ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2016 року Справа № 808/3510/16 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
за участю секретаря судового засідання - Сірик К.Л.,
позивач, відповідач: не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції
до: Приватного підприємства « Реклама плюс будівництво»
про: стягнення 7561 грн. 89 коп.,
ВСТАНОВИВ:
17.11.2016 Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (далі - позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства "Реклама плюс будівництво" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 7561 грн. 89 коп.
Ухвалою суду від 18.11.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №808/3510/16, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 01.12.2016.
01.12.2016 розгляд справи відкладався у зв'язку із неявкою відповідача по справі до 14.12.2016.
Позивач у судове засідання не з'явився, направив до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Згідно з позовною заявою просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 7561 грн. 89 коп. Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок нарахування неправомірно витрачених страхових коштів та фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки відповідача щодо дотримання порядку використання та своєчасності і повноти повернення невикористаних страхових коштів. Станом на 14.12.2016 заборгованість відповідачем не сплачено, відтак просить задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Поштові відправлення, які надсилались на адресу відповідача: 69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 16, кв. 25, повернулись до суду без вручення адресату із позначками пошти «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2474-IV (далі - КАС України) у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відтак, відповідач є таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
За приписами ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.
Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «Реклама плюс будівництво» зареєстровано 14.07.2010 як юридична особа за адресою: м.Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд.16, кв.25. З 15.07.2010 підприємство зареєстровано в Запорізькій міській виконавчій дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під №230195009424.
У період з 14.04.2016 по 19.04.2016 уповноваженими посадовими особами Запорізької міської виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі направлення від 13.04.2016 №658 була проведена планова перевірка дотримання порядку використання та своєчасності і повноти повернення невикористаних страхових коштів відповідача за період з 15.07.2010 по 01.04.2016.
В результаті ревізії були виявлені порушення ч.1 ст.25, ч.2 ст. 33 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105 - ХІV (далі - Закон України №1105 - ХІV), що є порушенням порядку використання коштів Фонду.
Загальна сума коштів Фонду, використаних з порушенням законодавства, склала 5041 грн. 26 коп.
Результати перевірки були відображені в акті від 19.04.2016 №643 (а.с.7-8). Акт перевірки посадовою особою відповідача був підписаний без заперечень.
20.04.2016 позивачем прийняте Рішення №159 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Згідно цього рішення Відповідач повинен був повернути до Фонду неправомірно витрачені страхові кошти у сумі 5041,26 грн. та сплатити штрафні санкції у сумі 2520,63 грн. (а.с.9).
Відповідача зобов'язано в десятиденний строк від дня отримання рішення повернути неправомірно витрачені страхові кошти у загальному розмірі 7561,89 грн. до Запорізької міської виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Рішення було направлено відповідачу 27.04.2016 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, проте повернулось до Фонду без вручення адресату із позначками пошти «за закінченням терміну зберігання».
Рішення позивача від 27.04.2016 у адміністративному чи судовому порядку відповідачем не оскаржувалось.
Станом на 14.12.2016 сума неправомірно витрачених коштів та штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Оцінивши представлені докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Закон України №1105-ХІV відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я.
Пунктом 4 Розділу VII " Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №1105-ХІV передбачено утворення Фонду соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Виконання функцій та завдань, передбачених Законом України №1105-ХІV, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх робочі органи (п.6).
Згідно із ст. 10 Закону України №1105-ХІV, Фонд має право, зокрема, одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій (у тому числі від органів доходів і зборів, банківських, інших фінансово-кредитних установ) та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності відомості щодо використання страхових коштів; перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону; вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування; порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері соціального страхування, вимагати надання інформації про вжиті заходи.
Порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок регулюється Інструкцією, затвердженою Постановою Фонду від 22.12.2010 №29 (далі - Інструкція №29).
Відповідно до пункту 4.1. Інструкції №29 за матеріалами акту перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника відповідно до статей 21, 22, 28, 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", яке надсилається страхувальнику разом з листом про результати розгляду заперечень (за їх наявності) протягом 20 календарних днів з дня підписання акту перевірки.
Пунктом 4.3 Інструкції №29, у рішеннях зазначаються суми коштів Фонду, що підлягають поверненню органу Фонду, суми фінансових санкцій, які належить перерахувати до Фонду та в подальшому відобразити у звіті страхувальника по коштах Фонду, строк для виконання рішення та строк, передбачений законодавством для звернення страхувальника зі скаргою про перегляд цього рішення.
20.04.2016 позивачем було прийняте Рішення №159 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Згідно цього рішення відповідач повинен був повернути до Фонду неправомірно витрачені страхові кошти у сумі 7561 грн. 89 коп.
Рішення було направлено відповідачу 27.04.2016 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, проте повернулось до Фонду без вручення адресату із позначками пошти «за закінченням терміну зберігання».
Згідно п. 4.4. Інструкції №29 рішення вважається надісланим (врученим), зокрема, якщо страхувальнику, якщо його передано керівнику або уповноваженій особі страхувальника під розписку або надіслано рекомендованим листом.
Судом встановлено, що заборгованість відповідача по рішенню від 20.04.2016 №159 складає 7561 грн. 89 коп.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України №1105-ХІV, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Як передбачено ч.2 ст.17 Закону України №1105-ХІV, строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
За правилами ч. 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Позивачем доведено, а відповідачем, в свою чергу, не заперечено, що за Приватним підприємством «Реклама плюс будівництво» обліковується сума боргу у розмірі 7561 грн. 89 коп.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції підлягають задоволенню.
Відповідно до п.4 ст.94 КАС у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції до Приватного підприємства « Реклама плюс будівництво» про стягнення заборгованості, - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Реклама плюс будівництво» (69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 16, кв. 25, код ЄДРПОУ 37221585) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (вул. Сєдова, буд.12, м. Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 20485413, на р/р 37179200900001 у ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість по рішенню від 20.04.2016 №159 у сумі 7561 (сім тисяч п'ятсот шістдесят одна) грн. 89 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2016 |
Оприлюднено | 22.12.2016 |
Номер документу | 63512162 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні