ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
20.12.2016Справа №910/12701/16
За заявоюПриватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор»та Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» прозатвердження мирової угоди на стадії виконання судового рішення у справі №910/12701/16 за позовомПриватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» доПублічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» простягнення 1 328 470,00 грн. Суддя Демидов В.О.
Представники сторін: від позивача:Олійник І.М. (дов. б/н від 20.06.2016 р.); від відповідача:не з'явився;
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут «Вектор» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» про стягнення 1 328 470,00 грн., з яких 1 207 700,00 грн. сума основного боргу та 120 770,00 грн. - штрафні санкції.
Рішенням господарського суду міста Києва від 26.07.2016 р. позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» задоволено повністю, стягнуто з Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» заборгованість з поворотної фінансової допомоги у розмірі 1 207 700,00 грн., 120 770,00 грн. штрафу та судовий збір у розмірі 19 927,05 грн.
15.08.2016 р. на виконання вказаного рішення господарським судом міста Києва було видано відповідний наказ.
08.12.2016 р. до канцелярії суду надійшла спільна заява Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» та Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» про затвердження мирової угоди на стадії виконання судового рішення у справі №910/12701/16.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 12.12.2016 р. розгляд заяви Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» та Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» про затвердження мирової угоди на стадії виконання судового рішення призначено на 20.12.2016 р.
Представник позивача (стягувача) в судове засідання 20.12.2016 р. з'явився, заяву про затвердження мирової угоди на стадії виконання судового рішення у справі №910/12701/16 підтримує та просить задовольнити.
Представник відповідача (боржника), що належним чином повідомлений про час та місце розгляду заяви, в судове засідання 20.12.2016 р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача (стягувача), дослідивши матеріали справи та текст мирової угоди від 08.12.2016 р., суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода, укладена сторонами у процесі виконання судового рішення, подається на затвердження господарського суду, який прийняв відповідне судове рішення незалежно від наявності виконавчого провадження. Про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» сторони у процесі виконання рішення відповідно до процесуального законодавства мають право укласти мирову угоду, що затверджується (визнається) судом, який видав виконавчий документ.
Пунктом 7.9 постанови пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012 р. «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» визначено, що відповідно до частини четвертої статті 121 ГПК мирова угода, укладена сторонами у процесі виконання судового рішення, подається на затвердження господарського суду, який прийняв відповідне судове рішення. Про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.
Суд відзначає, що мирова угода на підставі статті 121 ГПК може бути затверджена лише за умови наявності відкритого виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення згідно з Законом України «Про виконавче провадження». Якщо таке виконавче провадження не відкрито на момент звернення до суду щодо затвердження мирової угоди, суд відмовляє в її затвердженні, що не виключає повторного звернення з відповідною заявою вже після відкриття виконавчого провадження.
Як вбачається з матеріалів поданої заяви, 22.09.2016 р. головним державним виконавцем Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Савченко Юлією Йосипівною винесено постанову ВП №52289709 «Про відкриття виконавчого провадження» з виконання наказу господарського суду міста Києва №910/12701/16 від 15.08.2016 р.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом згідно з пунктом 2 частини другої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» і як виконавчий документ повинна містити у своїй резолютивній частині не лише вказівку про затвердження мирової угоди, а й інші передбачені законодавством (статтею 86 ГПК та статтею 4 названого Закону) ознаки та відомості, зокрема, щодо умов, розміру і строків виконання зобов'язань сторін тощо. За недодержання відповідних вимог ухвала про затвердження мирової угоди не може вважатися виконавчим документом, що підлягає виконанню державною виконавчою службою.
Відповідно до частини 3 статті 78 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.
Зі змісту наведеного вбачається, що умови мирової угоди мають стосуватися лише правовідносин сторін, які є об'єктом спору. Умови мирової угоди не можуть поширюватися на осіб, які не є сторонами спору. Умови мирової угоди не можуть стосуватися вимог, що не заявлялися в позовній заяві.
За своїм змістом мирова угода - це договір, який укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, за для яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті. Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити.
У зв'язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів.
Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов'язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов'язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.
Дослідивши текст поданої суду мирової угоди від 08.12.2016 р., судом встановлено, що її умови стосуються прав та обов'язків сторін щодо предмету позову. Мирова угода укладена в інтересах сторін, не зачіпає інтересів третіх осіб і не суперечить вимогам чинного законодавства.
Також, судом встановлено, що мирову угоду підписано повноважними особами Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» та Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор».
За таких обставин, суд вважає за можливе затвердити мирову угоду на стадії виконання судового рішення у справі №910/12701/16.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» та Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» про затвердження мирової угоди на стадії виконання судового рішення у справі №910/12701/16 задовольнити.
2. Затвердити укладену на стадії виконання рішення господарського суду м. Києва від 26.07.2016 р. між Приватним акціонерним товариством «Науково-дослідний інститут «Вектор» та Публічним акціонерним товариством «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» мирову угоду від 08.12.2016 р. в наступній редакції:
Мирова угода по справі № 910/12701/16 за позовом Приватного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут «Вектор» до Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» про стягнення 1 348 397 (один мільйон триста сорок вісім тисяч триста дев'яносто сім) гривень 05 копійок
м. Київ « 08» грудня 2016 р.
Публічне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор», в особі Генерального директора Бобровського К.Ю., що діє на підставі Статуту, (яке надалі іменується - ПАТ «НДІ «Вектор», Боржник) з однієї сторони, та
Приватне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут «Вектор», в особі Голови правління Неліна О.В., який діє на підставі Статуту (надалі іменується - ПрАТ «НДІ «Вектор», Стягувач), з другої сторони, які надалі разом іменуються - Сторони, з метою забезпечення виконання рішення Господарського суду м. Києва від 26.07.2016 року, яке набрало законної сили, усвідомлюючи значення своїх дій, керуючись ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, домовились про укладення мирової угоди на стадії виконання, на зазначених умовах:
1. Предметом цієї угоди є досягнута домовленість Сторін, стосовно взаємних прав та обов'язків Стягувана і Боржника, щодо примусового виконання рішення Господарського суду м. Києва від 26.07.2016 року по справі № 910/12701/16 (надалі - судове рішення), на підставі виданого судового Наказу від 15.08.2016 року, який передано на виконання Подільському районному відділу Державної виконавчої служби м. Києва (ВП № 52289709) , про стягнення з ПАТ «НДІ «Вектор» суми заборгованості у розмірі 1 348 397 (один мільйон триста сорок вісім тисяч триста дев'яносто сім) гривень 05 копійок , з якої: 1 207 700 (один мільйон двісті сім тисяч сімсот) гривень 00 копійок - сума основного боргу, 120 770 (сто двадцять тисяч сімсот сімдесят) гривень 00 копійок штрафу та 19 927 (дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот двадцять сім) гривень 05 копійок витрат по оплаті судового збору.
2. Боржник визнає наявність грошових зобов'язань перед Стягувачем, визначених судовим рішенням, розмір яких на момент укладення цієї Мирової угоди не змінився.
3. Сторони дійшли до згоди, що Боржник зобов'язується погасити заборгованість перед Стягувачем у розмірі 1 348 397,05 грн. шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Стягувана - 260050883300 в ПАТ «БАНК «УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ», МФО: 320371, згідно наступного графіку погашення заборгованості:
- 348 397,05 грн. до 01 квітня 2017 року;
- 1 000 000,00 грн. до 01 вересня 2017 року.
4. Боржник має право достроково погасити заборгованість перед Стягувачем в повному обсязі. Перераховані, в ході виконання цієї Мирової угоди, Боржником грошові кошти, вважаються отриманими Стягувачем в день їх фактичного зарахування на поточний банківський рахунок Стягувана.
5. Після підписання цієї Мирової угоди та у випадку належного виконання Сторонами вимог зазначених у п. 3 цієї Мирової угоди, Сторони дійшли згоди про відсутність претензій одна до одної по справі № 910/12701/16 та Договору № 75 від 25.05.2016 р.
6. Стягувач гарантує, що після підписання цієї Мирової Угоди, він у межах прав, наданих йому як учасникові виконавчого провадження, вживатиме заходів, спрямованих на закінчення виконавчого провадження та скасування усіх заходів, які були застосовані з метою забезпечення можливості здійснення примусового виконання судового рішення, відповідно до ст. ст. 39, 40 Закону України «Про виконавче провадження».
7. У разі невиконання (неналежного виконання) Боржником взятих на себе зобов'язань за цією Мировою угодою, в тому числі щодо розмірів та строків (термінів) сплати заборгованості, Стягувач має право на примусове стягнення всієї вищевказаної заборгованості, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», шляхом пред'явлення до примусового виконання ухвали Господарського суду м. Києва, якою буде затверджена дана Мирова угода і яка відповідно до Закону є виконавчим документом.
8. У випадку реорганізації, припинення, ліквідації чи порушення справи про банкрутство Боржника, зобов'язання за цією Мировою угодою, затвердженою судом, вважаються такими, строк виконання яких настав, і підлягають негайному стягненню на підставі ухвали Господарського суду, якою буде затверджена дана Мирова угода.
9. Дана Мирова угода складена на одному аркуші у трьох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, для ПрАТ «НДІ «Вектор», ПАТ «НДІ «Вектор» та Господарського суду міста Києва.
10. Сторони заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, у тому числі й Держави.
11. Сторони підтверджують, що вищевикладені умови відповідають їх волевиявленню і породжують настання бажаних наслідків, які відповідають їх дійсним інтересам.
12. Ця Мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження Господарським судом міста Києва.
Підписи Сторін:
Від Стягувана:
Голова правління ПрАТ «НДІ «Вектор»
Від Боржника:
Генеральний директор ПАТ «НДІ «Вектор»
3. Дана ухвала у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом та набирає законної сили з дати її винесення 20.12.2016 р.
4. Строк пред'явлення даної ухвали до виконання: протягом трьох років з наступного дня після настання строків оплати, визначених у графіку розстрочки у пункті 3 мирової угоди.
5. Стягувачем за даною ухвалою є Приватне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут «Вектор» (04073, м. Київ, вул. Рилєєва, буд. 10-А; ідентифікаційний код 33304201).
6. Боржником за даною ухвалою є Публічне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» (04073, м. Київ, вул. Рилєєва, буд. 10-А; ідентифікаційний код 14315718).
Суддя В.О. Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2016 |
Оприлюднено | 29.12.2016 |
Номер документу | 63713819 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні