Справа № 740/3973/16-ц
Провадження № 2/740/1282/16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2016 року м.Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1,
при секретарі Філоненко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ніжині справу за позовом ОСОБА_2 до Сальненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що 19.10.2007 року померла його тітка ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки розміром 2,65 га. За життя спадкодавець залишила заповіт яким все належне їй майно на випадок смерті заповіла ОСОБА_2 На день смерті ОСОБА_3 проживала одна, спадкоємців за законом немає. Позивач дізнався про наявність заповіту від працівників ТОВ «РІД», коли вони запропонували йому переоформити на нього земельний пай. Звернувшись до нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав, позивач отримав відмову, оскільки пропустив 6-ти місячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Просить суд визначити йому трьохмісячний строк для звернення до нотконтори з відповідною заявою про прийняття спадщини.
Позивач в судове засідання не з’явився надавши заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи в його відсутність.
Відповідач представник Сальненської сільської ради на розгляд справи не з’явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі, визнавши вимоги.
Дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову із наступних підстав.
Визначення додаткового терміну для прийняття спадщини, в разі пропуску встановленого Законом 6-ти місячного строку, передбачено ст. 1272 ЦК України.
Свідоцтвом про смерть (а.с 6) доводиться, що ОСОБА_3 померла 19.10.2007 року.
З довідки Сальненської сільської ради Ніжинського району № 50 від 10.02.2016 року вбачається, що на день смерті ОСОБА_3 разом з нею по вул. Першотравнева, 23 в с. Сальне, ніхто не проживав і не був зареєстрований (а.с 7).
Згідно заповіту складеного 13.12.2004 року, ОСОБА_3 все своє майно заповіла ОСОБА_2 (а.с. 10).
Довідкою з Спадкового реєстру, наданою Другою Чернігівською державною нотаріальною конторою, підтверджується, що спадкова справа відносно майна ОСОБА_3 не заводилась.
Копією Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧН № 143716 виданого на ім’я ОСОБА_3, підтверджується наявність спадкового майна, що складається з земельної ділянки площею 2,65 га під кадастровим номером 7423388100:03:001:0554, розташованої на землях Сальненської сільської ради (а.с. 8)
ОСОБА_4 товариства з обмеженою відповідальністю «РІД» від 01 серпня 2016 року за № 043/1 доводиться той факт, що про наявність заповіту та спадкового майна позивач довідався лише в серпні 2016 року (а.с.9).
Листом приватного нотаріуса Ніжинського міського нотаріального округу ОСОБА_5 від 25.08.2016 року за № 01-16, ОСОБА_2 відмовлено у прийнятті спадщини по причині пропуску, встановленого законом шестимісячного строку для подачі заяви (а.с.11).
Позивач заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 не подавав, проживав окремо, тому вважається таким, що пропустив 6-ти місячний строк для прийняття спадщини.
Пропуск визначеного законом строку для подачі заяви про прийняття спадщини, позивач пояснював тим, що на момент смерті спадкодавця не знав про наявність заповіту складеного на його ім’я ОСОБА_3
З огляду на викладене, суд вважає можливим визначити ОСОБА_2 додатковий строк на звернення з заявою в нотконтору, зважаючи на поважність причин його пропуску, терміном три місяці, який на думку суду буде достатній для подання заяви про прийняття спадщини, надавши позивачу таким чином можливість оформити спадкові документи.
Керуючись ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, що померла 19.10.2007 року, терміном три місяці після набрання чинності даного рішення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Ніжинського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2016 |
Оприлюднено | 27.12.2016 |
Номер документу | 63635253 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Пантелієнко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні