Ухвала
від 09.12.2016 по справі 295/15496/16-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/15496/16-к

1-кс/295/6159/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.12.2016 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні №32016060000000025 від 30.03.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням де зазначено, що службові особи ДП «Житомирський облавтодор» (код ЄДР 32008278), за період 2013 2015 років, шляхом відображення в бухгалтерській та податковій звітності фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Укрінтех» (код ЄДР 30160715), ТОВ «Трейдінвест Плюс» (код ЄДР 39610787), ТОВ «Укр Буд Трейд» (код ЄДР 39408030), ПП «Тихоход» (код ЄДР 37227770), ВКФ «Урарту» (код ЄДР 13577250), ПП «ВКП Проспект» (код ЄДР 35954627), ухилилися від сплати податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму 3,2 млн.грн.

В ході кримінального провадження встановлено, що службові особи ДП «Житомирський облавтодор» (код ЄДР 32008278) через ряд транзитних та фіктивних підприємств, а саме ТОВ «Укрінтех» (код ЄДР 30160715), ТОВ «Трейдінвест Плюс» (код ЄДР 39610787), ТОВ «Укр Буд Трейд» (код ЄДР 39408030), ПП «Тихоход» (код ЄДР 37227770), ВКФ «Урарту» (код ЄДР 13577250), ПП «ВКП Проспект» (код ЄДР 35954627), провели фінансово-господарські операції з метою завищення вартості послуг та отриманих ТМЦ, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету 3,2 млн. грн. що підтверджується довідкою №19/06-30-16-05/32008278 від 19.03.2016 року.

Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, першочергове значення мають документи ДП «Житомирський облавтодор» (код ЄДР 32008278) по юридичному оформленню (відкриттю) рахунків, документи (роздруківки), що містять відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по рахунках зазначеного підприємства в прибутковій і видатковій частині із вказівкою вхідних і вихідних сум платежів, дат, часу операції, даних банків відправників і одержувачів, номерів їх рахунків, призначення платежу, і документи, що послужили підставою для видачі готівки коштів з рахунків.

Встановлення розміру перерахування грошових коштів вказаного підприємства на розрахункові рахунки СПД-контрагентів є важливим доказом безпідставного зменшення податкових зобов`язань. Тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні банківської установи також мають значення для встановлення осіб, які мали доступ та були уповноважені на здійснення операцій по розпорядженню грошовими коштами, розміщеними на розрахункових рахунках вказаного підприємства. Вказані докази є можливим отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження лише отримавши дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) в банку.

В ході досудового слідства по даному кримінальному провадженню встановлено, що ДП «Житомирський облавтодор» (код ЄДР 32008278) з метою проведення фінансово-господарської діяльності в Філія АТ "Укрексімбанк" у м. Житомирі (МФО 311324) було відкрито рахунки № НОМЕР_1 , про що свідчить витяг з АСС «Податковий блок» обласного рівня.

Слідчий зазначив, що виникла необхідність у доступі до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) в банку для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, які полягають у встановленні осіб, які мали доступ до розпорядження рахунку, крім того, дані документи знаходяться у безпосередньому володінні співробітників відповідної банківської установи, які можуть бути причетними до прикриття незаконної діяльності, тобто існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, які знаходяться у зацікавлених осіб, з метою ухилення від відповідальності.

Оскільки учасники кримінального провадження не заявили клопотання про застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження під час розгляду цього клопотання, тому слідчий суддя відповідно до ч.1 ст.107 КПК України визнав можливим не застосовувати технічні засоби фіксування під час розгляду даного клопотання.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.

Відповідно до ст. 159 тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно до положень п. 2,3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей та документів.

Зважаючи на те, що документи, до яких слідчий просить надати доступ мають суттєве значення для досудового розслідування, становлять охоронювану законом таємницю, можуть містити відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та бути доказами під час судового розгляду, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав, встановлених положеннями ст. 163 КПК України, для задоволення клопотання.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.132, 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , слідчому слідчої групи ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та особам, які будуть проводити слідчі дії за його дорученням (постановою), тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження про їх вилучення (виїмку) у службових осіб Філії АТ «Укрексімбанк» м. Житомир, наданих для відкриття та обслуговування рахунку № № НОМЕР_1 (українська гривня) за період з 01.01.2016 по 05.12.2016 року, а саме:

Інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції);

Копії документів обліково-реєстраційної справи СГД, в тому числі карток із зразками підписів та відбитком печатки встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, доручень на право вчинення юридичних дій від імені директора підприємства, доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_6 Перекупка

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення09.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63457286
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/15496/16-к

Ухвала від 09.12.2016

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні