Справа № 761/43850/16-к
Провадження № 1-кс/761/26919/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2016 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України майора податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42016000000002515 від 23.09.2016, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України, про проведення обшуку в приміщенні Бориспільського вiддiлення (м. Бориспіль) Броварської ОДПI ГУ ДФС у Київській області за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, буд. 2, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС 2-го відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України майор податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радник юстиції ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016000000002515 від 23.09.2016 року за фактом створення та придбання учасниками організованої групи юридичних осіб з метою прикриття протиправної діяльності, спрямованої на формування безпідставного податкового кредиту підприємствам, а також ухилення від сплати податків, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України, на проведення обшуку в приміщенні Бориспільського вiддiлення (м. Бориспіль) Броварської ОДПI ГУ ДФС у Київській області за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, буд. 2.
Клопотання мотивовано тим, що управлінням розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000002515 за фактом створення та придбання учасниками організованої групи юридичних осіб з метою прикриття протиправної діяльності, спрямованої на формування безпідставного податкового кредиту підприємствам, а також ухилення від сплати податків, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України, у тому числі ухилення від сплати податків службовими особами Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією «Сантрейд» (код ЄДРПОУ 25394566).
Підставою до внесення відомостей до ЄРДР послужили матеріали управління власної безпеки ГУ ДФС у Київській області, згідно яких впродовж серпня 2015 червня 2016рр., учасниками організованої групи створені та придбані юридичні особи, з метою прикриття протиправної діяльності, спрямованої на формування безпідставного податкового кредиту з податку на додану вартість. З використанням реквізитів підприємств з ознаками фіктивності, учасники організованої групи забезпечили безпідставне формування податкового кредиту підприємствам на загальну суму 11,7 млн. грн., що призвело до умисного заниження податку на додану вартість та фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великому розмірі.
Так, відповідно до інформації оперативного підрозділу, отриманої у ході виконання доручення слідчого у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що учасниками організованої групи, дані про яких встановлюються, впродовж 2015-2016 років на території Київської та Дніпропетровської областей створено та придбано ряд суб`єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані на підставних осіб для здійснення можливості керування підприємствами, розпорядження банківськими рахунками, подання податкової звітності.
У вказаний період від імені зазначених підприємств невстановлені особи документально оформляли неіснуючі фінансово-господарські операції, які нібито свідчили про реалізацію товарів (робіт, послуг) на адресу підприємств реально діючого сектору економіки. У подальшому учасниками організованої групи підроблені документи передавались службовим особам суб`єктів господарювання реального сектору економіки, з метою їх відображення в бухгалтерському обліку та податковій звітності з метою незаконного зменшення податкових зобов`язань перед бюджетом.
В ході досудового розслідування, згідно інформації оперативного підрозділу, а також відомостей, здобутих у ході проведення слідчих дій, встановлено, що службові особи Бориспільського вiддiлення (м. Бориспіль) Броварської ОДПI ГУ ДФС у Київській області сприяють безпосередньому функціонуванню підприємств з ознаками фіктивності, що полягає у не проведенні перевірок, підтвердження місцезнаходження фіктивним підприємствам та визнання електронної звітності при фактичному незнаходженні за адресами та інше.
Також, встановлено, що ТОВ «Каліпсо Медіа» (код за ЄДРПОУ 39935414), ТОВ «Форум Брандінг» (код за ЄДРПОУ 39611230), ТОВ «Рада Смарт Трейдінг» (код за ЄДРПОУ 40076033), ТОВ «Фьючерс груп» (код за ЄДРПОУ 40490689), ТОВ «Велес маркет» (код за ЄДРПОУ 40672773),
ТОВ «Біг профіт Плюс» (код за ЄДРПОУ 40490521), ТОВ «Трейдсільгосп» (код за ЄДРПОУ 40276629), ТОВ «Зерно-Прод» (код за ЄДРПОУ 40276550),
ТОВ «Техногранд» (код за ЄДРПОУ 40824283), перебувають на податковому обліку в Бориспільському вiддiленні (м. Бориспіль) Броварської ОДПI ГУ ДФС у Київській області.
У зв`язку з вищезазначеними обставинами, на даний час необхідно провести комплекс заходів забезпечення кримінального провадження, з метою швидкого та повного розслідування кримінального провадження з тим, щоб виявити обсяг завданих Державі збитків, спричинених даною діяльністю, встановити осіб, які організували та здійснювали дану діяльність, а також всіх осіб причетних до викладеної вище діяльності, визначити обсяг вини кожного з них, за для правильної та неупередженої кваліфікації діяння, та притягнути кожного винного до відповідальності.
Згідно інформаційної довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, № 74968343 від 06.12.2016, право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: Київська область, м. Бориспіль,
вул. Котляревського, буд. 2, на праві власності зареєстроване за: Бориспільською об`єднаною державною податковою інспекцією в Київській області, код 19422318.
У судове засідання старший слідчий з ОВС 2-го відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України майор податкової міліції ОСОБА_3 не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Слідчий суддя, дослідивши надані документи та матеріали, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання з огляду на таке.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
За ч. 1 та ч. 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. При цьому під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
При цьому клопотання слідчого має відповідати вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України, зокрема в ньому мають бути зазначені відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, про речі, документи або осіб, яких планується відшукати, та до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Необхідність долучення до клопотання слідчого оригіналів чи копій документів, якими він обґрунтовує своє клопотання, є необхідним з метою перевірки слідчим суддею обставин, визначених у ч. 5 ст. 234 КПК України.
Згідно з ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора (ч. 4 ст. 234 КПК України).
Відтак, звертаючи увагу на те, що слідчий у судове засідання не з`явився, вимоги клопотання не підтримав, враовуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, надані під час розгляду клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що воно не відповідає вимогам п. 5 та п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України, а також враховуючи те, що слідчим не надано доказів того, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; не надано доказів того, що відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах можуть бути доказами під час судового розгляду, що є підставою для відмови у задоволенні клопотання.
Таким чином на даний час клопотання. не відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України і за таких обставин слідчим не доведено обставин, зазначених у ч. 5 ст. 234 КПК України, а тому клопотання про проведення обшуку на даний час задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233-236, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України майора податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №42016000000002515 від 23.09.2016, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України, про проведення обшуку в приміщенні Бориспільського вiддiлення (м. Бориспіль) Броварської ОДПI ГУ ДФС у Київській області за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, буд. 2 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63529201 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Піхур О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні