Рішення
від 20.12.2016 по справі 904/8500/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

12.12.2016 Справа № 904/8500/16 За позовом ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО", м. Дніпро

до ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ОСІННЯ, 4А", м. Дніпро

про стягнення 42 847,24 грн.

Суддя Ніколенко М.О.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 - довіреність № 173/1001 від 01.04.16;

ОСОБА_2 - довіреність № 599/1001 від 03.11.16;

від відповідача: ОСОБА_3 - довіреність від 10.10.16.

СУТЬ СПОРУ:

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ОСІННЯ, 4А" про стягнення 42 847,24 грн.

Позов обґрунтований без обліковим споживанням відповідачем електричної енергії.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.09.16 порушено провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 19.10.16.

У судовому засіданні 19.10.16 оголошено перерву до 16.11.16.

У судовому засіданні 16.12.16 оголошено перерву до 12.12.16.

Позивач у судове засідання з'явився, підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, надав пояснення по справі, відповів на поставленні питання.

Відповідач у судове засідання з'явився, проти позову заперечив, надав пояснення по справі, відповів на поставленні питання

Відповідно до ст. 75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

Згідно зі статтею 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 12.12.16 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Уповноваженими представниками Постачальника була проведена перевірка відповідача за адресою: м. Дніпропетровськ л/р 91-23, вул. Осіння,4А (2 під'їзди, 5 поверхів та освітлення на ходових клітинах житлового будинку).

За порушення Правил користування електричною енергією за участю представника Споживача були складені Акти про порушення ПКЕЕ:

№ 08896 від 24.12.14 на суму 2 127,24 грн. Споживач порушив ст. 27 ЗУ «Про електроенергетику», п. 1.3, 6.40, 5.40, ПКЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електромережі енергопостачальної організації з метою безоблікового споживання електричної енергії;

№ 105011 від 23.10.15 на суму 40 720,00 грн. Споживач порушив ст. 27 ЗУ «Про електроенергетику», п. 1.3, 5.1, 6.40, 10.2, ПКЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електромережі, яка не знаходиться на балансі енергопостачальної організації з метою без облікового споживання електричної енергії.

Акти про порушення з актами про усунення порушень підписані з боку представника споживача без зауважень.

Позивач згідно п.6.42 Правил користування електричною енергією, повідомив Відповідача про час та місце розгляду комісією актів про порушення. Матеріали справи містять докази повідомлення споживача про розгляд актів про порушення, що відображено у п. 9 актів про порушення. Де вказана адреса за актом №008896 -пр. Воронцова,73, каб.26, за актом № 105011-вул. Ленінградська,40 каб. 217.

За результатами розгляду актів про порушення на комісії позивача були прийняті протокольні рішення:

протокол №1-1 від 14.01.15 по розгляду акту про порушення №008896 від 24.12.14 вирішено нарахувати кількість недорахованої електроенергії згідно п. 2.9 по формулі 2.7 Методики. Нарахування було здійснено за період з 24.10.13 -24.12.14, на суму 2 127,24 грн.;

протокол №11-17 від 17.11.15 по розгляду акту про порушення №10011 від 23.10.15 вирішено нарахувати кількість недорахованої електроенергії згідно п. 2.9 по формулі 2.7 Методики. Нарахування було здійснено за період з 24.12.14 по 23.10.15, на суму 40 720,00 грн.

В подальшому, представниками ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» складені акти про усунення порушення Правил користування електричною енергією №Д008896 від 24.12.14 (а.с.13) та №105011 від 23.10.15 (а.с.21), згідно яких електроустановка була відключена від електропостачання.

Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України

Статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є зокрема крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

У п. 1.3 Правил користування електричною енергією, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Пунктом 5.1 ПКЕЕ встановлено, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.

Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом та споживачем укладається один договір про постачання електричної енергії за усіма об'єктами споживача, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. За взаємною згодою сторін можуть бути укладені окремі договори про постачання електричної енергії за кожним об'єктом споживача.

Згідно п.6.40. ПКЕЕ у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006р. №562.

Відповідно до п. 6.41. ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).

Як вбачається з Акту про порушення Правил користування електричної енергії, вони підписані трьома представниками позивача та представником відповідача.

Відповідно до п. 6.42. ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №562 від 04.05.2006 р. Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ: порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал (далі - порушення пломб), або відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку (за умови наявності акта про збереження пломб, складеного в порядку, установленому ПКЕЕ, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу приладів обліку); пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр енергопостачальника чи інших заінтересованих сторін, індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб та індикаторів.

Статтею 237 Господарського кодексу України передбачено, що підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції.

Відповідно до ст. 235 Господарського кодексу України оперативно-господарські санкції застосовуються незалежно від вини суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання.

Як зазначено у п. 3 оглядового листа Вищого господарського суду України «Про практику застосування господарськими судами законодавства про постачання електричної енергії (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку Вищим господарським судом України)» № 01-06/1872 від 30.12.2011 року, рішення постачальника електричної енергії про нарахування вартості недоврахованої спожитої електроенергії є оперативно-господарською санкцією.

На момент розгляду справи, сума вартості недоврахованої електричної енергії відповідачем не сплачена.

Таким чином, факт самовільного підключення відповідачем до електромережі доводиться матеріалами справи. Вказане не спростовується відповідачем належними та допустимими доказами. Між сторонами відсутній договір на електропостачання. Позивач правильно застосував формулу розрахунку вартості недорахованої електроенергії відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої наказом НКРЕ від 04.05.2006 № 562.

За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача суми за недораховану активну електроенергію в розмірі 42 847,24 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 1, 4, 12, 33, 34, 43, 49, 82 - 85, 115 - 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ОСІННЯ, 4А" ( 49000, м. Дніпро, вул. Осіння, 4А, код 37986650) на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК»Дніпрообленерго» (49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, 22, код 23359034) суму за недораховану активну електроенергію в розмірі 42 847,24 грн. та 1378,00 грн. - витрат зі сплати судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом. Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня підписання повного рішення.

Повне рішення складено 19.12.16.

Суддя М.О.Ніколенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.12.2016
Оприлюднено27.12.2016
Номер документу63608726
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/8500/16

Рішення від 20.12.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ніколенко Михайло Олександрович

Ухвала від 28.09.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ніколенко Михайло Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні