Справа № 276/1030/16-ц
Провадження по справі №2-о/276/61/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2016 року смт. Хорошів
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі
головуючого-судді Мельника М.Л.
при секретарі Ігнатенко О.М.
за участю:
заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, заінтересована особа: Рижанська сільська рада,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулась до суду із даним позовом вказуючи, що 26 жовтня 2007 року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина. Спадкове майно складається з земельної ділянки ( паю) Державний акт серії ЯБ 863125 кадастровий номер 1821184000:09:003:0078, яка знаходить на території Рижанської сільської ради. Вона є єдиною спадкоємицею після смерті матері , яка склала на її заповіт. На час відкриття спадщини вона спільно проживала зі своєю матір»ю без реєстрації у її будинку в с. Жовтнівка Хорошівського району Житомирської області, так як на той час вона мала поважний вік і потребувала постійного стороннього догляду. Вона допомагала їй по господарству , обробляла город , займалась іншими домашніми справами. ОСОБА_2 померла у віці 80 років. Звернувшись до приватного нотаріуса Хорошівського районного нотаріального округу для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2 їй було роз»яснено порядок прийняття спадщини та рекомендовано звернутись до районного суду за встановленням факту постійного проживання з померлою.
Заявник просить встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2, яка померла 26 жовтня 2007 року та на момент смерті проживала за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заявник в судовому засіданні заяву підтримала в повному обсязі та пояснила, що вона по сусідству проживала з матір»ю, а коли мама була лежача, вона весь час доглядала її та поховала матір.
Заінтересована особа, Рижанська сільська рада, свого представника в судове засідання не направила, у своєму листі просить справу розглядати у відсутності її представника, заяву визнає.
Заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
-2-
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05. 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, яке визначається за правилами статті 29 ЦК, частини другої статі 1221 ЦК. Якщо спадкодавець мав кілька місць проживання, місцем відкриття спадщини вважається останнє місце реєстрації.
Відповідно до п. 23 вказаної постанови якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв’язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла 26 жовтня 2007 року (а.с.3).
Згідно заповіту, зареєстрованого в реєстрі №150 від 10.09.2007 року , ОСОБА_2 після своє смерті все свої майно заповідала ОСОБА_1І.( а.с.4)
Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 є матір»ю ОСОБА_1 ( а.с.7).
Згідно копії свідоцтва про шлюб серії I-ТП № 448048 від 08.01.1983 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб,після якого вона отримала прізвище « Колос» ( а.с.8).
Згідно довідки Рижанської сільської ради, ОСОБА_1 , дійсно постійно проживала без реєстрації на день смерті з матір"ю ОСОБА_2 (а.с.12).
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 проживала в одному селі з матір"ю, і коли остання захворіла , то перейшла до неї жити і постійно проживала з нею до дня її смерті, що дає підстави суду задоволенню заяви.
Керуючись ст. ст. 212-215, 234-235 ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 на момент смерті ОСОБА_2, тобто на 26 жовтня 2007 року, постійно проживала в житловому будинку за адресою: с. Жовтнівка пров. Островського,1 Хорошівського району Житомирської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом десяти днів з дня проголошення через Володарсько-Волинський районний суд.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Мельник М.Л.
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2016 |
Оприлюднено | 30.12.2016 |
Номер документу | 63720886 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Мельник М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні