ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2016 року Справа № 813/4065/16
10 год. 54 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Приймак С.І.,
представника позивача Лісник І.В.,
представника відповідача не прибув,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Відділу приватизації державного житлового фонду Галицького району про стягнення заборгованості.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду з адміністративним позовом до Відділу приватизації державного житлового фонду Галицького району про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що заборгованість відповідача задекларована ним самостійно у звіті по формі Ф4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2016 року, однак ним така не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином (на зареєстроване місцезнаходження відповідача надіслано поштову кореспонденцію суду, що повернулась із відміткою відділення поштового зв'язку: «За закінченням терміну зберігання»), клопотань про відкладення розгляду справи чи іншого змісту не подавав.
Таким чином, з врахуванням строків розгляду справи, визначених ст. 122 КАС України, відповідно до ч. 4 ст. 128 та ч. 6 ст. 71 КАС України, суд продовжив розгляд справи за відсутності відповідачів на основі наявних доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, з'ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, а також ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі та, -
в с т а н о в и в :
Відділ приватизації державного житлового фонду Галицького району зареєстрований як юридична особа 01.06.1994 року, код ЄДРПОУ 20818949 /а.с.6-8/.
Відповідач зареєстрований як страхувальник відповідно до заяви з 01.06.1994 року /а.с.9, 10/.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідно до п.6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування" від 23.09.1999 року за №1105-XIV (далі Закон № 1105), до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечує у межах компетенції Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону № 1105, Фонд здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, проводить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч. 2 п. 6 ст. 9 Закону № 1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.
Спори, що виникають з правовідносин за Законом № 1105 вирішуються в судовому порядку відповідно до ч. 1 ст. 17 даного закону, а строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом не застосовується згідно з ч. 2 ст. 17.
Закріплений у ч. 1 ст. 11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Предметом доказування відповідно до ч. 1 ст. 138 КАС України є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Так, до матеріалів справи долучено звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за 9 місяців 2016 року /а.с.11/.
Зокрема, відповідачем у вказаному звіті визначено суму 5208,00 грн. як зобов'язання страхувальника на початок року, що підлягає перерахуванню за результатами перевірок, та продубльовано у графі зобов'язання страхувальника на кінець звітного періоду.
Крім цього, одночасно із вказаним звітом відповідачем подано пояснення /а.с.12/, відповідно до якого зазначив, що станом на 19.102016 року дану суму не відшкодовано, у зв'язку з відмовою здійснювати платіж органами Державної казначейської служби України. З врахуванням викладеного, відповідач подав звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за 9 місяців з відображенням неправомірно витрачених коштів.
Слід зазначити, що відповідач будь-яких доказів в підтвердження сплати заборгованості суду не надав, а тому заборгованість на час розгляду справи в суді становить 8760 грн. 80 коп.
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджені належними доказами у справі та належить задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути Відділу приватизації Державного житлового фонду Галицького району (м. Львів, вул. Грушевського, 16; ЄДРПОУ 20818949) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 5208 (п'ять тисяч двісті вісім) грн. 00 коп.
3. Судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягувати.
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 16.12.2016 року.
Суддя Кравців О.Р.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2016 |
Оприлюднено | 22.12.2016 |
Номер документу | 63481790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні