ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/55685/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Тарасюк К.Е., при секретарі Ксендзовій А.В., за участю сторони кримінального провадження - слідчого Яковлєва С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Яковлєва С.О. про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення -

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України капітан поліції Яковлєв С.О. звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням погодженим із прокурором, про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні Печерської районної в м. Києві державної адміністрації.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015000000000474 від 07.08.2015 за фактом підробки документів, з метою прикриття незаконної діяльності за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України; за фактом вчинення за попередньою змовою групою осіб фінансової операції з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння злочинним шляхом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах, за ч. 3 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2015-2016 років ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та невстановлена особа діючи групою осіб до початку злочинів, домовились про їх спільне вчинення з розподілом функцій, об'єднавшись єдиним умислом та відповідним планом, суспільна небезпечність яких полягала у створенні (придбанні) суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненні фінансових операцій з легалізованими доходами отриманими внаслідок вчинення злочину направленого на порушення встановленого порядку формування фінансових ресурсів національної економіки та порядку оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, який забезпечує надходження податків, зборів та інших платежів, формування доходної частини державного та місцевих бюджетів, а саме-в порушення ст.ст. 81, 87, 89 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 55-1, 56, 57, 62, 79, 80, 89 Господарського кодексу України та ст.ст. 8, 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» вчинив організацію створення (придбання) суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), вказаних слідчим у клопотанні, з метою прикриття незаконної діяльності, повторно, внаслідок незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та витрат з податку на прибуток підприємствам реального сектору економіки, шляхом підроблення первинних бухгалтерських документів, податкової звітності, вчинене повторно; легалізації коштів отриманих злочинних шляхом, минаючи при цьому систему оподаткування, шляхом документального оформлення, безтоварних операцій з купівлі-продажу товарів, робіт та послуг.

В засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 160, 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для надання доступу до запитуваних стороною кримінального провадження документів, фактичні дані яких можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Вилучення запитуваних документів обґрунтовується необхідністю їх використання з метою перевірки показів свідків по даному кримінальному провадженню; встановлення осіб, які здійснювали юридичне супроводження реєстрації підприємства; встановлення осіб, які причетні до вищезазначеної злочинної діяльності, а також осіб, які фактично її здійснювали; забезпечення в подальшому проведення криміналістичних експертиз; використання як доказів відомостей, що містяться в даних документах, а також використання їх в ході здійснення заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, з метою проведення вказаної експертизи, необхідно направити на адресу експертів оригінали вказаних у клопотанні матеріалів, які мають пряме відношення до кримінального провадження, а саме: документів, які містять відомості про реєстрацію підприємств (відкриття, зміна, закриття), встановлення осіб, які фактично здійснювали реєстрацію та інші.

На підставі викладеного і керуючись ст. 160, 161, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Яковлєва С.О. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей і документів старшому слідчому в ОВС ГСУ НП України Яковлєву С.О., слідчому СГ ГСУ НП України Хімічу С.В., слідчим слідчої групи та оперативним співробітникам за дорученням з можливістю вилучення оригіналів, а в разі їх відсутності належним чином завірених копій документів що знаходяться у володінні Печерської районної в м. Києві державної адміністрації за адресою: 01010 м. Київ, вул. М. Омеляновича-Павленка, 15 (колишня вул. Суворова), а саме всіх установчих, статутних та реєстраційних документів ТОВ «СІТІПРАЙС» (код ЄДРПОУ 39784410), ТОВ «АСТ СОЮЗ» (код ЄДРПОУ 39770669), ТОВ «УКРЛАЙФ ЛТД» (код ЄДРПОУ 39916407), ТОВ «АРТ СВІТ СТАР» (код ЄДРПОУ 39784426), ТОВ «АСГАРД-КОМ» (код ЄДРПОУ 39869640), ТОВ «ЮРКОМ ІНВЕСТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 39916365), ТОВ «КРОНТЕХ ПРО» (код ЄДРПОУ 40323317), ТОВ «ДІЛ ФРУТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 39718950), ТОВ «БІО ФРУКТ» (код ЄДРПОУ 40021885), ТОВ «КРОНТАЙМ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 40456742), ТОВ «СТРУМ КОНТАКТ» (код ЄДРПОУ 40386890), ТОВ «СТЕЙЛ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 40401520), ТОВ «КОНТОРГ» (код ЄДРПОУ 40386885), ТОВ «БІДТОРГ» (код ЄДРПОУ 40714294), ТОВ «ДЖЕРАРД ПАРТС» (код ЄДРПОУ 40107113), ТОВ «ДІВІСТРОЙ» (код ЄДРПОУ 40714315), ТОВ «СОФТВЕР КОНСАЛТИНГ» (код ЄДРПОУ 40554511), ТОВ «СТРОЙАРТСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 40091821), ТОВ «ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ ДЕЛЬФІН» (код ЄДРПОУ 40693039).

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя К.Е. Тарасюк

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження

Примірник 2 - наданий слідчому Яковлєву С.О.

Слідчий суддя К.Е. Тарасюк

Дата ухвалення рішення 25.11.2016
Оприлюднено 26.12.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/55685/16-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону