Ухвала
від 05.12.2016 по справі 200/14999/16-ц
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 200/14999/16-ц

Провадження №2/200/3903/16

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

05 грудня 2016 р. Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі

головуючого судді - Єлісєєвої Т.Ю.

при секретарі - Кузьминій С.Д.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА», третя особа Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, друкованих засобів масової інформації та легалізації громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання звільнення директора за власним бажанням, виключення позивача, як керівника з ЄДР, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання його таким, що звільнений з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА» (код ЄДРПОУ 24999936) за власним бажанням, виключення як керівника з Єдиного державного реєстру з переліку осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, у зв'язку зі смертю засновника.

Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справ за його відсутністю, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити, не заперечував проти розгляду справи заочно.

Відповідач та третя особа в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, тому суд вважає за можливе розглянути справу відповідно правил ст. 169 , 224 , 225 ЦПК України - заочно.

В судове засідання сторони не з'явилися, тому відповідно правил ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, перебував у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА»(далі - Товариство) з 07.01.2011 року відповідно до наказу № 13-к від 06.01.2011 року про прийняття на посаду директора Товариства.

Товариство 17.10.1997 року зареєстроване Виконавчим комітетом Бабушкінської районної ради.

Єдиним учасником Товариства був громадянин України ОСОБА_2, частка якого складає 100% розміру Статутного капіталу Товариства, що становить 100% голосів, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання 03113, АДРЕСА_1.

10 серпня 2016 року ОСОБА_1 було направлено заяву про звільнення його в порядку передбаченому ст. 38 Кодексу законів про працю разом з заявою про скликання позачергових Загальних зборів Учасників Товариства відповідно до ст. 61 Закону України «Про господарські товариства» та ст. 22 Статуту Товариства на адресу Товариства та єдиного учасника - ОСОБА_2

Лист з заявами ОСОБА_1 направлений на адресу єдиного учасника - ОСОБА_2 зареєстроване місце проживання 03113, АДРЕСА_1, був не вручений та повернутий.

У відповідь на заяви ОСОБА_1 ТОВ «ЯРОСЛАВНА» було направлено лист про відмову у скликанні позачергових загальних зборів учасників на підставі ст. 22 Статуту Товариства та ст. 61 Закону України «Про господарські товариства», у зв'язку з тим, що загальні збори учасників будуть повноважними, якщо на них будуть присутні учасники, які володіють у сукупності більш як 60 % голосів відповідно до ст. 22 Статуту Товариства, створення та відкликання виконавчого органу (одноособового - Директора) належить до виключної компетенції Загальних зборів учасників Товариства, а єдиний учасник Товариства помер.

Загальними положеннями Цивільного кодексу України, зокрема статтями 1216 та 1218 встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців), а до складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно із ст.ст. 1220, 1261 Цивільного кодексу України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, утому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Ніхто зі спадкоємців не заявив про своє право на спадщину частки 100 % Статуту Товариства.

Питання щодо оформлення припинення трудових відносин з директором Товариства у даному випадку шляхом видання відповідного наказу унеможливлене.

Неможливим воно було ще й з огляду на те, що за Статутом ТОВ «ЯРОСЛАВНА» створення та відкликання членів виконавчого органу є виключно компетенцією загальних зборів Товариства.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Закону України «Про господарські товариства» у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Членами виконавчого органу можуть бути також і особи, які не є учасниками товариства.

Відповідно до абз. 1 ст. 59 та п. «г» ст. 41 Закону України «Про господарські товариства» до компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю належить утворення і відкликання виконавчого та інших органів товариства.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про господарські товариства» Загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів.

Відповідно до ч. 3 ст. 61 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори учасників товариства повинні скликатися також на вимогу виконавчого органу.

З огляду на те, що директор не тільки є найманим працівником, але ще й має статус виконавчого органу товариства, а тому мусить виконувати вимоги корпоративного законодавства, а роботодавцем в даному випадку виступають загальні збори товариства відповідно до ст. 59, пункту "г" ст. 41 ЗУ "Про господарські товариства", до виключної компетенції загальних зборів відноситься - утворення і відкликання виконавчого та інших органів товариства (що уособлює директор товариства в даному випадку).

Провести загальні збори Товариства у відповідності до Статуту та Закону України «Про господарські товариства» є неможливим.

У відповідності з положеннями ст. 38 Кодексу законів про працю України N 322-VIII, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Таким чином фактично Позивача можна вважати звільненим з 24 серпня 2015 року через два тижні після подання ним заяви про звільнення.

За змістом ст. 41 Конституції України кожна особа є вільною обирати місце роботи та не може утримуватися на будь-які посаді без її бажання.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (в редакції станом на момент подання позову) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою;

7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;

8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа;

10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.

Таким чином, звільнення директора Товариства шляхом внесення запису про звільнення до Єдиного державного реєстру є неможливим.

Відповідно до ч.1-2 ст. 43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Згідно з абз 1. ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Згідно із ст.1 Цивільного процесуального кодексу України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ст.ст. 10, 11 Цивільного процесуального кодексу України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених статтею 6 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.

Доказами є будь які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ст.ст. 57-58 ЦПК України).

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 статті 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно із ст.212 Цивільного процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні (ст.213 ЦПК України).

Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10 , 11 , 15 , 60 , 212-215 , 224-226 ЦПК України , суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА», третя особа Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, друкованих засобів масової інформації та легалізації громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) таким, що звільнений з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА» (код ЄДРПОУ 24999936) за власним бажанням 25.08.2016 року.

Виключити ОСОБА_1 як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА» з Єдиного державного реєстру з переліку осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, у зв'язку зі смертю засновника.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯРОСЛАВНА» на користь держави судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп.

Позивачем рішення може бути оскаржене на протязі десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, шляхом подачі відповідачем заяви про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя Т.Ю. Єлісєєва

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.12.2016
Оприлюднено22.12.2016
Номер документу63504223
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —200/14999/16-ц

Ухвала від 05.12.2016

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Єлісєєва Т. Ю.

Ухвала від 26.09.2016

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Єлісєєва Т. Ю.

Ухвала від 02.09.2016

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Єлісєєва Т. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні