ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр.Науки, 5
ПОСТАНОВА
ПРО ВИЗНАННЯ БОРЖНИКА БАНКРУТОМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2016р. Справа № 905/3350/16
за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» м.Маріуполь Донецька область (ЄДРПОУ 33510622)
про визнання банкрутом на підставі ст.95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ»
Суддя Попов О.В.
Представники:
від боржника: ОСОБА_3 - представник за довіреністю від 21.12.16р.
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» м.Маріуполь Донецька область звернулося до господарського суду Донецької області із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 01.12.16р. заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» м.Маріуполь Донецька область про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 13.12.16р.
За результатами підготовчого засідання 13.12.16р. порушено провадження у справі за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» м.Маріуполь Донецька область про визнання банкрутом, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи призначено в судовому засіданні на 22.12.16р.
Розглянувши в судовому засіданні 22.12.16р. матеріали справи та заслухавши пояснення представника боржника, суд встановив:
Згідно частини першої статті 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
19.01.16р. загальними зборами учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» було прийнято рішення про припинення діяльності юридичної особи шляхом її ліквідації у добровільному порядку та призначення головою ліквідаційної комісії директора ОСОБА_1 ОСОБА_4 (протокол №2016-01-19).
За змістом ч.ч.1, 3, 5 ст.105 Цивільного кодексу України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
20.01.16р. проведено запис про внесення відомостей про припинення підприємницької діяльності товариства за рішенням засновників та про строк, визначений засновниками для заявлення кредиторами своїх вимог до 22.03.16р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.04.16р.
В передбачений законом строк із заявою про визнання кредиторських вимог до боржника звернулось ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«ВПК-УКРАЇНАВ» .
Інші кредитори з вимогами до боржника у встановлений законодавством строк, до ліквідатора не заявлялися.
За результатами розгляду поданої заяви кредитора боржником визнані вимоги на загальну суму 554500,00грн.
Ліквідаційною комісією проведена інвентаризація майнових активів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» , в результаті якої встановлена відсутність активів боржника, окрім грошових коштів, що зберігаються в касі підприємства в сумі 14251,00грн. (відомість результатів інвентаризації та акт інвентаризації наявних коштів, які знаходяться в касі станом на 22.01.16р.;)
На виконання вимог ч.8 ст.111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційною комісією складений проміжний ліквідаційний баланс станом на 23.03.16р., який затверджений загальними зборами учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» (протокол №2016-03-23 від 23.03.16р.).
Згідно з відомостями наданими боржником та доданими до заяви документами, фінансовий стан характеризується неплатоспроможністю, кредиторська заборгованість, що не оспорюється, складає 38447891,67грн.(реєстр вимог кредиторів станом на 23.03.2016р.)
Відповідно до Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 07.12.16р., Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 09.12.16р., рухоме та нерухоме майно за боржником не значиться.
Ліквідатор письмово повідомив про прийняття засновниками рішення про припинення діяльності товариства орган доходів і зборів; розглянув заяви кредиторів, що звернулися до боржника у встановлений строк.
Відповідно ст.1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
На підставі вищевикладеного в судовому засіданні встановлена наявність ознак неплатоспроможності боржника.
Частина 4 ст.205 Господарського кодексу України передбачає, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Додержання боржником порядку добровільної (досудової) ліквідації, визначеної ст.ст.105, 110, 111 ЦК України та ст.ст.17, 25 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваньВ» досліджено та встановлено в ухвалі суду від 13.12.16р. про порушення провадження у справі №905/3350/16 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» яка набрала законної сили та є чинною.
В силу ч.2 ст.95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі - Закон про банкрутство) за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Згідно ч.1 ст.114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Відповідно до вимог ст.114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.16р. №8, погодженою Міністерством юстиції України (лист від 12.07.16р. №24098/15282-0-32-16/9), 29.11.16р. суддею Поповим О.В. здійснено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.
Довідкою від 29.11.16р. В«щодо кандидатури арбітражного керуючогоВ» , сформованою автоматично у відповідь на вказаний електронний запит визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_5.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії осіб визначених ч.2 ст.114 Закону про банкутство.
Станом на дату підсумкового засідання арбітражним керуючим ОСОБА_5 не надано суду заяву про згоду на участь у даній справі.
Розглянувши подане у судове засідання клопотання представника боржника про покладення обов'язків ліквідатора на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_4 та заслухавши його пояснення, суд вважає за можливе задовольнити вказане клопотання, з огляду на наступне:
Ст.95 Закону про банкрутство передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, де обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього статусу арбітражного керуючого.
На підставі вищевикладеного, суд, враховуючи відсутність згоди арбітражного керуючого обраного автоматизованою системою для призначення ліквідатором по справі та наявність клопотання представника боржника про покладення обов'язків ліквідатора на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» визнає за можливе покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_4.
З огляду на зазначене та приймаючи до уваги дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи у відповідності з вимогами ст.ст.105, 110, 111 ЦК України та Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваньВ» , наявність кредиторської заборгованості та недостатність майнових активів для її задоволення, наявність ознак неплатоспроможності, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком на 3 місяці.
Враховуючи викладене та керуючись ст.1, ч.1 ст.2, ст.ст.37-41, 95, 114, 115 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст.ст.4 -1 , 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати банкрутом боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» (код ЄДРПОУ 33510622), що зареєстроване за адресою: 87515, Донецька область, м.Маріуполь, Жовтневий район, вулиця Енгельса, будинок 14).
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 3 місяці до 22.03.17р .
3. Покласти обов'язки ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» , м.Маріуполь Донецька область на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (адреса: 83000, АДРЕСА_1; адреса для листування: 03039, м.Київ, вул.Голосіївська, 7, корп.).
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«АК ОСОБА_2В» (код ЄДРПОУ 33510622), що зареєстроване за адресою: 87515, Донецька область, м.Маріуполь, Жовтневий район, вулиця Енгельса, будинок 14).
5. Ліквідатору до закінчення ліквідаційної процедури представити до суду звіт та ліквідаційний баланс з документами, передбаченими ст.46 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Суддя О.В. Попов
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2016 |
Оприлюднено | 28.12.2016 |
Номер документу | 63670621 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
О.В. Попов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні