СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

УХВАЛА

Справа № 464/8881/16-к

пр.№ 1-кс/464/2273/16

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

08 грудня 2016 року

Слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова Радченко Е.А., при секретарі Калітовській А.Б., з участю старшого слідчого Власюка В.О., розглянувши погоджене з прокурором клопотання сторони кримінального провадження - старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області Власюка Віктора Олександровича про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

07.12.2016 року до Сихівського районного суду м. Львова надійшло погоджене із прокурором відділу нагляду прокуратури Львівської області Гринівим В.М. клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області Власюка В.О. про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень». Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №320151400000000226 від 11.12.2015 за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Автомобіліст плюс» (ЄДРПОУ 25228371) у період з 01.04.2012 по 31.12.2014, які здійснювали фінансово-господарську діяльність у сфері будівництва житлових будинків, під час якої порушили вимоги податкового законодавства, в результаті чого занизили податок на прибуток на суму 5 973 924 грн. та занизили податок на додану вартість на суму 5 461 445 грн. Вказані порушення підтверджуються актом планової виїзної документальної перевірки №3/22/25228371 від 03.07.2015, складеного працівниками Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та матеріалами ОУ ДПІ у м.Червонограді ГУ ДФС у Львівській області. Разом з тим, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Автомобіліст плюс» (ЄДРПОУ 25228371), при проведенні взаєморозрахунків з Фондом фінансування будівництва використовував рахунок НОМЕР_1, (з кодом валют українська гривня), відкритого в ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» МФО 380281, що знаходиться за адресою: м.Київ, вул. Мельникова 83-Д. З метою встановлення обставин та повноти проведених взаєморозрахунків між суб'єктами господарювання, виникла необхідність в тимчасовому доступі та вилученні документів ТОВ «Автомобіліст плюс» (ЄДРПОУ 25228371), які становлять банківську таємницю, шляхом їх вилучення. Єдиним можливим способом встановлення руху грошових коштів ТОВ «Автомобіліст плюс» є його дослідження по вказаному банківському рахунку. Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні неможливо. Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що документи, які становлять банківську таємницю і мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зумовлені необхідністю проведення в подальшому за участю спеціаліста дослідження руху коштів, слідчий просить клопотання задовольнити.

Представник ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» за судовим викликом до суду не з'явився, хоча належним чином - електронною поштою (ч.1 ст. 135 КПК України) було повідомлено про час та місце розгляду клопотання, і не повідомив про причини неприбуття. Згідно із вимогами ч.4 ст. 163 КПК України його неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Заслухавши думку слідчого, який клопотання підтримав, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя встановив наступне.

Згідно з витягом з кримінального провадження № 32015140000000226 службові особи ТОВ «Автомобіліст плюс» у період з 01.04.2012 по 31.12.2014 здійснювали фінансово-господарську діяльність у сфері будівництва житлових будинків, під час якої порушили вимоги податкового законодавства, в результаті чого занизили податок на прибуток на суму 5 973 924 грн. та занизили податок на додану вартість на суму 5 461 445 грн. Вказані порушення підтверджуються актом планової виїзної документальної перевірки №3/22/25228371 від 03.07.2015, складеного працівниками Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та матеріалами ОУ ДПІ у м.Червонограді ГУ ДФС у Львівській області, що зареєстровано в ЄРДР 11.12.2015 року з правовою кваліфікацією - ст. 212 ч. 3 КК України.

Погоджене з прокурором клопотання сторони кримінального провадження про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень», відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх.

Стороною кримінального провадження згідно з вимогами до 163 КПК України доведено наявність достатніх підстав вважати, що зазначена в клопотанні інформація, перебуває у володінні ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень». Зазначена інформація, відповідно до вимог п. 5 ст. 162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці. Стороною кримінального провадження також доведено можливість використання як доказів вищезазначеної інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», ст. ст. 159-164, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області Власюка Віктора Олександровича про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС другого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області підполковнику податкової міліції Власюку Віктору Олександровичу тимчасовий доступ до оригіналів документів, тобто можливість ознайомлення з ними та їх вилучення, з приміщення ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мельникова 83-Д, а саме:

- комп'ютерної роздруківки руху коштів з повною щохвилинною розшифровкою платежів (дата і сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, банківські установи отримувача та відправника) по рахунку НОМЕР_1, який належать ТОВ «Автомобіліст плюс» за період з 20.11.2012 по 31.12.2014 в паперовому вигляді, що перебувають у володінні (приміщенні) ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мельникова 83-Д.

Обов'язок надати тимчасовий доступ до речей та документів покласти на юридичну особу - ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» МФО 380281, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мельникова 83-Д.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до документів (в тому числі й електронних), слідчий суддя, суд за клопотання сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення 08.12.2016
Зареєстровано 14.12.2016
Оприлюднено 16.12.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону