Справа №359/10283/16-к
Провадження №1-кс/359/1739/2016
УХВАЛА
26 грудня 2016 р. м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду в Київській області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київської області юрист 3 класу ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні, в залі Бориспільського міськрайонного суду в Київській області , матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016111100000407 від 19. 12. 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно клопотання, під час досудового слідства виявлено, що на підставі рішення господарського суду Київської області від 17.09.2010 у справі №14/033-09 в комунальну власність територіальної громади Бориспільського району повернуто приміщення банно-прального комбінату «Лотос» (А-ІІ), загальною площею 727,9 кв.м.
Зазначене судове рішення набрало законної сили на підставі постанови Вищого господарського суду України від 24.12.2014 у справі №14/033-09.
Разом з тим встановлено, що державними реєстраторами Київської обласної філії КП «Солом`янка Сервіс» Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації 08.11.2016 скасовано реєстрацію права комунальної власності та всі обтяження на майно, а також 09.12.2016 незаконно зареєстровано право приватної власності ТОВ «Іріко» на приміщення колишнього цілісного майнового комплексу «Банно-пральний комбінат «Лотос», що належить до комунальної власності територіальної громади Бориспільського району та який знаходиться за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 79-А.
Між іншим, 09.12.2016 державним реєстратором, замість одного об`єкта нерухомого майна цілісного майнового комплексу «Банно-пральний комбінат «Лотос», запис про який скасовано, зареєстровано одразу 2 об`єкти: торговий центр (групи приміщень №2, №3, №5, №6) та офісний центр (групи приміщень №1, №4).
В подальшому, на підставі договору купівлі-продажу №1779 від 16.12.2016, ТОВ «Іріко» відчужено зазначену будівлю на користь ТОВ «НТЦ Новитех» (код ЄДРПОУ: 38962997). Державну реєстрацію права приватної власності ТОВ «НТЦ Новитех» на таку будівлю здійснено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 .
Після цього, у зв`язку з укладенням договору купівлі-продажу №1818 від 21.12.2016, право власності на вказаний об`єкт нерухомого майна набув ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ). Державну реєстрацію права приватної власності ОСОБА_5 на згадане приміщенням зареєстровано вищевказаним нотаріусом ОСОБА_4 .
У зв`язку з розслідуванням даного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів реєстраційної справи щодо приміщення колишнього банно-прального комбінату «Лотос», яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме щодо торгового центру (групи приміщень №2, №3, №5, №6, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1112399232105), площею 373,3 кв.м. та офісного центру (групи приміщень №1, №4, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1112376032105), площею 352,5 кв.м. та в якій містяться відомості щодо набуття ТОВ «НТЦ Новитех» та ОСОБА_5 права власності на такий об`єкт.
Вказані матеріали перебувають у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (03680, м. Київ, вул. Предславинська, 28, кім. 212, 213, тел.: НОМЕР_2 ).
Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», реєстраційна справа включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій.
Інформація, що міститься у вказаних реєстраційних справах має значення для встановлення обставин справи та істини у зазначеному кримінальному провадженні та може у подальшому бути використана як доказ, оскільки надасть можливість достовірно встановити підставу внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (та інших реєстрів щодо обтяжень нерухомого майна) та інші відомості, які мають важливе значення для кримінального провадження.
Окрім іншого, отримані документи можуть бути дослідженні під час проведення почеркознавчої експертизи та технічної експертизи документів з метою встановлення достовірності відомостей, що містяться в документах, наданих нотаріусу для здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Разом з цим, п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державним реєстратором є, в тому числі, нотаріус.
Також, ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду. Суб`єкт державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, зобов`язаний зробити опис вилучених документів, забезпечити виготовлення копій документів, що вилучаються з реєстраційної справи, пронумерувати, прошити та завірити їх печаткою. До реєстраційної справи долучається копія судового рішення про витребування документів, супровідний лист або документ, яким суд уповноважив особу на їх одержання, а також опис вилучених документів. Вилучені з реєстраційної справи документи надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання. Після проведення відповідних процесуальних дій документи, вилучені з реєстраційної справи, підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, який забезпечує зберігання такої реєстраційної справи.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про нотаріат», довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження.
Тож, звернення до нотаріуса з запитом у порядку, передбаченому ст. 93 КПК України не забезпечить надходження до органу досудового розслідування оригіналів реєстраційних справ.
Таким чином, зазначена вище документація має суттєве значення для кримінального провадження, без отримання якої неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викриватимуть, так і ті, що виправдовуватимуть особу, причетну до вчинення злочину, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Крім цього, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вищевказаних документів, що може виключити можливість встановлення всіх обставин вчиненого злочину, тому клопотання про тимчасовий доступ до документів необхідно розглянути без виклику представників володільця витребовуваної інформації.
Виходячи з вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Відповідно ст.107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів не проводилася, оскільки учасники процесуальної дії про застосування фіксації не заявили
Розглянувши клопотання, заслухавши думку слідчого, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до вимог ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Крім того, сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право під час досудового розслідування чи суду, згідно з положеннями ст.160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Разом з тим, положеннями ч.2 ст.160 КПК України встановлені чіткі вимоги до змісту клопотання, з яким звертається сторона кримінального провадження до слідчого судді, при цьому в змісті клопотання, серед іншого повинно бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.1 п. 4 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю. Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України «Про інформацію» конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень. Згідно до ст. 505 ЦК України комерційною таємницею є інформація, яка є секретною у тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв`язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію. Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів Україні «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці» від 09.08.1993 № 661 встановлено, що комерційну таємницю не становлять: установчі документи, документи, що дозволяють займатися підприємницькою чи господарською діяльністю та її окремими видами; інформація за всіма встановленими формами державної звітності; дані, необхідні для перевірки обчислення і сплати податків та інших обов`язкових платежів; відомості про чисельність і склад працюючих, їхню заробітну плату в цілому та за професіями й посадами, а також наявність вільних робочих місць; документи про сплату податків і обов`язкових платежів; інформація про забруднення навколишнього природного середовища, недотримання безпечних умов праці, реалізацію продукції, що завдає шкоди здоров`ю, а також інші порушення законодавства України та розміри заподіяних при цьому збитків; документи про платоспроможність; відомості про участь посадових осіб підприємства в кооперативах, малих підприємствах, спілках, об`єднаннях та інших організаціях, які займаються підприємницькою діяльністю; відомості, що відповідно до чинного законодавства підлягають оголошенню.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження виникла необхідність в отримані документів, що знаходяться у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (03680, м. Київ, вул. Предславинська, 28, кім. 212, 213, тел.: НОМЕР_2 ).
Крім того, в судовому засіданні сторона кримінального провадження, яка звернулась з даним клопотанням до слідчого судді про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України, довела, що у будь-який інший спосіб не може здобути інформацію, яка має значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, в тому числі, що вказана інформація може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що вищезазначені документи знаходяться у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (03680, м. Київ, вул. Предславинська, 28, кім. 212, 213, тел.: НОМЕР_2 ) для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання підлягає задоволенню.
Оскільки ухвала не перешкоджає здійсненню права юридичної чи фізичної особи на підприємницьку діяльність, то відповідно вимог ст. 309 ч.1 п.10 КПК України дана ухвала оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 110, 159-166, 223, 309, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київської області юриста 3 класу ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів задовольнити .
Надати тимчасовий доступ прокурору Бориспільської місцевої прокуратури Київської області юриста 3 класу ОСОБА_3 до речей та документів, а саме до:
- оригіналів реєстраційних справ щодо набуття права приватної власності ТОВ «НТЦ Новитех» (код ЄДРПОУ: 38962997) та ОСОБА_5 (код платника податків НОМЕР_1 ) на приміщення колишнього банно-прального комбінату «Лотос», яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме щодо торгового центру (групи приміщень №2, №3, №5, №6, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1112399232105), площею 373,3 кв.м. та офісного центру (групи приміщень №1, №4, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1112376032105), площею 352,5 кв.м., які перебувають у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (03680, м. Київ, вул. Предславинська, 28, кім. 212, 213, тел.: НОМЕР_2 ).
Зобов`язати надати для вилучення оригінали вказаних реєстраційних справ з метою вирішення питання про подальше призначення відповідних судових експертиз.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до документів, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, на підставі ухвали слідчого судді (суду), може бути проведено обшук за місцем знаходження речей і документів, що підлягають огляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63679749 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Гончаров О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні