Справа № 761/45203/16-к
Провадження № 1-кс/761/27599/2016
У Х В А Л А
Іменем України
22 грудня 2016 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000115 від 13.09.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України,
в с т а н о в и в :
22 грудня 2016 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100000000115 від 13.09.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України, погоджене прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку нежитлового офісного приміщення, де здійснюється протиправна діяльність з надання послуг купівлі-продажу валют за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»), з метою відшукання і вилучення документів, що відображають відомості про купівлю-продаж валют, документів, які відображують функціональні обов`язки касирів та керівного складу пунктів обміну, документів, що містять відомості про анкетні дані службових осіб пункту обміну, наказів про призначення їх на посаду, положення про пункт обміну, реєстраційні документи, документи «дня», договори оренди приміщень, документів, які підтверджують відповідність приміщень, у якому знаходиться пункт обміну, вимогам технічної захищеності, копій документів, необхідних для відкриття та функціонування пункту обміну валют, звітності про фінансові результати роботи, податкової звітності, не облікованих та незаконно здобутих грошових коштів та банківських металів (ювелірних виробів), чорнових записів, повідомлень про оформлення банком, фінансовою установою, пунктом обміну валюти довідки-certificate за формою № 377; документи щодо щоденного звіту про касові обороти за день і залишки цінностей, роздруківки відомостей операційного щоденника з відповідними додатками або іншого документа, у якому в повному обсязі відображені відомості про проведені операції купівлі-продажу валюти (із зазначенням конкретного виду валюти), електронні накопичувачі, комп`ютерної техніки, на яких виготовлялася вказана документація, та що відображає контроль у режимі реального часу за дотриманням встановленої законодавством суми проведення фізичними особами валютно-обмінних операцій за добу, генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, що надається небанківським фінансовим установам, документи щодо діяльності ФОП « ОСОБА_5 » (ІПН НОМЕР_1 ), повного товариства «Ломбард Оскар» (приватне підприємство «Хімчистка Оскар», приватне підприємство «Швидке харчування «Обжора») код ЄДРПОУ 24413095, приватного підприємства «Техноскар» код ЄДРПОУ 38603276, ФОП « ОСОБА_6 » (ІПН НОМЕР_2 ), документи, які підтверджують фінансово-господарську діяльність фінансових установ «ломбардів» та інші фінансово-господарські документів, які використовувались задля вчинених вказаних кримінальних правопорушень, та які можуть мати важливе доказове значення під час досудового розслідування, за період 2014-2016 років.
Своє клопотання слідчий мотивує тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ОВПП ДФС проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 32016100000000115.
В ході досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, зокрема, встановлено, що невстановлені особи, в порушення інструкції «Про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України», затвердженої постановою НБУ від 12.12.2002 року за № 502, здійснюють підприємницьку діяльності без дозвільних документів, а саме купівлю-продаж іноземної валюти, з метою ухилення від сплати податків, вказують завідомо недостовірні відомості про курси купівлі-продажу іноземної валюти в квитанціях форми 377-К та проводять валютно-обмінні операції в мережі пунктів обміну іноземної валюти розташованих на території міста Києва.
Крім того, в ході проведення слідчих дій по наявному кримінальному провадженню встановлена група осіб, а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які діючи умисно, з метою отримання незаконного прибутку та ухилення від сплати податків, незаконно створили на території м. Києва та Київської області мережу (самовільно) встановлених пунктів обміну валюти та пунктів протиправних операцій в мережі ломбардів в кількості більш ніж 90 об`єктів, які діють без обов`язкової реєстрації та отримання відповідних документів на право здійснення таких операцій, а саме: генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій що надається небанківським фінансовим установам; наказу про відкриття каси; наказу про ліміт готівки; наказу про затвердження переліку іноземних валют; копії свідоцтва фінансової установи, ліцензії про на надання певних видів фінансових послуг та інші, які встановлені інструкцією «Про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України», затвердженої постановою Національного банку України від 12.12.2002 року за №502 зі змінами та доповненнями та положенням «Про порядок надання фінансових послуг ломбардами» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 14 травня 2005р. за N565/10845. В подальшому за результатами фінансово-господарської діяльності, вказані особи, взагалі не відображали обсяг валютно-обмінних операцій (купівля-продаж) та операцій в мережі ломбардів та комісійних магазинів у бухгалтерському обліку.
Також, з метою організації протиправних операцій по фінансовій діяльності ломбардів та пунктів купівлі-продажу (обмін) іноземної валюти ОСОБА_7 та ОСОБА_8 створено мережу ломбардів та комісійних магазинів, а саме: ломбарди під маркою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (повне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») та комісійні магазини під маркою «Техноскар» (приватне підприємство «Технооскар»), фінансово-господарська діяльність яких, ведеться на підставі підроблених документів без відображення фінансових операцій в бухгалтерському обліку. Також, згідно аналізу інформаційної аналітичної системи «податковий блок» та згідно реєстраційних даних платника податків, встановлено, що ОСОБА_7 являється засновником та керівником наступних суб`єктів підприємницької діяльності: повне товариство «Ломбард «Оскар» (приватне підприємство «Техноскар», приватне підприємство «Пан Коцький») код ЄРДПУ 38038690; повне товариство «Ломбард Оскар» (приватне підприємство «Хімчистка Оскар», приватне підприємство «Швидке харчування «Обжора») код ЄДРПОУ 24413095; приватне підприємство «Техноскар» код ЄДРПОУ 38603276. При цьому, всі вищенаведені підприємства не являються платником ПДВ та до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації, податкову звітність в загалі не надають, що також свідчить про той факт, що ОСОБА_7 взагалі не відображав обсяг валютно-обмінних операцій (купівля-продаж) та операцій із банківськими металами у бухгалтерському обліку з метою приховування прибутку та подальшого ухилення від сплати податків до бюджету України.
Крім того, в ході проведення слідчих дій (заходів) встановлено, що незаконне ведення фінансово-господарської діяльності, «тіньового» бухгалтерського обліку, розміщення комп`ютерної техніки, носії узагальнення та збереження незаконної інформації, підроблені документи, інші знаряддя вчинення кримінального правопорушення здійснюється в офісних, підсобних та житлових приміщеннях, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»). За вказаною адресою розташований житловий будинок, в цокольному приміщені якого, знаходиться нежитлове приміщення, де фактично здійснює діяльність «Ломбард Оскар». Вхід до вказаного приміщення вільний. Відповідно до проведеного огляду вказане приміщення складається з підсобних кімнат. Згідно наявної інформації у приміщені, яке використовується ОСОБА_7 та іншими учасниками групи розміщено носії зберігання інформації щодо вчинення протиправної схеми самовільного встановлення, влаштування роботи ломбардів та обмінних пунктів. Встановлено, що орендодавцем вказаного приміщення являється фізична особа ОСОБА_9 , який надає в оренду вказане приміщення ФОП ОСОБА_5 , загальною площею 42,5 кв.м.
На підставі відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що право власності на нерухоме майно, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»), належить фізичної особі ОСОБА_9 .
Єдиним можливим та необхідним у даному випадку шляхом для законного отримання доступу до носіїв вказаної інформації, забезпечення її схоронності та можливості подальшого використання як доказу в кримінальному провадженні, є проведення обшуку в зазначеному приміщенні.
Документи (в т.ч., що містяться на електронних носіях) за фактом здійснення обмінних операцій та діяльності ломбардів, можливо буде використати як доказ, оскільки вони підтверджують факт обміну валюти поза бухгалтерським та податковим обліком та ухилення від сплати податків; вилучені грошові кошти за результатами проведення незаконних операцій будуть звернуті у дохід держави.
Слідчий клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому та просить його задовольнити.
Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, перевіривши матеріали клопотання, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Як вбачається, з клопотання, воно подається в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000115 від 13.09.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України.
Тобто, дане кримінальне провадження розслідується у зв`язку із вчиненням кримінальних правопорушень, пов`язаних із пособництвом в умисному ухиленні від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) в особливо великих розмірах та умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), в тому числі, в особливо великих розмірах.
Враховуючи, що до клопотання додані копії документів та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, слідчий суддя вважає за можливе надати дозвіл на проведення обшуку нежитлового офісного приміщення, де здійснюється діяльність з надання послуг купівлі-продажу валют за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»), яке на праві власності належить ОСОБА_9 .
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальні правопорушення, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування кримінального провадження, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду та відшукувані речі і документи можуть знаходитись у вказаному в клопотанні приміщенні, як вбачається з інформації наданої оперативними підрозділами.
Слідчим суддею перевірені можливості органом досудового розслідування іншим слідчим шляхом віднайти зазначені речі й документи та який би мав менший ступінь втручання у права та свободи осіб, та встановлено, що менші заходи втручання, не зможуть забезпечити потреби слідства та запобігти настанню ризиків щодо знищення, приховання вказаного майна.
А тому, з урахуванням ст. 30 Конституції України, ст. 8 КЗПЛ, слідчий суддя, поза розумним сумнівом, переконався, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, як проведення обшуку в нежитловому офісному приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»).
Керуючись, ст. ст. 8, 13, 214, 234, 235 КПК України, з урахуванням практики Європейського суду, слідчий суддя
у х в а л и в :
клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000115 від 13.09.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212; ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України, задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС 1-го відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000115 від 13.09.2016 року, дозвіл на проведення обшуку нежитлового офісного приміщення, де здійснюється діяльність з надання послуг купівлі-продажу валют за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (в літ. «А»), з метою відшукання і вилучення документів, що відображають відомості про купівлю-продаж валют, документів, які відображують функціональні обов`язки касирів та керівного складу пунктів обміну, документів, що містять відомості про анкетні дані службових осіб пункту обміну, наказів про призначення їх на посаду, положення про пункт обміну, реєстраційні документи, документи «дня», договори оренди приміщень, документів, які підтверджують відповідність приміщень, у якому знаходиться пункт обміну, вимогам технічної захищеності, копій документів, необхідних для відкриття та функціонування пункту обміну валют, звітності про фінансові результати роботи, податкової звітності, не облікованих та незаконно здобутих грошових коштів та банківських металів (ювелірних виробів), чорнових записів, повідомлень про оформлення банком, фінансовою установою, пунктом обміну валюти довідки-certificate за формою № 377; документи щодо щоденного звіту про касові обороти за день і залишки цінностей, роздруківки відомостей операційного щоденника з відповідними додатками або іншого документа, у якому в повному обсязі відображені відомості про проведені операції купівлі-продажу валюти (із зазначенням конкретного виду валюти), електронні накопичувачі, комп`ютерної техніки, на яких виготовлялася вказана документація, та що відображає контроль у режимі реального часу за дотриманням встановленої законодавством суми проведення фізичними особами валютно-обмінних операцій за добу, генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, що надається небанківським фінансовим установам, документи щодо діяльності ФОП « ОСОБА_5 » (ІПН НОМЕР_1 ), повного товариства «Ломбард Оскар» (приватне підприємство «Хімчистка Оскар», приватне підприємство «Швидке харчування «Обжора») код ЄДРПОУ 24413095, приватного підприємства «Техноскар» код ЄДРПОУ 38603276, ФОП « ОСОБА_6 » (ІПН НОМЕР_2 ), документи, які підтверджують фінансово-господарську діяльність фінансових установ «ломбардів» та інші фінансово-господарські документів, які використовувались задля вчинених вказаних кримінальних правопорушень, та які можуть мати важливе доказове значення під час досудового розслідування, за період 2014-2016 роки.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63686990 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Голуб О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні