Рішення
від 19.12.2016 по справі 717/1700/16-ц
КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

19.12.2016

Справа №717/1700/16-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2016 року Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого - судді: Туржанського В.В.

при секретарі: Тихоненко І.В.

з участю прокурора: Лозана І.В.

та відповідача: ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Кельменці цивільну справу за позовом Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Керівник Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області ОСОБА_2 в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області подав до Кельменецького районного суду позовну заяву у якій просить, винести рішення, яким стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави в особі управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області заподіяну шкоду в розмірі 88700 гривень, що підлягає стягненню на рахунок для зарахування коштів, що розподіляються між державним та місцевим бюджетами: Вороновицька сільська рада Кельменецького району р/р - 33116331700104 в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код 04418727. Судові витрати стягнути з відповідача.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав позов.

Представник Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернівецькій області до суду не з'явився.

Прокурор Кельменецької місцевої прокуратури ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав позов.

Згідно ч. 1 ст. 61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Суд вважає, що наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 28 вересня 2015 року, приблизно о 06 годині, на Дністровському водосховищі біля с. Вороновиця Кельменецького району Чернівецької області, незаконно здійснював вилов риби за допомогою п'яти риболовецьких сіток. ОСОБА_1 виловив 38 пліток, 90 лящів, 10 карасів, та 7 вирезубів, які занесені до Червоної книги України. Своїми протиправними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 3.14, 3.15 „Правил любительського та спортивного рибальстваВ» затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999 року , вимоги закону України „Про тваринний світВ» , вимоги „Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальстваВ» затвердженого ПКМУ №1192 від 28.09.1996 року. Зокрема ця обставина стверджується вироком Кельменецького районного суду від 09 березня 2016 року по кримінальній справі №717/358/16-к про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 249 КК України.

Згідно ч.4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, обов'язковий для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено постанову, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року №1209 заподіяв шкоду державі на суму 88700 гривень, оскільки грубо порушив п.п.3.14, 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства України.

Заподіяну шкоду відповідач добровільно не відшкодував.

Відповідно до ст. 68 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовищаВ» порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Згідно до ст. 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовищаВ» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Згідно до п.7 ч.3 ст. 29 та п.7.ч.2 ст. 69 Бюджетного кодексу України джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності. До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.

Згідно ч.1. ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Таким чином, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.

На підставі ст.ст. 37, 47 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища, ст.ст. 34, 63 Закону України „Про тваринний світ, п. 3.15, 4.4 „Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року, „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах УкраїниВ» затверджених ПКМУ від 21 листопада 2011 року №1209, керуючись ст. ст. 3, 8, 10, 15,60, 79, 88, 174, 213,214, 215,217 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Чернівецькій області 88700 (вісімдесят вісім тисяч сімсот) гривень в рахунок відшкодування заподіяної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 1378 (одну тисячу триста сімдесят вісім) гривень судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Чернівецької області подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Кельменецький районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя :

СудКельменецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення19.12.2016
Оприлюднено27.12.2016
Номер документу63643781
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —717/1700/16-ц

Рішення від 19.12.2016

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 18.11.2016

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 23.11.2016

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 18.10.2016

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні