ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.12.2016р. Справа№ 914/2755/16
Господарський суд Львівської області у складі судду ОСОБА_1 при секретарі Кияк І.В., розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Сихівської районної організації народного руху України, м.Львів
про: стягнення 7 663,96 грн. заборгованості
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_2 - представник (довіреність №2302-вих-4475 від 20.10.2016р.);
від відповідача: не з'явився
Права та обов'язки сторін передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України розяснено, заяви про відвід судді не поступали, клопотання про технічну фіксацію судового процесу не надходили.
Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради заявлено позов до Сихівської районної організації народного руху України про стягнення 7 663,96 грн. заборгованості з орендної плати.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 31.10.2016 р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її розгляд в судовому засіданні на 14.11.2016 року.
Причини відкладення розгляду справи викладено у відповідних ухвалах суду.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав, викладених в позовній заяві та додаткових поясненнях, наданих у судовому засіданні
Відповідач участі повноважного представника в судове засідання не забезпечив.
Поштовий конверт, надісланий на юридичну адресу відповідача повернутий підприємством зв'язку без вручення адресату із зазначенням причини повернення - «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Відповідно до ст.75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
12.02.2008 року між Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (орендодавець) та Сихівською районною організацією народного руху України (орендар) укладено договір оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) № С-59853-8, відповідно умов якого орендодавець на підставі наказу управління комунальної власності №767-О від 02.10.2007 року та договору оренди №311 від 11.05.1993 р. передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно (об'єкт оренди), що знаходиться на балансі ЛКП «Житловик-С» (балансоутримувач).
Об'єктом оренди є приміщення, що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Хоткевича, 16-а, загальною площею 15,9 м2, у тому числі: підвал 0,00 кв.м., напівпідвал 0,00 кв.м., перший поверх 15,9 кв.м., другий поверх 0,00 кв.м., третій поверх 0,00 кв.м., цокольний поверх 0,00 кв.м., з індексом приміщень 204, 204-1, 204-3, відповідно до даних технічного паспорта ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» від 14.06.2004 року, інвентарний №1244.
Вартість об'єкта оренди, відповідно до звіту про оцінку майна, затвердженого наказом управління комунальної власності №1042-е від 18.12.2007 року, станом на 01.09.2007 року становить 37900,00грн. без ПДВ.
Згідно з п.2.1. договору, об'єкт оренди буде використовуватися орендарем як пластова домівка, фотолабораторія.
Розмір орендної плати, відповідно до п.5.1. договору становить 71,35грн. без ПДВ за перший місяць оренди. Розмір орендної плати підлягає індексації за відповідний період (місяць, квартал, рік). Орендна плата за кожний наступний місяць визначається коригуванням орендної плати за попередній місяць щодо індексу інфляції за попередній місяць.
Відповідно до п.5.2. договору орендна плата сплачується орендарем не пізніше 20 числа місяця у встановленому нормативними документами власника орендованого майна порядку.
Як зазначено у п.4.1. договору, термін договору оренди визначений на 2 роки 364 дні з 12.02.2008 р. по 11.02.2011 р. включно. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором (п.4.3. договору).
Відповідач свої зобов'язання, передбачені договором, зі сплати орендної плати не виконував належним чином.
Відтак, позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача 7 663,96 грн. орендної плати.
Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до вимог ч.1 ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
При цьому, за правилами ст.14 ЦК України, цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Відповідно до вимог, передбачених ч.7 ст.179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
За приписами ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Положеннями п. 31 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як зокрема, прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.
Ухвалою Львівської міської ради від 06.07.2006р. № 94 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання» утворено Управління комунальної власності Львівської міської ради, як структурний підрозділ департаменту економічної політики Львівської міської ради.
У відповідності до Положення про Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, до компетенції управління відносяться такі повноваження, як зокрема, реалізація політики органів місцевого самоврядування Львова у сфері управління майном, що належить до власності територіальної громади міста (комунальної власності міста); здійснення управління майном, що належить до комунальної власності міста, у визначених міською радою та виконавчим комітетом межах; виконання повноважень орендодавця, продавця, органу приватизації майна комунальної власності міста; надання в оренду комунального майна у порядку, встановленому міською радою; здійснення обліку орендних платежів та контролю за їх надходженням; здійснення прийому майна у комунальну власність міста і передачі у власність юридичних та фізичних осіб згідно з рішеннями ради; організація роботи з підготовки проектів рішень виконавчого комітету Львівської міської ради про оформлення та видачу свідоцтв на право власності на об'єкти нерухомого майна.
Статтею 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Як встановлено судом, 12.02.2008 року між Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради та та Сихівською районною організацією народного руху України (орендар) укладено договір оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) № С-59853-8, відповідно умов якого орендодавець на підставі наказу управління комунальної власності №767-О від 02.10.2007 року та договору оренди №311 від 11.05.1993 р. передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно (об'єкт оренди), що знаходиться на балансі ЛКП «Житловик-С» (балансоутримувач).
Об'єктом оренди є приміщення, що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Хоткевича, 16-а, загальною площею 15,9 м2.
Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до частини третьої статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Частинами 1 та 3 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна " передбачено, що орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
В силу положень статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено - якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір оренди є обов'язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що відповідачем не здійснювалися орендні платежі за період 01.04.2008 року по 26.06.2013 року, у зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 7663,96 грн.
Відповідачем належних та допустимих доказів спростування наявності боргу чи його розміру не подано. Доказів проведення часткової чи повної оплати орендної плати перед позивачем не надав.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині стягнення заборгованості з орендної плати за договором в сумі 7663,96 грн., оскільки така обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ст.34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати в розмірі 1 378,00 грн. покладаються на відповідача.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Сихівської районної організації народного руху України (79070, м.Львів, вул.Хоткевича, 32/74а; ідентифікаційний код 26144216) на користь Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (79008, м.Львів, пл.Галицька, 15; ідентифікаційний код 25558625) 7 663,96 грн. заборгованості з орендної плати та 1 378,00 грн. судового збору.
Наказ видати, відповідно до ст.116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.
В судовому засіданні 15.12.2016 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст рішення складено та підписано 21.12.2016 р.
Суддя Блавацька-Калінська О. М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2016 |
Оприлюднено | 28.12.2016 |
Номер документу | 63657607 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Блавацька-Калінська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні