У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 824/481/16-а
26 грудня 2016 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом державного підприємства "Путильське лісове господарство" до відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2016 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статтей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у наступних розмірах.
З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір" від 19 вересня 2013 року № 590-VII, який визначає правові засади судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Пунктом 2 ч.3 ст. 4 даного Закону зазначено, що за подання до суду апеляційної інстанції скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами судовий збір становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
В порушення частини 6 статті 187 КАС України, в силу якої до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, апелянтом не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі.
Крім того, суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до ч.2 ст.186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, відповідач, оскаржуючи постанову суду від 14 листопада 2016 року, подав апеляційну скаргу до суду першої інстанції лише 12 грудня 2016 року, про що свідчить відбиток поштового штемпеля на конверті (а.с.89).
Належних доказів на підтвердження факту поважності причин пропуску строку на подання апеляційної скарги апелянтом разом з матеріалами апеляційної скарги суду не надано. Питання щодо поновлення строку оскарження рішення суду апелянтом в тексті апеляційної скарги не порушується.
Також, суд зазначає, що дана апеляційна скарга підписана особою (в.о начальника ОСОБА_1) повноваження, якої не підтвердженні ні матеріалами справи, ні належними доказами (наказом, тощо), що в свою чергу свідчить про порушення положень п. 5 ст. 187 КАС України.
Крім того, суд апеляційної звертає увагу, на те що, положеннями ч.1 п. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Як слідує з матеріалів справи, а саме відповідно до акту про нестачу матеріалів або недоліки у формуванні справи Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року (а.с.78) зазначено про відсутність копії апеляційної скарги для позивача по справі.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апелянтом при подані вищенаведеної скарги не наведено будь-яких належних доказів в розумінні положень статей 69-70 КАС України, які б свідчили про належну сплату судового збору за подання апеляційної скарги, про поважність причин пропуску на звернення до суду з даною скаргою та про підтвердження повноважень особи, яка подала апеляційну скаргу, у зв'язку з чим апеляційну скаргу відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області необхідно залишити без руху.
За змістом частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апелянтом не надано до суду доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі, а також належних доказів в підтвердження обґрунтованості поважності причин пропуску строку на подання апеляційної скарги, відповідної кількості копій апеляційної скарги та підтвердження повноважень особи, яка подала апеляційну скаргу, у зв'язку з чим апеляційну скаргу відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області необхідно залишити без руху.
На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом державного підприємства "Путильське лісове господарство" до відділу Держгеокадастру у Путильському районі Чернівецької області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на сплату судового збору за подання апеляційної скарги та на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі не усунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Гонтарук В. М.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2016 |
Оприлюднено | 29.12.2016 |
Номер документу | 63677260 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Гонтарук В. М.
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні