Справа №709/2448/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2016 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Левченка В.В.,
за участі секретаря - Нікітенко В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Чорнобай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хрестителівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 09 лютого 2008 року померла - ОСОБА_2, яка постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ще за життя, а саме 21 лютого 1996 року ОСОБА_2 склала заповіт, який було посвідчено Хрестителівською сільською радою Чорнобаївського району за №11, яким заповіла йому все належне їй майно.
Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно до складу якого входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,5999 га., вартістю 94677 грн., що знаходиться в адмінмежах Хрестителівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та належала померлій згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ЧР № 19-28-00-684 від 19 березня 2001 року.
Він прийняв спадщину ОСОБА_2, оскільки постійно проживав на час її смерті однією сім’єю, але не може через нотаріальну контору оформити свої спадкові права на земельну ділянку, по тій причині, що відсутній оригінал правовстановлюючого документу.
Мотивуючи тим, що порушуються його права як власника і спадкоємця через неможливість нотаріального посвідчення права власності, позивач просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку.
В судове засідання позивач не з’явився, в позові вказав про розгляд справи в його відсутність, просив позов задовольнити.
Відповідач - Хрестителівська сільська рада - в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Судом встановлені наступні обставини справи та визначені відповідно до них правовідносини.
09 лютого 2008 року померла - ОСОБА_2, яка постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ще за життя, а саме 21 лютого 1996 року ОСОБА_2 склала заповіт, який було посвідчено Хрестителівською сільською радою Чорнобаївського району за №11, яким заповіла позивачу все належне їй майно.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне їй майно до складу якого входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,5999 га., вартістю 94677 грн., що знаходиться в адмінмежах Хрестителівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та належала померлій згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ЧР №19-28-00-684 від 19 березня 2001 року.
Позивач прийняв спадщину ОСОБА_2, оскільки постійно проживав на час її смерті однією сім’єю, але не може через нотаріальну контору оформити свої спадкові права на земельну ділянку, по тій причині, що відсутній оригінал правовстановлюючого документу.
Вказані обставини підтверджуються копіями свідоцтва про смерть ОСОБА_2, паспорта позивача, заповіту, свідоцтва про народження позивача, витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, висновку про вартість до звіту про експертно-грошову оцінку земельної ділянки №ТВ161117/002, довідкою сільської ради про постійне місце проживання померлої та про склад її сім’ї, листом Чорнобаївської державної нотаріальної контори №2035/01-16 від 01.12.2016 р. про те, що після смерті ОСОБА_2 заяви про прийняття спадщини не надходили.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності до ч.ч.1, 2 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України,- спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
У відповідності до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність права власності не встановлена судом.
Згідно ст.79 Земельного кодексу України земельна ділянка може бути об’єктом права власності.
За приписом ст.81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, прийняття спадщини.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його.
Незаконність права власності не встановлена судом, а тому, суд вважає, що право власності позивача підлягає захисту шляхом визнання за ним права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_2, померлої 09 лютого 2008 року.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителем ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,5999 га., вартістю 94677 грн., кадастровий номер 7125184000:03:000:0822, що знаходиться в адмінмежах Хрестителівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та належала ОСОБА_2, померлої 09 лютого 2008 року, згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ЧР №19-28-00-684 від 19 березня 2001 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд.
Суддя Чорнобаївського
районного суду ОСОБА_3
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2016 |
Оприлюднено | 22.12.2016 |
Номер документу | 63489450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Левченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні