ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2016 р. Справа № 804/3958/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гончарової І.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації», в якому просить суд:
- стягнути кошти з рахунків в обслуговуючих банках Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» (код ЄДРПОУ 37172774) у розмірі податкового боргу на загальну суму 4837,37 грн.: з податку на додану вартість у сумі 3361,76 грн., з податку на прибуток у сумі 1475,61 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість в сумі 3361,37 грн. та з податку на прибуток у сумі 1475,61 грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, визначених податковою декларацією та податковим повідомленням-рішенням відповідно. Відповідачем сума податкового боргу у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку із чим позивач змушений звернутись до суду.
Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надав клопотання про здійснення розгляду справи без участі представника.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. На адресу відповідача судом направлені повістки про виклик в судові засідання, проте конверти повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання". Згідно до частини 11 статті 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.
На підставі частини 4 статті 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» (код ЄДРПОУ 37172774) зареєстровано 02.08.2010 року та з 03.08.2010 року перебуває на обліку як платник податків у Західно-Донбаській ОДПІ.
Згідно довідки Західно-Донбаської ОДПІ відповідач має відкриті розрахункові рахунки в установі банку.
19.06.2015 року ТОВ «Західно-Донбаське управління механізації» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2015 року, якою задекларовано до сплати 3761 грн.
З урахуванням наявної переплати на суму 399,24 грн., сума податкового боргу ТОВ «Західно-Донбаське управління механізації» з податку на додану вартість складає 3361,76 грн.
Західно-Донбаською ОДПІ, згідно п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, ст.76 Податкового Кодексу України, проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток ТОВ «Західно-Донбаське управління механізації» за 2012, 2013, 2014 рік, за результатами якої складений акт №156/04-10-15-02-37172774 від 07.08.2015 р.
Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України - порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання.
На підставі акту перевірки №156/04-10-15-02-37172774 від 07.08.2015 р. Західно-Донбаською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 07.08.2015 року №0004181503, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на 1555,20 грн. (20% грошового зобов'язання погашеного з затримкою).
Вказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу ТОВ «Західно-Донбаське управління механізації», що підтверджено матеріалами справи. Доказів оскарження вказаного рішення матеріали справи не містять.
Отже сума податкового боргу ТОВ «Західно-Донбаське управління механізації» складає 4837,76 грн., що підтверджено розрахунком заборгованості станом на 03.06.2016 року.
Згідно з пунктом 36.1, пункту 36.2 статті 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 49.18.1 статті 49 ПК України).
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. (пункту 57.3 статті 57 ПК України).
Згідно п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 126 ПК України визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Відповідно до норм статті 59 ПК України позивачем сформовано податкову вимогу форми «Ю» № 2549-25 від 03.07.2015 р. про обов'язок відповідача сплатити податковий борг з податку на додану вартість за узгодженим грошовим зобов'язанням у розмірі 3361,76 грн.
Доказів оскарження податкової вимоги форми «Ю» № 2549-25 від 03.07.2015 року відповідачем не надано.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до пункту 60.6 статті 60 ПК України, якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане (вручене) податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається (не вручається).
При досліджені матеріалів справи, в судовому засіданні встановлено, що на день розгляду справи судом, відповідачем податковий борг на загальну суму 4837,37 грн. - не сплачено.
Згідно з частиною 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Відповідно до статті 16 ПК України, платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків в обслуговуючих банках Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-Донбаське управління механізації» (код ЄДРПОУ 37172774) у розмірі податкового боргу на загальну суму 4837,37 грн., а саме: з податку на додану вартість у сумі 3361,76 грн., з податку на прибуток у сумі 1475,61 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя І.А. Гончарова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2016 |
Оприлюднено | 21.12.2016 |
Номер документу | 63481004 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні