ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
та відкриття ліквідаційної процедури
"21" грудня 2016 р. Справа № 916/3192/16
За заявою боржника ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; код ЄДРПОУ 38109724) про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» №4212-У1 від 22.12.2011р.
Суддя господарського суду
Одеської області ОСОБА_2
Представники сторін:
від боржника: ОСОБА_3 за довіреністю № 20/08д від 20.08.2016р.
Суть спору: про визнання банкрутом
Споживче товариство „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» звернулось до суду із заявою (т. 1 а.с. 4-5) про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» з посиланням на те, що у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості в процедурі самостійної ліквідації, учасниками боржника прийнято рішення від 15.04.2016р. про припинення юридичної особи.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 28.11.2016р. (т.1 а.с. 1-2) заяву ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду.
Ухвалою підготовчого засідання суду від 08.12.2016р. (т. 1 а.с. 56-61) порушено провадження у справі за заявою боржника ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення боржника, суд встановив:
Згідно Статуту боржника (т. 1 а.с. 14-25), затвердженого рішенням установчих зборів протоколом № 1 від 26.01.2012р. та проведено державну реєстрацію 03.02.2012р. за № 15561020000043379, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (т. 1 а.с. 26-28), Споживче товариство „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; вид діяльності: управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту, організація будівництва будівель, будівництво житлових і не житлових будівель.
Засновниками ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» гр. ОСОБА_4, гр. ОСОБА_5, гр. ОСОБА_6 прийнято рішення про припинення діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» шляхом його ліквідації, про що оформлено протокол загальних зборів від 15.04.2016р. (т. 1 а.с. 12). Крім того, відповідно до вказаного протоколу вирішено створити ліквідаційну комісію з припинення діяльності боржника у складі: голова комісії ОСОБА_5, члени комісії ОСОБА_6 та ОСОБА_4; вимоги кредиторів приймаються за місцезнаходженням ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» і визнаються протягом 2-х місяців з дня опублікування повідомлення про прийняття зазначеного рішення у офіційному спеціалізованому друкованому засобі масової інформації бюлетені державної реєстрації та задовольняються у порядку черговості, встановленому ст. 61 ГПК України; наділити голову ліквідаційної комісії здійснити усі необхідні дії згідно чинного законодавства України, пов'язані із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань рішення про припинення господарської діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» .
Засновниками ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» гр. ОСОБА_4, гр. ОСОБА_5, гр. ОСОБА_6 прийнято рішення, про що оформлено протокол загальних зборів від 15.08.2016р. (т. 1 а.с. 31) про зміну голови ліквідаційної комісії з припинення діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» у складі: голова ліквідаційної комісії ОСОБА_7, члени комісії: ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_4
Як свідчать матеріали справи, в досудовій процедурі ліквідації товариства, ліквідатором було вжито наступних заходів.
З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № НОМЕР_1 станом на 15.06.2016р. (т. 1 а.с. 26-28) вбачається, що в графі „відомості про перебування юридичної особи у процесі припиненняВ» зазначено, що з 15.04.2016р. Споживче товариство „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» знаходиться в стані припинення за рішенням засновників.
03.06.2016р. голова ліквідаційної комісії ОСОБА_5 листом (т. 1 а..с 30) повідомив ОСОБА_8 про те, що Споживче товариство „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» знаходиться у фінансовій скруті і неспроможне виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість у розмірі 96 012, 00 грн. Крім того, в листі зазначено, що учасники ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» прийняли рішення про припинення юридичної особи та 15.04.2016р. звернулись до відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань х відповідними документами.
У довідці боржника № 06-12/16Р від 06.12.2016р. (т. 1 а.с. 38) зазначено, що ліквідаційною комісією вжито всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується та встановлено, що станом на 06.12.2016р. дебіторська заборгованість ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» відсутня.
Згідно довідки боржника № 06/12-16Д від 06.12.2016р. (т. 1 а.с. 49) станом на 06.12.2016р. відсутня інформація щодо призначення чи проведення перевірок господарської діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» органами державної фіскальної служби України, будь-якими іншими органами державного контролю та повідомлено про відсутність будь-яких запитів від органів державного контролю, в тому числі органів державної фіскальної служби України щодо витребування документів стосовно господарської діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» .
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (т. 1 а.с. 26-28) датою надходження від органів Міндоходів, Пенсійного фонду України до державного реєстратора документів (повідомлень, інформації), передбачених Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваньВ» у зв'язку з припиненням ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» із зазначенням прізвища, імені та по батькові особи, яка підписала документ є 18.05.2016р.
За даними бухгалтерського обліку та результатами проведеної роботи головою ліквідаційної комісії було складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 09.08.2016р. (т. 1 а.с. 29), згідно якого пасив перевищує актив.
Головою ліквідаційної комісії та членами ліквідаційної комісії ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» прийнято рішення, оформлене протоколом загальних зборів учасників ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (т. 1 а.с. 50) про затвердження проміжного ліквідаційного балансу та про зобов'язання голови ліквідаційної комісії звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство відносно ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» у зв'язку з тим, що вартість майна боржника недостатня для задоволення вимог кредиторів; наділити голову ліквідаційної комісії повноваженнями для здійснення усіх необхідних згідно чинного законодавства України, які пов'язані з підписанням, поданням усіх необхідних документів, а саме заяв до господарського суду у зв'язку із прийнятим рішенням про припинення господарської діяльності ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» шляхом банкрутства такої юридичної особи.
Відповідно до ч.1 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» передбачені особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником та вказано: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Такий порядок передбачений нормами ст.ст. 105,110,111 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ч.ч. 2, 3 ст. 91 Господарського кодексу України.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
Ч. 6 ст. 105 ЦК України передбачено, що кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Згідно з ч. 3 ст. 110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Ч.ч. 1, 3 ст. 111 ЦК України передбачено, що з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи. Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Згідно ч. 7 ст. 111 ЦК України для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Ч. 8 ст. 111 ЦК України, якою регламентовано порядок ліквідації юридичної особи, передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Таким чином, судом встановлено дотримання головою ліквідаційної комісії ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» у порядку проведення досудової процедури ліквідації, передбаченої ЦК України, недостатність вартості майна ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» , щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів, та правомірність подання заяви до суду в порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та ч.3 ст. 110 ЦК України.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами. Ліквідація суб'єкта господарювання - банкрута є підставою припинення зобов'язань за його участі.
За положеннями ч.ч.1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України У разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Неплатоспроможність згідно абз. 8 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Таким чином, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, у зв'язку з чим з'ясувати його актив і пасив та співставити дані обох величин.
Для встановлення факту неоплатності (недостатності майна для задоволення вимог кредиторів), суд дослідив актив та пасив ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» за результатами розгляду його проміжного ліквідаційного балансу, з якого вбачається, що у розділі „активВ» відсутнє будь-яке майно, гроші та їх еквіваленти (рядок 1195), у розділі „пасивВ» рахується поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги в сумі 96 000 грн. (рядок 1615) та встановив наявність непогашених грошових вимог, перевищення грошових зобов'язань боржника над його майном, оскільки вартості наявного майна недостатньо для оплати заборгованості перед кредиторами .
Ч. 1 ст. 37 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» передбачено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Приймаючи до уваги, що судом встановлено дотримання боржником вимог законодавства щодо порядку ліквідації юридичної особи, недостатність вартості майна ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» , щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів, неоплатність боржника (недостатність майна для задоволення вимог кредиторів); наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, перевищення зобов'язань боржника над його майном, оскільки вартості наявного майна недостатньо для задоволення заборгованості перед кредитором, суд приймає рішення про визнання ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.2 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Суд розглянув прохання боржника, викладене в заяві про порушення справи про банкрутство, про призначення ліквідатором ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» ліквідатора ОСОБА_7
Враховуючи те, що порядок проведення роботи ліквідатором під час добровільної ліквідації товариства поза межами процедури банкрутства у відповідності з вимогами ст.ст. 105, 110, 111 ЦК України дотриманий, послуги арбітражного керуючого для проведення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство з продажу майна боржника не потрібні, оскільки таке майно відсутнє, а здійснення такої оплати може створити безнадійну заборгованість перед останнім; призначення ліквідатором у справі ліквідатора боржника не потребуватиме додаткового часу для передачі статутної, бухгалтерської та іншої реєстраційної документації, тому електронний запит на автоматизований відбір кандидата арбітражного керуючого судом не здійснювався та вважає, що перешкоди для призначення ліквідатором ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» ОСОБА_7 відсутні. З врахуванням викладеного, суд призначає ліквідатором боржника ОСОБА_7, який виконував обов'язки ліквідатора у добровільній досудовій процедурі ліквідації боржника.
При цьому, суд зазначає, що у разі наявності суттєвих змін обставин справи (відсторонення попереднього ліквідатора у добровільному або примусовому порядку, ін.) запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого може бути вчинений на будь-якій стадії розгляду справи.
Керуючись ст.ст.2,9,10,37,95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» №4212-У1 від 22.12.2011р., ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Визнати банкрутом Споживче товариство „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; код ЄДРПОУ 38109724).
2.Відкрити відносно ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; код ЄДРПОУ 38109724) ліквідаційну процедуру.
3.Ліквідатором ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; код ЄДРПОУ 38109724) призначити ліквідатора ОСОБА_7.
4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
5.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання ОСОБА_1 товариства „Житлово-будівельний кооператив „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25; код ЄДРПОУ 38109724) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
6.Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені р.111 та ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , та надати суду звіт.
7.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.
8.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
9.Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
10.Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
11. Призначити засідання суду на 13.02.2017р. о 12год 30хв.
Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, пр-т. Шевченка,29), зал судових засідань №9 (4-й поверх); тел. (0482) 307-966.
12.Зобовязати надати:
ліквідатора: відомості щодо ліквідаційної процедури банкрута з підтверджуючими документами.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Постанову може бути оскаржено у встановленому згідно ст. 91ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порядку.
Повний текст постанови складено 26.12.2016р.
Копію постанови надіслати: СТ „ЖБК „Будова-РіелтВ» (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 25), Приморському ВДВС Одеського МУЮ (65026, м. Одеса, вул. Пастера, 58), відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6), ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області (65012, м. Одеса, Французький бульвар, 7).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2016 |
Оприлюднено | 30.12.2016 |
Номер документу | 63714358 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні