Справа №461/7534/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне/
23 грудня 2016 року Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Волоско І.Р.,
секретар Мисько С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом Львівського комунального підприємства В«Центральне» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІЗАРД-Л» про надання доступу до приміщення ,-
В С Т А Н О В И В:
ЛКП «Центральне» звернулося до суду із вказаним позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІЗАРД- Л» про надання доступу до приміщення , в обґрунтування якого зазначено, що в будинку №2 по вул. Підмурна у м. Львові виникла аварійна ситуація у зв'язку з чим до ЛКП "Центральне" та Галицької районної адміністрації Львівської міської ради неодноразово звертались мешканці вище зазначеного будинку, із проблемою незадовільного санітарно-технічного стану каналізації, що знаходиться у підвалі даного будинку. Галицькою районною адміністрацією та ЛКП «Центральне» було проведено огляд каналізації, що тече, та прийнято рішення про відновлення існуючої каналізаційної мережі, роботу повинно виконати ЛКП «Центральне». Дана каналізаційна мережа проходить через приватизоване приміщення підвалу яке належить квартирі №1 по вул. Б.Хмельницького у м. Львові. Мешканці будинку №2 по вул. Підмурна, ЛКП "Центральне" і Галицька районна адмніністрація неодноразово звертались до відповідачів, власників підвального приміщення, про надання доступу до свого підвалу щоб усунення причини протікання каналізації шляхом пробиття стіни (фундаменту) для заміни старої каналізаційної мережі на нову. Добровільні перемови представника позивача та відповідача по справі закінчились негативно та без результатів. Відповідачі отримували неодноразово офіційне попередження з вимогами забезпечити доступ до приміщення підвалу для проведення ремонтних робіт по усуненню аварійного куска трубопроводу.
Між власниками нежитлового приміщення та ЛКП «Центральне» є укладені договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Але відповідач не дотримуються умов договору та чинного законодавства, не виконує свої зобов'язання, чим порушують права позивача, а саме не надає доступу для проведення ремонтних робіт каналізаційної мережі, яка проходить через їх підвал, що перешкоджає виконанню своїх зобов'язань ЛКП "Центральне". Якщо не замінити каналізаційну мережу, то при її протіканні постраждають мешканці будинку у №2 по вул. Підмурна, їх стан здоров'я та майно, а також відбудеться руйнація будинку. Відповідач доступ на проведення ремонтних робіт відмовляються надати, тому позивач ЛКП "Центральне" змушене звернутися до суду.
У судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні до них. Просила суд позовні вимоги задовольнити в повному об'ємі.
Відповідачі у судове засідання не з'явилися з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, заяв про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за їх відсутності до суду не надходило, у зв'язку з чим суд вирішив розглядати справу в порядку ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи в їхній сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.16 ч.1 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, проте, згідно ст.13 ч.2 ЦК України при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб.
Судом встановлено, що на обслуговуванні Львівського комунального підприємства "Центральне" знаходиться будинок №1 по вул. Богдана Хмельницького та будинок №2 по вул. Підмурна у м. Львові. ЛКП "Центральне" є балансоутримувачем даних будинків.
Між власниками нежитлового приміщення та ЛКП «Центральне» є укладені договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно якого відповідачі мають права та обов'язки, пп.4 п.3.2. передбачено забезпечення безперешкодного доступу представників виконавця до мережі, арматури та розподільчих систем з метою ліквідації аварії - цілодобово, а встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення профілактичного огляду-згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово - комунальних послуг, в денний період дня по режиму роботи підприємства.
Як убачається із матеріалів справи ОСОБА_1 і ОСОБА_2 уклали договір оренди нежитлового приміщення №7 від 13.04.2016 року з ТзОВ «ВІЗАРД -Л», керівником якого є ОСОБА_1, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, предметом якого є нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
В будинку №2 по вул. Підмурна у м. Львові виникла аварійна ситуація у зв'язку з чим до ЛКП "Центральне" та Галицької районної адміністрації Львівської міської ради неодноразово звертались мешканці вище зазначеного будинку, із проблемою незадовільного санітарно-технічного стану каналізації, що знаходиться у підвалі даного будинку.
21.10.2016 року на адресу ТзОВ «ВІЗАРД -Л» по вул. Б.Хмельницького, 1 у м. Львові скеровувалось попередження ЛКП «Центральне» №569 про надання доступу до підвального приміщення з метою ліквідації аварійної ситуації та ремонту каналізаційної мережі, однак останній доступ так і не надав.
Спірні правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу України та Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
У відповідності до ст. 382 ЦК України, квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Положеннями ст. 383 ЦК України визначено, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
За змістом ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення: 1) для ліквідації аварій - цілодобово; 2) для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору.
Згідно з п. 7, 8 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця/виробника для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку; дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.
Відповідно до п. 8 ч. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець має право доступу в приміщення, будинки і споруди для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань засобів обліку.
Також встановлено, що якщо не замінити каналізаційну мережу, то при її протіканні постраждають мешканці будинку у №2 по вул. Підмурна, їх стан здоров'я та майно, а також відбудеться руйнація будинку.
Відповідач не дотримуються умов договору та чинного законодавства, не виконує свої зобов'язання, чим порушують права позивача, а саме не надає доступу для проведення ремонтних робіт каналізаційної мережі, яка проходить через їх підвал, що перешкоджає виконанню своїх зобов'язань ЛКП "Центральне".
Аналіз та правова оцінка фактичних обставин справи, встановлених судом, дають підстави вважати, що вимога позивача про доступ до каналізаційної мережі, яка проходить через підвал відповідачів ґрунтується на виконанні їх обов'язку щодо утримання у належному технічному стані, здійснення технічного обслуговування та ремонту внутрішньо-будинкових мереж, які знаходяться у за адресою: АДРЕСА_1, чим порушуються права мешканців будинку, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими.
Вирішуючи питання, щодо розподілу судових витрат, суд на підставі ст. 88 ЦПК України, враховуючи результат вирішення справи, вважає за необхідне стягнути з відповідачів на користь позивача понесені ним при зверненні до суду судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 378,00 грн..
Керуючись 10, 11, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -
В И Р І Ш И В:
позов задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2) та ТзОВ «ВІЗАРД-Л» (ЄДРПОУ 40211630) надати доступ до приміщення підвалу за адресою: АДРЕСА_2, для проведення ремонтних робіт по заміні каналізаційної мережі уповноваженими особами ЛКП "Центральне".
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2) та ТзОВ «ВІЗАРД-Л» (ЄДРПОУ 40211630) судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 378,00 грн..
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено з загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починається відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя: Волоско І.Р.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2016 |
Оприлюднено | 27.12.2016 |
Номер документу | 63644877 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні