Ухвала
від 08.07.2016 по справі 638/11211/16-к
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №638/11211/16-к

1-кс/638/2523/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2016 року Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові клопотання старшого слідчого Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_4 про вирішення питання щодо речових доказів, на яке накладено арешт, у кримінальному провадженні № 12015220010000014 від 10.022015, -

за участю : ст. слідчого ОСОБА_3

В С Т А Н О В И В:

07.07.2016 старший слідчий СВ Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить вирішити питання щодо речових доказів у кримінальному провадженні, шляхом знищення вилучених в ході обшуку, проведеного 13.10.2015 в м. Харкові по вул.. Аграрній, 25, а саме : 165 мішків насіння соняшника торгової марки «Сингента NK ROCKY»; 10 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Neoma»; 80 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Dolbi»; 12 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Armoni»; 20 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kondi»; 5 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Opera»; 1 мішок насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kansas»; 1 мішок насіння кукурудзи торгової марки «Corn Seeds KWS»; етикетки, бирки, голограми із зображенням торгових марок «Сингента» (Syngenta); мішки паперові із зображенням найменувань сортів насіння кукурудзи торгових марок «Сингента» (Syngenta), «Сади України», «Corn Seeds» «Pioneer».

Своє клопотання слідчий обґрунтовує тим, що слідчим відділом Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування за матеріалами, які надійшли з оперативного управління ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, щодо протиправних дій службових осіб TOB «Агросистеми та технології» ЄДРПОУ 38634869, які за попередньою змовою вводять в оману замовників, продаючи їм підроблену продукцію під виглядом насіння високоврожайних гібридів соняшника та кукурудзи закордонної та вітчизняної селекції, наносячи при цьому збитки замовникам зазначеної продукції.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення 10.02.2015 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015220010000014, за ознаками ч. 3 ст. 190 КК України, тобто шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке заподіяло збитки замовникам у великих розмірах.

13.10.2015 в ході досудового розслідування проведено обшук в приміщеннях нежитлової будівлі, розташованої за адресою: м. Харків, вул. Аграрна, 25, якими посадові особи ТОВ «Агросистеми та технології» користуються для зайняття господарською діяльністю, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України, відшукання знарядь та інших засобів вчинення кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: знарядь та предметів, що використовуються, що використовуються для незаконного фасування, виробництва та збуту насіння з відомими світовими торговими марками високоврожайних гібридів соняшника та кукурудзи закордонної та вітчизняної селекції, сировини, тари у яку здійснюється пасування насіння, не враховані залишки грошових коштів, документи, предмети, комп`ютерна техніка та оргтехніка, за допомогою яких,можуть виготовлюватись етикетки та інше маркування, що наноситься на тару, засоби зв`язку, носії електронної інформації, банківські картки, чорнові записи, які можуть бути використані як доказ чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Під час обшуку виявлено та вилучено наступні предмети та документи:

- 165 мішків насіння соняшника торгової марки «Сингента NK ROCKY»;

- 10 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Neoma»;

- 80 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Dolbi» ;

- 12 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Armoni»;

- 20 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kondi»;

- 5 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Opera»;

- 1 мішок насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kansas»;

- 1 мішок насіння кукурудзи торгової марки «Corn Seeds KWS»;

- 250 мішків білого кольору без розпізнавальних знаків торгових марок, у яких зберігаються насіння соняшнику;

- 1 машина для зашивання мішків ниткою «Shunfa GK 9-2»;

- 1 машинка для зашивання мішків ниткою Koestar GK 2200»;

- 1 машинка для зашивання мішків ниткою «Shunfa GK 26-1 A»;

- етикетки, бирки, голограми із зображенням торгових марок «Сингента» (Syngenta);

- мішки паперові із зображенням найменувань сортів насіння кукурудзи торгових марок «Сингента» (Syngenta), «Сади України», «Corn Seeds» «Pioneer».

Ухвалою суду від 30.10.2015 задоволено клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_4 від 28.10.2015 та на вилучене майно накладене арешт. Накладення арешту на вказані предмети та документи обумовлена необхідністю призначення та проведення судових експертиз. Повернення вилучених вищезазначених предметів та документів, може негативно вплинути на встановлення істини по кримінальному провадженню, та встановлення усього кола осіб, причетних до скоєння вказаного кримінального правопорушення, оскільки у разі повернення зазначених предметів можуть бути вжиті заходи та вчинені дії направленні на їх знищення, що може значно ускладнити або взагалі унеможливить встановлення об`єктивної істини у кримінальному проваджені.

10.06.2016 повідомлено про підозру директорові ТОВ «Агросистеми і технології» ОСОБА_5 , який за фактом реалізації 100 мішків продукції соняшника СТОВ «Нива» свою вину визнав повністю та дав свідчення про факт скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст. 229 ч. 2 КК України. Крім того, в своїх свідченнях ОСОБА_5 вказує на те, що 13.10.2015 вилучені в ході обшуку з приміщення розташованого по вул. Аграрній, 25 в м. Харкові 165 мішків насіння соняшника торгової марки «Сингента NK ROCKY»; 10 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Neoma»; 80 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Dolbi»; 12 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Armoni»; 20 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kondi»; 5 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Opera»; 1 мішок насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kansas»; 1 мішок насіння кукурудзи торгової марки «Corn Seeds KWS»; 250 мішків білого кольору без розпізнавальних знаків торгових марок, у яких зберігаються насіння соняшнику; 1 машина для зашивання мішків ниткою «Shunfa GK 9-2»; 1 машинка для зашивання мішків ниткою Koestar GK 2200»; 1 машинка для зашивання мішків ниткою «Shunfa GK 26-1 A»; етикетки, бирки, голограми із зображенням торгових марок «Сингента» (Syngenta); мішки паперові із зображенням найменувань сортів насіння кукурудзи торгових марок «Сингента» (Syngenta), «Сади України», «Corn Seeds» «Pioneer», він зберігав без мети збуту.

Крім того по кримінальному провадженню та по вилученим мішкам насіння соняшника з позначкою торгової марки «Сингента NK ROCKY»; мішків насіння соняшнику з позначкою торгової марки «Сингента NK Neoma»; мішків насіння соняшнику з позначкою торгової марки «Сингента NK Dolbi»; мішків насіння соняшнику з позначкою торгової марки «Сингента NK Armoni»; мішків насіння соняшнику з позначкою торгової марки «Сингента NK Kondi» призначено та проведено судову експертизу у сфері інтелектуальної власності та на дослідження надано по одному мішку зазначеного насіння.

Згідно висновку експерта № 70/38-23 від 14.12.2015 на всіх наданих для експертизи п`яти паперових мішках виявлені позначення «syngenta», що тотожні з зареєстрованим знаком для товарів і послуг за міжнародною реєстрацією № 749131 «syngenta» і використовуються для однорідних товарів. Позначень, що були б тотожні чи схожі зі знаком для товарів і послуг за міжнародною реєстрацією № 732663 SYNGENTA не виявлено.

Згідно висновку судової експертизи з дослідження об`єктів рослинного походження № 1772 від 10.05.2016 зразки насіння, які вилучені в ході обшуків 13.10.2015 мають різну родову належність зі зразками насіння, що добровільно надані представником компанії Syngenta Participations AG, а саме зі зразками насіння соняшнику торгових марок NR«Rocky», NR«Neoma», NR«Dolbi», NR«Kondi».

На підставі вищезазначених висновків судових експертиз насіння соняшнику, яке було вилучено в ході обшуку по АДРЕСА_1 13.10.2015 вбачається, що вилучена продукція є контрафактною, а тому підлягає спеціальній конфіскації і знищенню, як неякісна та небезпечна продукція та відноситься до вилучених з обігу предметів чи товарів.

Постановою від 29.06.2016 кримінальне провадження в частині кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 190 ч. 3, 229 ч. 3 КК України за фактом вилучення по АДРЕСА_1 контрафактної продукції закрите.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, заслухавши доводи старшого слідчого, дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі ст. 100 КПК України спеціальна конфіскація та доля речових доказів, які віднесені до вилучених з обігу предметів чи товарів вирішується слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, на підставі відповідного клопотання прокурора або клопотання слідчого за погодженням з прокурором.

Відповідно до порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 р.№1104-речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді,суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.

Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України « Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» до неякісної та небезпечної продукції відноситься продукція, якій з метою збуту споживачам виробником (продавцем) навмисне надано зовнішнього вигляду та (або)окремих властивостей певного виду продукції, але яка не може бути ідентифікована як продукція, за яку вона видається.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу.

Відповідно до п. 4 ч. 6 ст.100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду. Якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.

Згідно до ч. 9 п. 3 КПК України у разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду, на підставі відповідного клопотання. При цьому майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

В судовому засіданні встановлено, що 13.10.2015 в ході досудового розслідування проведено обшук в приміщеннях нежитлової будівлі, розташованої за адресою: м. Харків, вул. Аграрна, 25, якими посадові особи ТОВ «Агросистеми та технології» користуються для зайняття господарською діяльністю за результатом якого було вилучене вищевказане майно, на яке ухвалою слідчого судді Дзержинського райсуду м. Харкова від 30.10.2015 було накладено арешт.

Як вбачається з висновків судових експертиз № 70/38-23 від 14.12.2015 та № 1772 від 10.05.2016 на всіх наданих для експертизи п`яти паперових мішках виявлені позначення «syngenta», що тотожні з зареєстрованим знаком для товарів і послуг за міжнародною реєстрацією № 749131 «syngenta» і використовуються для однорідних товарів. Позначень, що були б тотожні чи схожі зі знаком для товарів і послуг за міжнародною реєстрацією № 732663 SYNGENTA не виявлено. Зразки насіння, які вилучені в ході обшуків 13.10.2015 мають різну родову належність зі зразками насіння, що добровільно надані представником компанії Syngenta Participations AG, а саме зі зразками насіння соняшнику торгових марок NR«Rocky», NR«Neoma», NR«Dolbi», NR«Kondi».

з дослідження об`єктів рослинного походження № 1772 від 10.05.2016 вилучені в ході обшуку насіння мають непридатний стан, а тому клопотання підлягає задоволенню.

В ході досудового розслідування збережено зразки речових доказів, достатні для їх експертного дослідження або для інших цілей кримінального провадження.

Також в судовому засіданні встановлено, що слідчим СВ вказане вилучене майно було оглянуто та постановою від 01.11.2016 долучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів, з залишення в опечатаному приміщенні за місцем вилучення, де вони зберігаються до теперішнього часу.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що в ході досудового розслідування власник вилученого майна не встановлений.

ФОП ОСОБА_6 , який є орендатором приміщення в якому зберігається вилучене майно, не заперечує проти задоволення вказаного клопотання слідчого, про що свідчить його письмова заява.

Крим того, в судовому засіданні встановлено, що постановою старшого слідчого Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 від 29.06.2016 кримінальне провадження в частині кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 190 ч. 3, 229 ч. 3 КК України за фактом вилучення по АДРЕСА_1 контрафактної продукції закрите, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку з встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

Таким чином, з пояснень слідчого та досліджених доказів, вбачаються достатні підстави для задоволення вказаного клопотання слідчого.

Керуючись ст. 96-1 КК України, ст.ст. 40, 100, 110, 171-174 КПК України, «Інструкцією про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду від 27.08.2010 № 51/401/649/23/125 слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого Шевченківського відділення поліції Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області ОСОБА_4 про вирішення питання щодо речових доказів, на яке накладено арешт, у кримінальному провадженні № 12015220010000014 від 10.02.2015, - задовольнити.

Дозволити, відповідно до « Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження », затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 р.№1104, знищення вилученого в ході обшуку, проведеного 13.10.2015 в м. Харкові по вул.. Аграрній, 25, майна, а саме :

- 165 мішків насіння соняшника торгової марки «Сингента NK ROCKY»;

- 10 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Neoma»;

- 80 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Dolbi» ;

- 12 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Armoni»;

- 20 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kondi»;

- 5 мішків насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Opera»;

- 1 мішок насіння соняшнику торгової марки «Сингента NK Kansas»;

- 1 мішок насіння кукурудзи торгової марки «Corn Seeds KWS»;

- етикетки, бирки, голограми із зображенням торгових марок «Сингента» (Syngenta);

- мішки паперові із зображенням найменувань сортів насіння кукурудзи торгових марок «Сингента» (Syngenta), «Сади України», «Corn Seeds» «Pioneer».

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення08.07.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63476406
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —638/11211/16-к

Ухвала від 08.07.2016

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні