Ухвала
від 14.12.2016 по справі 417/3505/16-ц
МАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 417/3505/16-ц

Провадження № 2-н/417/10/16

У Х В А Л А

"14" грудня 2016 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Сурніна Л.О., розглянувши заяву Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за комунальні послуги з ОСОБА_1 ,-

В С Т А Н О В И В:

13.12.2016 року заявник звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 .

Одночасно в заяві заявник просить звільнити від сплати судового збору у зв'язку з тяжким фінансовим станом підприємства . При цьому, заявник надав довідку про фінансовий стан підприємства станом на 01.01.2016 року .

Перевіривши доводи клопотання, не вбачаю підстав для його задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст. 82 ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», з урахуванням майнового стану сторони, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі , зазначеній у частині першій цієї статті.

В пункті 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014р. року № 10 вказано, що клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Проте посилання заявника на те, що у Марківському комунальному підприємстві «Марківський комунальник» важке фінансове становище та цілковита відсутність коштів для сплати судового збору , не є тими доказами, оскільки згідно довідки про фінансовий стан підприємства ,яка при цьому адресована до Харківського районного суду, зазначено ,що «станом на 01.01.2016 року фінансовий стан підприємства виливається в збиток в сумі 18,3 тис. грн.» ,але відомості щодо фінансового стану підприємства на день звернення до суду з заявою відсутні.

Вважаю ,що заявник не надав доказів , які б надавали достатніх підстав для задоволення клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору.

Таким чином , заявник не довів неможливість сплати судового збору і лише в такому разі це було б перешкодою доступу до правосуддя, тому необхідно відмовити заявнику в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1, а заяву необхідно залишити без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 79 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно положень ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання до суду заяви про видачу судового наказу , яку подану юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIІІ, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 1378 гривень.

Крім того, у відповідності до п.5 ч.2 ст.98 ЦПК України , заява про видачу судового наказу повинна містити перелік документів, що додаються.

До заяви про видачу судового наказу заявником долучено копію договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкової території в якому відсутній підпис споживача та не зазначене число укладення .

Як вбачається з договору, який датований лютим 2013 року споживач ОСОБА_1 мешкає за адресою: смт Марківка , кв. Молодіжний (к.50 років СРСР) , буд.7 кв.8., хоча на дату складання договору квартал мав назву «50 років СРСР».

При цьому на виконання п.6 ст.7 Закону України від 09 квітня 2015 року № 317 - VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки», який набрав чинності 08.08.2015 року , рішенням №04-12/2016 4 сесії 7 скликання Марківської селищної ради Марківського району Луганської області від 22.01.2016 року були перейменовані вулиці в смт Марківка Марківського району Луганської області, із них і квартал «50 років СРСР» на квартал «Молодіжний» .

Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву про видачу судового наказу подано без додержання вимог, викладених у ст.98 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

У зв'язку з наведеним, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 79,ст. 82, п.5 ч.2 ст. 98, ч.1 ст.121 ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 8 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник» про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Заяву Марківського комунального підприємства «Марківський комунальник» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за комунальні послуги з ОСОБА_1 , залишити без руху.

Надати заявнику строк протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду, для усунення викладених в ухвалі недоліків, а саме сплати судового збору та з метою виконання ст.98 ЦПК України.

Роз'яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.О. Сурніна

СудМарківський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення14.12.2016
Оприлюднено16.12.2016
Номер документу63397328
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —417/3505/16-ц

Судовий наказ від 25.01.2017

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Сурніна Л. О.

Ухвала від 24.01.2017

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Сурніна Л. О.

Ухвала від 14.12.2016

Цивільне

Марківський районний суд Луганської області

Сурніна Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні