ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
20 грудня 2016 року Справа № 923/784/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б. , при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: ОСОБА_1, с.Зеленівка м.Херсон
до боржника: Приватного підприємства "Харистрон", м.Херсон
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від кредиторів:
- ОСОБА_2 (паспорт серії МР №139227, виданий Суворовським РВ УМВС України в Херсонській області 18.05.2005р.);
- ОСОБА_3 Йвес - ОСОБА_2 (паспорт серії МР №139227, виданий Суворовським РВ УМВС України в Херсонській області 18.05.2005р.), представник за довіреністю №205 від13.04.2016р.;
від боржника: не з'явився;
розпорядник майна: арбітражний керуючий ОСОБА_4
в с т а н о в и в:
Провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Харистрон", м.Херсон порушено ухвалою господарського суду від 04.08.2016р., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_5, розгляд справи у попередньому засіданні призначено на 11.10.2016р., вирішено інші процедурні питання.
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Харистрон", м.Херсон оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 05.08.2016р.
Після публікації оголошення про порушення справи про банкрутство до суду 31.08.2016р. із заявою про визнання конкурсних кредиторських вимог звернувся громадянин ОСОБА_3 Буряк Йвес, Турецька Республіка, м.Стамбул.
Ухвалою суду від 22.09.2016р. заяву конкурсного кредитора прийнято до розгляду у попередньому засіданні.
Крім цього, 29.08.2016р. до суду звернулась ОСОБА_2 із заявою про здійснення заміни ініціюючого кредитора ОСОБА_1 її правонаступником.
11.10.2016р. боржником подано до суду відзив на заяву конкурсного кредитора.
Ухвалою від 11.10.2016р. здійснено заміну ОСОБА_1, як кредитора, на правонаступника - ОСОБА_2, розгляд справи у попередньому засіданні відкладено на 15.11.2016р.
14.11.2016р. арбітражним керуючим ОСОБА_5 подано до суду клопотання про припинення її повноважень по виконанню обов'язків розпорядника майна, у зв'язку з чим розгляду справи у попередньому засіданні було відкладено, для розгляду заяви арбітражного керуючого ОСОБА_5 призначено судове засідання на 25.11.2016р.
Ухвалою від 25.11.2016р. задоволено заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про дострокове припинення повноважень розпорядника майна боржника; звільнено арбітражного керуючого ОСОБА_5 від виконання повноважень розпорядника майна Приватного підприємства "Харистрон"; призначено розпорядником майна Приватного підприємства "Харистрон арбітражного керуючого ОСОБА_4, якого зобов'язано у строк до 16.12.2016р. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку п. 5 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів до 16.12.2016р.; провести в строк до 20.12.2016р. інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації; підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; розгляд справи у попередньому засіданні призначено на 20.12.2016р.
В судове засідання представник кредиторів та розпорядник майна з'явились.
Боржник, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про поважність причин неявки суд не повідомив.
На виконання вимог суду розпорядником майна подано відомості щодо результатів розгляду заяв конкурсних кредиторів, реєстр вимог кредиторів та клопотання про його затвердження.
В судовому засіданні розглянуто заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника та заслухано їх представника, заслухано розпорядника майна з інформацією щодо результатів розгляду грошових вимог кредиторів та включення їх в реєстр вимог кредиторів.
Заслухавши представника кредиторів та розпорядника майна, розглянувши та дослідивши матеріали справи, реєстр вимог кредиторів, суд зазначає наступне.
Так оголошення про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Харистрон" оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 05.08.2016р.
Після публікації оголошення про порушення справи про банкрутство до суду 31.08.2016р. із заявою про визнання конкурсних кредиторських вимог звернувся громадянин ОСОБА_3 Буряк Йвес, Турецька Республіка, м.Стамбул.
Ухвалою суду від 22.09.2016р. заяву конкурсного кредитора прийнято до розгляду у попередньому засіданні.
Розпорядником майна розглянуто вимоги всіх кредиторів та повідомлено останніх про результати розгляду їх вимог.
Згідно ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Суд звертає увагу на ту обставину, що у справі про банкрутство спір між сторонами не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредитора.
Відповідно до ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Слід зазначити, що надання правового аналізу поданих кредиторами письмових доказів, підстав виникнення грошових вимог кредиторів до боржника, їх характеру, а також обов'язок встановлення розміру та моменту виникнення таких грошових вимог, покладений на господарський суд, який здійснює правосуддя в процедурах банкрутства. Для з'ясування статусу кредитора у справі про банкрутство (конкурсний чи поточний), має значення саме момент виникнення грошового зобов'язання боржника перед кредитором.
При цьому, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Незважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.
Отже, аналіз норм права дозволяє зробити висновок про те, що спеціальне законодавство про банкрутство визначає особливий порядок розгляду грошових вимог кредитора у процедурі банкрутства шляхом їх визнання (відхилення) внаслідок розгляду по суті.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що реєстр вимог кредиторів підлягає затвердженню. Включенню до реєстру вимог кредиторів підлягають грошові вимоги у розмірі, що визнані судом в даному судовому засіданні.
1. Ухвалою про порушення провадження у справі про банкрутство від 04.08.2016р., крім іншого, було визнано безспірні вимоги ініціюючого кредитора ОСОБА_1 в сумі 744331,10 грн., що підтверджені рішенням Суворовського районного суду м.Херсона від 24.03.2016р. у справі №668/4305/16-ц.
05.08.2016р. між ініціюючим кредитором ОСОБА_1 (Первісний кредитор) та ОСОБА_2 (Новий кредитор) було укладено договір про відступлення права вимоги №1 (а.с.73), за умовами п. 1.1 якого Первісний кредитор передав належне йому право вимоги до Приватного підприємства "Харистрон" (Боржник) грошових коштів у розмірі 744331,10 коп., які виникли на підставі договору про надання поворотної фінансової допомоги від 29.04.2015р. (Основний договір), що підтверджено рішенням Суворовського районного суду м.Херсона від 24.03.2016р. у справі №668/4305/16-ц, а Новий кредитор прийняв право вимоги, що належить Первісному кредитору.
29.08.2016р. до суду звернулась ОСОБА_2 із заявою про здійснення заміни ініціюючого кредитора ОСОБА_1 її правонаступником.
Ухвалою від 11.10.2016р. заяву ОСОБА_2 задоволено, здійснено заміну ОСОБА_1, як кредитора, на правонаступника - ОСОБА_2
За приписами ст. 514 Цивільного кодексу України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
За наведених обставин, вимоги ОСОБА_2, які є безспірними та визнані у підготовчому засіданні суду, підлягають включенню в реєстр вимог кредиторів в сумі 13780, грн. судового збору - перша черга, 535490,00 грн. - четверта черга, 208841,10 грн. - шоста черга.
2. Громадянин ОСОБА_3 Буряк Йвес, Турецька Республіка, м.Стамбул звернувся до суду із заявою про визнання грошових вимог до боржника в сумі 28028000,00 грн.
Як слідує з заяви кредитора, відповідно до договору позики №1 від 11.03.2016р., укладеного між громадянином ОСОБА_6 Буряк Йвес (Позикодавець) та громадянином ОСОБА_7 Каракаш (Позичальник), Позикодавець передав у власність Позичальника грошові кошти у сумі 1000000,00 дол. США.
За умовами п.2.1 договору Позикодавець передає суму позики готівковими коштами в розмірі 1000000,00 дол. США Позичальнику в момент підписання цього договору, тобто 11.03.2016р.
В п.п.2.3.1, 2.3.3 договору сторони дійшли згоди про те, що Позичальник зобов'язаний повернути Позикодавцю суму позики в повному обсязі до 30.06.2016р. В разі неповернення Позичальником суми позики у встановлений строк, останній сплачує Позикодавцю штраф у розмірі 10% від суми позики. Сплата штрафу не звільняє Позичальника від сплати суми позики в повному обсязі.
В забезпечення виконання зобов'язань Позичальника за договором позики, 01.06.2016р. між громадянином ОСОБА_6 Буряк Йвес (Кредитор) та боржником ПП "Харистрон" (Поручитель) було укладено договір позики №1.
За умовами п.п.1.1, 1.2 договору поруки Поручитель поручається перед кредитором за виконання ОСОБА_7 Каракаш (Боржник) своїх зобов'язань за договором позики №1 від 11.03.2016р. Поручитель зобов'язується відповідати перед Кредитором у повному обсязі за порушення Боржником зобов'язань за договором. Поручитель та Боржник відповідають перед Кредитором як солідарні боржники, тобто Кредитор має право вимагати виконання зобов'язання за договором позики як від Боржника з Поручителем разом, так і від будь-якого з них окремо.
У п.2.1 договору поруки сторони дійшли згоди про те, що у разі порушення Боржником зобов'язань за договором позики, Кредитор направляє Поручителю письмову вимогу про порушення Боржником його зобов'язань, а Поручитель, одержавши таку вимогу, не пізніше десяти календарних днів за днем її отримання зобов'язаний сплатити Кредитору відповідну заборгованість Боржника.
У зв'язку із невиконанням умов договору позики основним боржником, 01.07.2016р. кредитор звернувся до його поручителя ПП "Харистрон" з вимогою про сплату суми боргу та штрафу.
Як свідчать матеріали справи, вимога отримана товариством 08.07.2016р., проте заборгованість не погашена, що не заперечується і самим боржником у відзиві на заву конкурсного кредитора, у зв'язку з чим кредитор ОСОБА_6 Буряк Йвес просить визнати його вимоги та включити в реєстр вимог кредиторів сумі 25480000,00 грн. основного боргу та 2548000,00 грн. штрафу.
Вимоги кредитора підтверджено копіями договору позики №1 від 11.03.2016р., договору поруки №1 від 01.06.2016р., вимогою від 01.07.2016р. (а.с.88-90).
Вимоги кредитора боржником і розпорядником майна визнано у повному обсязі.
Вимоги ОСОБА_6 Буряк Йвес, підтверджені належними доказами, визнаються судом у повному обсязі та підлягають включенню в реєстр вимог кредиторів в сумі 2756,00 грн. судового збору в першу чергу, 25480000,00 грн. основного боргу в четверту чергу та 2548000,00 грн. штрафу в шосту чергу задоволення вимог кредиторів.
Дослідивши матеріали справи, поданий розпорядником майна на затвердження реєстр вимог кредиторів, додатково перевіривши правові підстави заявлення кредиторами грошових вимог до боржника, господарський суд вважає за доцільне затвердити реєстр вимог кредиторів та закінчити попереднє засідання.
Суд зазначає, що частиною 4 статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 23, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
у х в а л и в:
1. Визнати вимоги кредиторів до Приватного підприємства "Харистрон" (код ЄДРПОУ 32618727, 73000, АДРЕСА_1) і затвердити реєстр вимог кредиторів, відповідно до якого вимоги:
- ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 73000, АДРЕСА_2) в сумі - 13780, грн. судового збору - перша черга, 535490,00 грн. - четверта черга, 208841,10 грн. - шоста черга. ;
- ОСОБА_6 Буряк Йвес (особистий ідентифікаційний номер 54955046378, Турецька Республіка, м.Стамбул, вул.Інону, ОСОБА_8 Апартаменти №14/6 Гумушуйю) в сумі - 2756,00 грн. судового збору - пера черга, 25480000,00 грн. - четверта черга, 2548000,00 грн. - шоста черга.
2. Зобов'язати розпорядника майна Приватного підприємства "Харистрон" арбітражного керуючого ОСОБА_4 включити визнані господарським судом вимоги до реєстру вимог кредиторів.
3. Визначити, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
4. Призначити проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 05.01.2017р.
5. Зобов'язати розпорядника майна Приватного підприємства "Харистрон" арбітражного керуючого ОСОБА_4 протягом 10 днів письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення.
6. Зобов'язати розпорядника майна Приватного підприємства "Харистрон" арбітражного керуючого ОСОБА_4 надати суду докази виконання п.5 ухвали, протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника, аналіз фінансового становища боржника.
7. Призначити підсумкове засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, на 12.01.2017р. о 10:40 год. в залі судових засідань № 318 господарського суду Херсонської області (м.Херсон, вул.Театральна,18).
8. Участь в судовому засіданні представників кредиторів-членів комітету кредиторів, боржника, розпорядника майна обов'язкова.
9. Копію ухвали направити розпоряднику майна, кредиторам, боржнику.
Повний текст ухвали складено і підписано 20.12.2016р.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2016 |
Оприлюднено | 27.12.2016 |
Номер документу | 63613182 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні