розміром 8,63 в умовних кадастрових гектарах у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого 30.06.1998.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Згідно ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах майнового характеру - вартістю майна.

Відповідно до роз'яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справі «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року № 10, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом ст. 80, п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України такий обов'язок покладається на позивача. Вартість майна визначається на момент пред'явлення позову.

Позивачем при зверненні до суду визначена ціна позову у сумі 42483,55 грн. згідно довідки відділу Держгеокадастру у Новопсковському районі Луганської області, в якій вартість земельної частки (паю) розміром 8,63 в умовних кадастрових гектарах вказана станом на 1998 рік.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

При визначенні позивачем суми судового збору, що підлягає сплаті за подання даного позову, було помилково визначено суму судового збору як за позовну заяву немайнового характеру, яка подана фізичною особою, та сплачено судовий збір у сумі 551,21 грн. за квитанцією № 40 від 07.12.2016, коли така сума судового збору має визначатися з ціни позову повної вартості майна, щодо якого є спір, на момент пред'явлення позову.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору із позовної заяви майнового характеру, яка подана до суду фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

З огляду на викладене, позивачу необхідно визначити ціну позову щодо вимог майнового характеру станом на момент пред'явлення позову до суду та, враховуючи суму сплаченого судового збору, доплатити судовий збір на р/р 31218206700223, одержувач УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області, код 37942461, МФО 804013.

Відповідно ч. 4 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Статтею 415 ЦПК України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач ОСОБА_2 є громадянином ОСОБА_4 Федерації, зареєстрований та проживає на території ОСОБА_4 Федерації, тому при вирішенні справи необхідно керуватись Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 1993 року (далі - Конвенція) та Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень від 27.06.2008 №1092/5/54 (далі - Інструкція).

Статтею 17 Конвенції передбачено, що у відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.

Згідно п.2.3 Інструкції документи, що підлягають врученню згідно з дорученням України, складаються мовою запитуваної держави, тобто у даному випадку ОСОБА_4 Федерації, чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

Таким чином, з метою вручення копії позовної заяви з додатками необхідно звернутися до запитуваної установи юстиції з відповідним дорученням про вручення документів. При цьому, виходячи з положень вищевказаної Конвенції, документи мають бути написані російською мовою або забезпечені завіреним перекладом на цю мову.

Копії позовної заяви та додані до неї документи викладені українською мовою, що унеможливлює на даний час виконати потрібні дії для розгляду судом справи, порушує вимоги ЦПК України щодо належного вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до них документів.

Таким чином, для об'єктивного та своєчасного розгляду справи, надання учасникам цивільного процесу рівних прав, необхідно привести позовну заяву згідно вимог чинного цивільно-процесуального законодавства.

Як вбачається з наданої позовної заяви вказані вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ст. ст. 119-120 ЦПК України, є підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності зі ст. 121 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Керуючись ст.ст. 119-121, 210, 293 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області про визнання права на спадкове майно в порядку спадкування за законом, третя особа - Відділ Держгеокадастру у Новопсковському районі Луганської області, залишити без руху, про що сповістити позивача, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити, що в іншому випадку позовна заява вважається неподаною і повертається.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудНовопсковський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення09.12.2016
Оприлюднено16.12.2016
Номер документу63362653
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —420/2339/16-ц

Ухвала від 27.12.2016

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Потапенко Р. Р.

Ухвала від 09.12.2016

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Потапенко Р. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні