Рішення
від 12.12.2016 по справі 912/3876/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2016 рокуСправа № 912/3876/16 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Наливайко Є.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/3876/16

за позовом Публічного акціонерного товариства "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ікарус-Сервіс"

про стягнення 13 972,91 грн

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 30/71 від 22.01.2016;

від відповідача - не був присутнім.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини прийнятого рішення.

Публічне акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" (надалі - ПАТ В«МГЗКВ» ) звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою № 30/656 від 11.10.2016, яка містить вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ікарус-Сервіс" (надалі - ТОВ В«Ікарус-СервісВ» ) 13607,88 грн штрафних санкцій за прострочення постачання/непоставку товару згідно Договору поставки № 165 від 29.03.2016, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання з боку відповідача своїх зобов'язань за Договором поставки № 165 від 29.03.2016, зокрема, в частині свого зобов'язання поставити (передати у власність) позивача товар, у зв'язку із чим, позивачем заявлено до стягнення з відповідача пені в розмірі 11339,90грн та штраф в розмірі 2267,98 грн.

В якості правових підстав даного позову позивач посилається, зокрема, на приписи статей 11, 509, 611, 624, 629, 631 Цивільного кодексу України, 173, 193, 216, 218, 230, 231 Господарського кодексу України.

Ухвалою господарського суду від 20.10.2016 вказану позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 912/3879/16. Розгляд справи в судовому засіданні призначено на 16.11.2016, сторін зобов'язано надати документи та докази, необхідні для розгляду справи по суті.

31.10.2016 на адресу господарського суду надійшла заява ПАТ "МГЗК" № 30/616 від 27.10.2016 про збільшення розміру позовних вимог, відповідно до змісту якої позивач просить стягнути з ТОВ В«Ікарус-СервісВ» штрафні санкції на загальну суму 16896,45грн за прострочення постачання/непоставку товару згідно Договору поставки № 165 від 29.03.2016, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

Враховуючи права позивача, які визначені статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, та з огляду на те, що ціну позову згідно статті 55 названого кодексу вказує позивач, господарський суд приймає заяву ПАТ "МГЗК" про збільшення розміру позовних вимог.

16.11.2016 ПАТ "МГЗК" подало клопотання про зміну позовних вимог, відповідно до змісту якого позивач просить стягнути з ТОВ В«Ікарус-СервісВ» штрафні санкції на загальну суму 16714,35 грн за прострочення постачання/непоставку товару згідно Договору поставки № 165 від 29.03.2016.

За своєю правовою природою таке клопотання є заявою про зменшення позовних вимог у порівнянні із заявою, поданою 31.10.2016.

Враховуючи права позивача, які визначені статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, та з огляду на те, що ціну позову згідно статті 55 названого кодексу вказує позивач, господарський суд приймає заяву ПАТ "МГЗК" про зменшення розміру позовних вимог.

Відповідачем участі уповноважених представників у судовому засіданні 16.11.2016 не забезпечено, відзиву на позов не подано.

Ухвала господарського суду від 20.10.2016, яка надсилались відповідачу, повернута до суду органом поштового зв'язку без вручення адресату з відміткою "За не запитом".

У судовому засіданні 16.11.2016 розпочато розгляд справи по суті та відкладено розгляд справи до 10год. 30хв. 12.12.2016, витребувано від сторін необхідні докази.

Сторони належним чином повідомлені про час і місце судового засідання, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень (а.с. 64, 65).

12.12.2016 ПАТ "МГЗК" подало заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути з ТОВ В«Ікарус-СервісВ» штрафні санкції на загальну суму 13972,91грн за прострочення постачання/непоставку товару згідно Договору поставки № 165 від 29.03.2016.

Враховуючи права позивача, які визначені статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, та з огляду на те, що ціну позову згідно статті 55 названого кодексу вказує позивач, господарський суд приймає заяву ПАТ "МГЗК" про зменшення розміру позовних вимог та здійснює розгляд справи з урахуванням нової ціни позову згідно вказаної заяви.

Представник позивача в судовому засіданні 12.12.2016 позовні вимоги, з урахуванням останньої заяви про зменшення розміру позовних вимог, підтримав.

Відповідач так і не подав відзиву на позов, незважаючи на отримання ухвали, згідно якої повідомляється час і місце проведення судового засідання.

Згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

На підставі викладеного, господарський суд вважає можливим розглянути справу по суті, за наявними у справі матеріалами, незважаючи на відсутність відзиву на позовну заяву.

Дослідивши наявні у справі матеріали та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

29.03.2016 між ПАТ "МГЗК" (надалі - позивач, Покупець) та ТОВ В«Ікарус-СервісВ» (надалі - відповідач, Постачальник) укладено Договір поставки №165 (надалі - Договір), відповідно до умов якого з метою здійснення господарської діяльності Постачальник зобов'язується передати у власність Покупцеві товар, повне найменування якого (номенклатура, асортимент), марка, вид, сорт, кількісні та якісні характеристики, код товару за УКТ ЗЕД за державним класифікатором продукції та послуг вказуються у Специфікаціях (Додатках) до Договору (надалі - Товар), які є його невід'ємною частиною, а Покупець зобов'язується прийняти вказаний Товар та оплатити його в порядку і на умовах, передбачених цим Договором (пункт 1.1. Договору).

У Специфікації до Договору зазначаються наступні відомості про Товар: повне найменування Товару; виробник та країна походження Товару; код Товару згідно з УКТ ЗЕД у випадку поставки Товару, ввезеного на митну територію України, підакцизного Товару; одиниця виміру Товару; кількість кожного найменування (сорту, виду) Товару; якісні характеристики Товару (з посиланням на ГОСТ, ТУ, ДСТУ тощо); технічні характеристики Товару (з посиланням на ГОСТ, ТУ тощо); ціна кожного найменування (сорту, виду) Товару; загальна вартість Товару; комплектність фасування Товару (при необхідності); позначення змісту і способу нанесення маркування на Товар; порядок оплати та форма розрахунків; умови поставки Товару; інші відомості про Товар за погодженням сторін (пункт 2.2. Договору).

Пунктами 4.1, 4.2., 4.3., 4.5., 4.6. Договору, Сторони погодили, що загальна вартість Товару за цим Договором становить суму партій Товару по всіх специфікаціям (додатках) до цього Договору. Ціна кожного найменування Товару, його марки, виду, сорту, одиниці виміру, а також загальна вартість кожної партії Товару вказуються в специфікаціях (додатках) до Договору. Ціна і загальна вартість кожної партії Товару, зазначеної в пункті 4.2. цього Договору, встановлюється в національній валюті України - гривні і не підлягає зміні, якщо інше не зазначено в специфікації. У Специфікаціях (додатках) до цього Договору сторони також вказують про включення або не включення у вартість кожної партії Товару вартості упаковки, маркування, тари, транспортних та інших витрат, пов'язаних з постачанням Товару, з урахуванням положень Інкотермс. Порядок оплати та форма розрахунків вказуються Сторонами у Специфікаціях (Додатках) до цього Договору.

Відповідно до розділу 3 Договору, Постачальник зобов'язується поставити Покупцю Товар способом і на умовах, зазначених у Специфікаціях (додатках) до цього Договору. Умови поставки визначаються відповідно до Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів ІНКОТЕРМС, у редакції 2010 (пункт 3.1. Договору).

Поставка Товару здійснюється Постачальником згідно з пунктом 3.1. Договору тільки після отримання письмового підтвердження (належним чином оформленої заявки) Покупця, яка направляється Постачальнику в електронному вигляді на електронну адресу (e-mail): ikarus2007@ukr.net. У письмовому підтвердженні (заявці) Покупець вказує графік поставки, який містить обсяги і терміни поставки Товару в межах періоду поставки, який Сторони вказують в специфікаціях (додатках) до цього Договору. Постачальник зобов'язаний направити письмове підтвердження про тримання ним від Покупця письмової заявки на постачання продукції в електронному вигляді на електронну адресу (e-mail): snab1@mgok.dp.ua. У випадку неодержання Покупцем письмового підтвердження (заявки) Постачальника, Покупець направляє заявку рекомендованим листом і така заявка є підставою для поставки товару (пункт 3.2. Договору).

Строки поставки товару узгоджуються Сторонами в специфікаціях на поставку товару. Датою поставки товару є дата передачі товару Постачальником Покупцеві, яка зазначена в підписаній обома Сторонами видатковій накладній, товарно-транспортній накладній.

Згідно пункту 2.1. Договору детальна інформація про кількісні та якісні характеристики Товару міститься в Специфікаціях (додатках) до цього Договору. Технічна документація (креслення, ТУ та інше) на індивідуальний (не серійний) Товар повинна бути належним чином погоджена сторонами і є невід'ємною частиною цього договору (пункт 2.4. Договору).

Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2016, а в частині гарантійних зобов'язань Постачальника протягом усього гарантійного строку на товар (пункт 13.1. Договору).

Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками підприємств.

У відповідності до вказаних умов Договору між сторонами було підписано Специфікацію №1 від 29.03.2016, в якій сторони узгодили найменування Товару, його одиницю виміру, кількість, ціну, загальну вартість, термін поставки. Відповідно до вказаної специфікації відповідач зобов'язався поставити Товар загальною вартістю 22 679,80грн протягом 45 календарних днів з моменту відкриття акредитиву (а.с.14).

У вказаній специфікації сторони визначили також умови поставки Товару: DDP, склад Покупця, м. Марганець, згідно з Правилами Інкотермс та термін дії акредитива 100 днів.

07.10.2016 листом № Е.21.0.0.0/4-655 Заступник керівника бізнесу - Начальник Департаменту В«Вексельний центрВ» ПАТ КБ В«ПриватбанкВ» повідомив позивача, що акредитив № Г11-16/0321 на суму 22 679,80грн заявник ПАТ В«Марганецький ГЗКВ» , бенефеціар ТОВ В«Ікарус-СервісВ» відкритий 18.05.2016, строк дії акредитиву - 26.08.2016. Акредитив авізований бенефеціару, шляхом відправки повідомлення електронною поштою - 19.05.2016, того ж дня банк одержав підтвердження від бенефеціара про отримання повідомлення про авізування акредитива.

Таким чином, строк поставки товару згідно умов договору та специфікації був встановлений протягом 45 календарних днів з моменту відкриття акредитиву (Постачальник повідомлений банком лише 19.05.2016, тому термін поставки починається обраховуватись з наступного дня - 20.05.2016), тобто до 03.07.2016.

На виконання умов пункту 3.2. Договору, позивач 23.05.2016 з електронної адреси snab1@mgok.dp.ua направив на електронну адресу ikarus2007@ukr.net лист №720 від 20.05.2016, що є заявкою на поставку товару згідно термінів поставки Товару згідно Специфікації № 1, але відповіді на таку заявку позивач не отримав. Позивач додатково 29.06.2016, 05.07.2016 та 15.07.2016 направляв листи з вимогами щодо своєчасної поставки товару на електронну пошту відповідача.

У зв'язку із неотриманням підтвердження щодо отримання заявки на поставку Товару від ТОВ "Ікарус-Сервіс" позивач на виконання умов абзацу 3 пункту 3.2. Договору 05.07.2016 направив рекомендованою кореспонденцією лист - заявку № 883 від 24.06.2016, а 21.07.2016 рекомендованим листом заявку № 934 від 14.07.2016, які раніше були направлені Постачальнику електронною поштою. Відповіді на такі листи позивач не отримав, поставку не здійснив.

Відповідно до абзацу 3 пункту 3.2. Договору у випадку неодержання Покупцем письмового підтвердження (заявки) Постачальника, Покупець направляє заявку рекомендованим листом і така заявка є підставою для поставки товару.

З огляду на поштовий перебіг Постачальник мав отримати рекомендований лист, у якому містилась заявка 10.07.2016, а тому з 11.07.2016 у Постачальника виник обов'язок щодо здійснення поставки Товару, термін поставки складає 45 днів, тобто до 25.08.2016 включно. З 26.08.2016 починається прострочення Постачальника щодо непоставки товару.

03.11.2016 відповідач на виконання умов Договору поставив товар позивачу на суму 3 641,98 грн, що підтверджується видатковою накладною № 25 від 03.11.2016 та поясненнями позивача.

ПАТ В«МГЗКВ» з метою здійснення досудового врегулювання спору звернувся до відповідача з претензією від 26.07.2016 про сплату пені та штрафу, але відповідач відповіді не надав, пеню та штраф не сплатив, поставив лише товар частково, вартістю 3 641,98 грн. Вказане стало підставою для звернення позивача з цим позовом до господарського суду.

Позивач нараховує штрафні санкції за прострочення поставки товару на суму 3641,98грн: пеню за період з 26.08.2016 по 06.11.2016 (0,5% від вартості товару, що поставлений із простроченням строку поставки) у сумі 1 329,33грн та штраф у розмірі 10% - 364,20грн і непоставку товару на суму 19 037,80грн: пеню за період з 26.08.2016 по 12.12.2016 (0,5% від вартості непоставленого товару) у сумі 10 375,60грн та штраф у розмірі 10% - 1 903,78 грн.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Частиною 1 статті173 ГК України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно статті 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.

Згідно частини 1 статті 638 ЦК України є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до частини 1 статті 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

За своєю правовою природою укладений між сторонами по справі Договір є договором поставки, до якого слід застосовувати відповідні положення Господарського та Цивільного кодексів України.

Відповідно до частини1 статті 265 ГК України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Аналогічні положення передбачені і частиною 1 статті 712 ЦК України.

Згідно частини 2 статті 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до вимог частини 1 статті 662 ЦК України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього кодексу ( частина 1 статті 663 ЦК України).

Відповідно до частини 1 статті 222 ГК України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду.

Згідно статей 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Порушенням зобов'язання, у відповідності до статті 610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання, тобто - неналежне виконання.

Згідно статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Аналогічна за змістом норма міститься у пункті 1 статі 193 ГК України.

У відповідності з пунктом 2 статті 193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Пункт 1 статті 530 ЦК України передбачає, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Так у Специфікації № 1, що є невід'ємною частиною Договору передбачено термін поставки Товару вартістю 22 679,80 - протягом 45 календарних днів з моменту відкриття акредитиву. Акредитив відкрито 18.05.2016, Постачальника повідомлено - 19.05.2016. На виконання умов пункту 3.2. Договору Покупець виконав свій обов'язок щодо направлення заявки на поставку товару на належну електронну адресу відповідача, проте останній не виконав свій обов'язок щодо надання підтвердження про здійснення такої поставки. Так у пункті 3.2. Договору вказано, що Постачальник зобов'язаний направити письмове підтвердження про отримання ним від Покупця письмової заявки на постачання продукції в електронному вигляді. А згідно того ж пункту 3.2. Договору у випадку неодержання Покупцем письмового підтвердження (заявки) Постачальника, Покупець направляє заявку рекомендованим листом і така заявка є підставою для поставки товару. Саме так і вчинив позивач, направивши 05.07.2016 рекомендованим листом лист № 905 від 05.07.2016 про необхідність здійснення поставки (а.с. 41-42).

Згідно підпункту 3 пункту 1 Розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України № 958 від 28.11.2013 нормативні строки пересилання простої кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): між районними центрами різних областей України - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання, 4 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

З огляду на викладене строк доставки рекомендованого листа складає 5 днів з моменту його відправлення та обчислюється з 06.07.2016 по 10.07.2016 включно.

Враховуючи, що обов'язок відносно поставки товару у відповідача виник лише з 11.07.2016, а термін поставки товару, відповідно до умов Специфікації складає 45 днів, то ТОВ "Ікарус-Сервіс" мав поставити товар у період з 11.07.2016 по 25.08.2016, оскільки поставка можлива лише після отримання у порядку, передбаченому у пункті 3.2. Договору, заявки Покупця.

У зв'язку із непоставкою Товару у визначений період з 26.08.2016 почалось прострочення поставки товару відповідачем. Лише 03.11.2016 відповідач частково поставив товар на суму 3 641,98 грн.

Відповідно до частини 2 статті 193, статей 216, 218 Господарського кодексу України порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Одним із видів господарських санкцій згідно статті 230 Господарського кодексу України є штрафні санкції, до яких віднесено штраф, пеню і неустойку.

Відповідно до частини четвертої статті 231 Господарського кодексу України розмір штрафних санкцій встановлюється законом, а у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Отже, сторони законодавчо наділені правом встановлювати в договорі розмір та порядок нарахування штрафних санкцій за порушення стороною договору свого зобов'язання. Одночасне стягнення штрафу і пені не суперечить статті 61 Конституції України, оскільки згідно зі статтею 549 Цивільного кодексу України пеня та штраф є формами неустойки, а відповідно до статті 230 Господарського кодексу України - видами штрафних санкцій, тобто є окремими та самостійними видами юридичної відповідальності. У межах одного виду відповідальності може застосовуватися різний набір санкцій.

Таким чином, позивач має право стягнути пеню і штраф виходячи із суми невиконаного зобов'язання.

Відповідно до пункту 11.2 Договору у разі порушення термінів поставки Товару за цим Договором Покупець має право стягнути з Постачальника пеню в розмірі 0,5% від суми непоставленого (недопоставленого) Товару за кожен день прострочення. У разі продовження прострочення понад 10 календарних днів Покупець має право додатково стягнути з Постачальника штраф у розмірі 10% від суми непоставленого (недопоставленого) Товару.

На підставі вказаної умови Договору позивач і нарахував відповідні штрафні санкції.

Господарським судом перевірено розрахунок позивача, відповідно до якого штрафні санкції за прострочення поставки товару складають 3641,98грн: пеня за період з 26.08.2016 по 06.11.2016 (0,5% від вартості товару, що поставлений із простроченням строку поставки) у сумі 1 329,33грн та штраф у розмірі 10% - 364,20грн; штрафні санкції за непоставку товару на суму 19037,80грн складають: пеня за період з 26.08.2016 по 12.12.2016 (0,5% від вартості непоставленого товару) у сумі 10 375,60грн та штраф у розмірі 10% - 1 903,78 грн.

Поданий розрахунок позивача господарський суд вважає обґрунтованим, а тому позов підлягає задоволенню повністю.

За правилами статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись статтями 33, 34, 43, 44, 49, 82, 83, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ікарус-Сервіс" (25014, м. Кропивницький, вул. Виставочна, 2В, ідентифікаційний код 23223033) на користь Публічного акціонерного товариства "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" (53400, Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Радянська, 62, ідентифікаційний код 00190911) 11 704,93 грн пені та 2 267,98 грн штрафу, а також судовий збір в сумі 1378 грн.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Повне рішення складено 16.12.2016.

Суддя Є. М. Наливайко

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.12.2016
Оприлюднено20.12.2016
Номер документу63468577
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/3876/16

Рішення від 12.12.2016

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Наливайко Є.М.

Ухвала від 16.11.2016

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Наливайко Є.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні