Ухвала
від 29.11.2016 по справі 757/59086/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/59086/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засідання прокурор внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 року фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Як вбачається з матеріалів клопотання слідчим відділом Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016101060000141 від 17.06.2016 за фактом заволодіння кредитними коштами клієнтів ПАТ «КСГ Банк» фізичними особами на ім`я ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 шляхом обману на суму понад 286 млн. грн. за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Прокурор клопотання обґрунтовує тим, що протягом 2014-2015 рр. підприємства з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ «Іральдо» (код ЄДРПОУ 39508142); ТОВ «Прім-фінком Кс» (код ЄДРПОУ 38387628); КС «Будинок кредитів» (код ЄДРПОУ 33098247); ТОВ «Торговий дім «Данза» (код ЄДРПОУ 38375669); ТОВ «Барінс» (код ЄДРПОУ 39264112); ТОВ «Донк» (код ЄДРПОУ 39064765); ТОВ «МДНС» (код ЄДРПОУ 39046875); ТОВ «Мрія Кредит» (код ЄДРПОУ 39223076)здійснили фінансові операції з перерахування грошових коштів на рахунки 95 фізичних осіб-клієнтів ПАТ «КСГ Банк» на загальну суму понад 286 млн. грн.

У подальшому, вищезазначеними фізичними особами-клієнтами ПАТ «КСГ Банк» надано довіреності на представлення їх інтересів та зняття коштів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

У ході допиту зазначених клієнтів ( ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ) встановлено, що ними були відкриті банківські рахунки в ПАТ «КСГ Банк», за певну грошову суму.

Встановлено, що до вказаних осіб звернулась невстановлена особа на ім`я « ОСОБА_10 » та запропонував грошові кошти за передачу паспорта громадянина України для відкриття рахунків у банківській установі. Оформлення необхідних документів для отримання банківської картки відбувалось у будівлі ПАТ «КСГ Банк» за адресою м. Київ, вул. Володимирська/пров. Рильський, буд 18/2. За виготовлення копій паспорту та правильне заповнення необхідних бланків для відкриття банківських рахунків відповідала невстановлена особа на ім`я « ОСОБА_11 ». Після отримання банківської картки ПАТ «КСГ Банку» клієнти банку передали їх « ОСОБА_12 », після чого отримали грошові кошти.

Крім того, під час допиту ОСОБА_13 (клієнт ПАТ «КСГ Банк»), останній зазначив, що ним було відкрито рахунок в ПАТ «КСГ Банк» для отримання заробітної плати.

Варто зазначити, що ОСОБА_13 з метою працевлаштування на роботу звернувся до невстановленої особи на ім`я « ОСОБА_14 », який представився менеджером невідомої фірми. У свою чергу останній зауважив, що для працевлаштування на роботу необхідно відкрити рахунок в банківській установі. Відкриття зазначеного рахунку відбулося у приміщені

ПАТ «КСГ Банк» за адресою: м. Київ, вул. Володимирська/пров. Рильський, буд 18/2. Після отримання банківської картки ОСОБА_13 , передав її « ОСОБА_14 », після чого останній зазначив, що зателефонує для обговорення питань із працевлаштування. На даний час, зв`язок із « ОСОБА_14 » відсутній.

Допитані клієнти банку не мають доступу до відкритих на їх ім`я банківських рахунків, а також не мають відношення до фінансових операцій, які здійснювались із використанням, зазначених рахунків.

Крім того, клієнти банку не надавали довіреностей на представлення їх інтересів та зняття коштів.

Відкриті подібним чином рахунки (всього 95) використовувались для переведення коштів у безготівковій формі в готівку для зняття вищевказаними особами у касі банку на підставі підроблених довіреностей від імені клієнтів ПАТ «КСГ Банк на суму понад 386 млн. грн.

Під час допиту ОСОБА_15 (директор ТОВ «Барінс» ЄДРПОУ 39264112) встановлено, що останній не являється директором ТОВ «Барінс» та не має жодного відношення до діяльності підприємства. За внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, останнього було притягнуто до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 205-1 КК України.

Крім цього, встановлено, що одним із членів КС «Будинок кредитів»

(код ЄДРПОУ 33098247) є ОСОБА_16 , який на момент проведення фінансових операцій із перерахування коштів на рахунки клієнтів банку займав посаду Голови Наглядової ради ПАТ «КСГ Банк».

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінальних правопорушень або майна, яке було здобуто у результаті його вчинення, орган досудового розслідування обґрунтовано вважає, що у приміщені, що знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Реута Михайла 19, власниками якого являються ключові власники ПАТ «КСГ банк» ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , можуть знаходитись підроблені документи на підставі яких здійснювалося відкриття банківських рахунків, документи, проекти документів, чорнова бухгалтерія, магнітні носії інформації, СD-диски, жорсткі диски, на яких може зберігатись інформація про діяльність фіктивних підприємств, їх штампи та печатки, документи, які підтверджують перерахування грошових коштів, чорнові записи, які містять вільні зразки підпису та почерку вищевказаних осіб, які необхідні для проведення почеркознавчих експертиз. а також засоби зв`язку посадових осіб банку та фіктивних юридичних осіб.

Крім того вищевказані предмети, речі, документи можуть бути знаряддями вчинення злочинів і можуть містити відомості щодо незаконної діяльності та які можуть бути доказами у даному кримінальному провадженні, викривати співучасників вчинення злочинів, свідчити про вчинення ряду інших злочинів, містити відомості, що викривають чи виправдовують їх вину, пом`якшують чи обтяжують покарання, викривають інших фізичних та юридичних осіб, причетних до вчинення даного злочину, в тому числі тих, які викривають причетність останніх до злочинних дій.

Таким чином, з метою надання документам належної правової оцінки, всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, виникла необхідність у проведенні обшуку у приміщені, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з вимогами статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 р. №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховано, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини поняття «житло» у пункті 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим,4.XI.1950) охоплює не лише житло фізичних осіб. Воно може поширюватися на офісні приміщення, які належать фізичним особам.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що у приміщені, що знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Реута Михайла 19, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Разом з тим, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення обшуку в частині вилучення чорнових записів, які містять вільні зразки підпису та почерку вищевказаних осіб, які необхідні для проведення почеркознавчих експертиз, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, не підлягає задоволенню, оскільки прокурором не обґрунтовано клопотання в цій частині. Слідчий не позбавлений можливості при проведенні обшуку самостійно вилучити майно та в подальшому звернутися до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, якщо слідчий суддя встановить, що є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання -задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 на проведення обшуку у приміщені, що знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Реута Михайла 19, власниками якого являються ключові власники ПАТ «КСГ банк» ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні речей, предметів і документів, а саме: підроблених документів на підставі яких здійснювалося відкриття банківських рахунків, документів, чорнової бухгалтерії, магнітних носіїв інформації, СD-дисків, жорстких дисків, на яких може зберігатись інформація про діяльність підприємств з ознаками фіктивності, їх штампів та печаток, документів, які підтверджують перерахування грошових коштів, чорнових записів, а також засобів зв`язку посадових осіб банку та підприємств з ознаками фіктивності.

Разом з тим, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення обшуку в частині вилучення чорнових записів, які містять вільні зразки підпису та почерку вищевказаних осіб, які необхідні для проведення почеркознавчих експертиз, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, не підлягає задоволенню, оскільки прокурором не обґрунтовано клопотання в цій частині. Слідчий не позбавлений можливості при проведенні обшуку самостійно вилучити майно та в подальшому звернутися до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, якщо слідчий суддя встановить, що є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у

ч. 2 ст. 167 КПК України.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання 757/59086/16-к

Примірник № 2 наданий слідчому ОСОБА_4 .

Слідчий суддя Печерського

районного суду міста Києва ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення29.11.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63728084
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання дозволу на проведення обшуку

Судовий реєстр по справі —757/59086/16-к

Ухвала від 29.11.2016

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні