Ухвала
від 15.12.2016 по справі 210/5548/16-к
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/5548/16-к

Провадження № 1-кс/210/1640/16

"15" грудня 2016 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участі слідчого ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Криворізької місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 , про проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 ,-

В С Т А Н О В И В:

15 грудня 2016 року старший слідчий СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернувся з клопотанням погодженим прокурором, про надання дозволу про проведення обшуку.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на наступне.

В провадженні слідчого відділу фінансових розслідувань Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудового розслідувань №32016040230000041 від 20.10.2016 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Аквапласт» (код ЄДРПОУ 32974593, м. Кривий Ріг, директор та співзасновник ОСОБА_5 , бухгалтер ОСОБА_6 , директор з економіки ОСОБА_7 ) діючи з метою ухилення від сплати до державного бюджету податків, при виконанні будівельно-монтажних робіт у якості підрядника ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», в порушення положень п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, Податкового кодексу України, з 2014 року по теперішній час, шляхом незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, відобразили в бухгалтерській та податковій звітності фінансово-господарські операції з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Полісбуд» (код 39317991, м. Київ), ТОВ «Грейд компані» (код 39673784, м. Київ), ТОВ «Бостар» (код 39725732, м. Київ), ТОВ «Юрком голд» (код 39911739, м. Київ), в результаті чого не нарахували та не перерахували до державного бюджету України податок на додану вартість у розмірі 4,01 млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Так в ході розслідування кримінального провадження встановлено, що директором та засновником ТОВ «Грейд компані» є гр. ОСОБА_8 який зі слів сусідів, працює різноробочим на будівництві, має низький рівень життя, зловживає алкогольними напоями.

Окрім того встановлено, що директором та засновником ТОВ «Полісбуд» є ОСОБА_9 який заробітну плату отримує на ПОГ «АПВТ «ФІРМА ЛАСКА» (код ЄДРПОУ 39503720). Як пояснив начальник економічної безпеки ПОГ «АПВТ «ФІРМА ЛАСКА», гр. ОСОБА_9 працював на підприємстві робітником цеху, в теперішній час знаходиться на лікарняному з діагнозом «рак легенів 4-го ступеню».

Також встановлено, що директором та засновником ТОВ «Бостар» (код 39725732) та ТОВ «Юрком Голд» (код 39911739) є гр. ОСОБА_10 який мешкає за адресою: м. Донецьк. В ході телефонної розмови гр. ОСОБА_10 повідомив, що мешкає на тимчасово окупованій території, та надав пояснення в електронному вигляді, щодо непричетності до реєстрації та здійснення фінансово-господарської діяльності на ТОВ «Бостар» (код 39725732), ТОВ «Юрком Голд» (код 39911739), а також відсутності поставок товарно-матеріальних цінностей (послуг) від вказаних підприємств в період 2013-2016 р. р., в адресу установ та підприємств (не залежно від форми власності).

Окрім того встановлено, що в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань міжрегіонального ГУ ДФС центрального офісу з обслуговування ВПП є кримінальне провадження №32016100110000014 від 20.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України, за фактом створення та використання фіктивних підприємств: ТОВ «Бостар» (код 39725732), ТОВ «Юрком Голд» (код 39911739).

Так виходячи із вищевикладеного та за результатами проведеного аналізу вказаних підприємств встановлено проведення «безтоварних господарських операцій», а саме: у підприємств відсутні основні засоби, виробничі потужності, складські приміщення (дільниці), для здійснення та ведення господарської діяльності підприємства (відсутні основні засоби в т.ч. в оренді), незначний штат працюючих осіб, кількість працюючих на підприємствах становить 1 робітник, перепустки на територію ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», для виконання будівельно-монтажних робіт не оформлювались, працівники вказаних підприємства на територію ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не проходили, податковий кредит з ПДВ сформовано за рахунок зміни номенклатури товарів (робіт/послуг), придбаних у постачальників, а саме: товарів широкого вжитку (посуд скляний, шпалери, цигарки); продуктів харчування (жир замінник молочного жиру, приправи, макарони, вермішель, консерви, капуста, борошно та інше); металовироби (болти, гайки, саморізи та інше), а в адресу ТОВ «Аквапласт» реалізовано, з урахуванням їх потреб, по ланцюгу виписки податкових накладних виконання субпідрядних робіт на об`єктах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Відповідно до ст. 234 КПК України - фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети.

Згідно наявних у матеріалах кримінального провадження відомостей, є достатні підстави вважати, що документи й предмети, що містять інформацію, щодо скоєння вищевказаного кримінального правопорушення (первинні документи, документи бухгалтерського й податкового обліків, їх реєстри, «чорнові» записи, платіжні документи, печатки, штампи, факсиміле, системні блоки, паперові й магнітні носії інформації, змінні носії, грошові кошти), інші предмети й цінності (кошти), здобуті злочинним шляхом, не обліковані ТМЦ, а також предмети й документи, що свідчать про здійснення протиправних дій, що мають значення для кримінального провадження, перебувають в офісних приміщеннях які в своїй діяльності використовує ТОВ «Аквапласт» розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , що у свою чергу вказує на можливість досягнення мети обшуку у вигляді здобуття доказів, необхідних для всебічного повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження.

Згідно відомостей інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, право власності на приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належить ТОВ «ІКАР-КР» (код ЄДРПОУ 38255050).

Здійснення тимчасового доступу до первинних бухгалтерських документів або застосування інших заходів забезпечення провадження, приведе до обізнаності осіб, задіяних у протиправній схемі злочинної діяльності, щодо наявності інформації у правоохоронних органів про дану діяльність та надасть можливість змінити зміст документів, знищити їх, змінити фактичне місце зберігання документів фінансово-господарської діяльності, припинити на деякий час злочину діяльність або іншим чином перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.

Так на теперішній час, з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних до його вчинення осіб, а також відшукування знарядь кримінального правопорушення необхідно провести обшук за адресою: АДРЕСА_1 та всіх прилеглих приміщень, адже без проведення комплексу необхідних слідчих (розшукових) дій, неможливо буде об`єктивно довести у подальшому вину осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, у зв`язку з чим виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

У судовому засіданні слідчий та прокурор, кожен окремо, клопотання підтримали та просили його задовольнити.

Суд, вислухавши слідчого, прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з урахуванням наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно зі ст. 236 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором.

Слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 з метою відшукання, виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних до його вчинення осіб, а також відшукання та вилучення речей і оригіналів документів, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а саме: оригіналів документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Аквапласт» (код ЄДРПОУ 32974593) з ТОВ «Полісбуд» (код 39317991, м. Київ), ТОВ «Грейд компані» (код 39673784, м. Київ), ТОВ «Бостар» (код 39725732, м. Київ), ТОВ «Юрком голд» (код 39911739, м. Київ) та інших підприємств контрагентів.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, фактичні обставини кримінального правопорушення на момент звернення із клопотанням охоплюють діяльність «ТОВ «Аквапласт» (код ЄДРПОУ 32974593), в період з 2014 року по теперішній час з контрагентами, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Полісбуд» (код 39317991, м. Київ), ТОВ «Грейд компані» (код 39673784, м. Київ), ТОВ «Бостар» (код 39725732, м. Київ), ТОВ «Юрком голд» (код 39911739, м. Київ).

У зв`язку з цим, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання дозволу на проведення обшуку виключно по вказаним у клопотанні контрагентам «ТОВ «Аквапласт» (код ЄДРПОУ 32974593).

Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук. Так, ЄСПЛ у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції.

Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними.

Для дотримання зазначеної вище вимоги, слідчий суддя вважає необхідним вимоги клопотання в частині виявлення та вилучення будь-яких інших речей, предметів, документів, здобутих злочинним шляхом або тих, що заборонені в обігу, а також ті які мають значення для досудового розслідування та усіх грошових коштів чи цінностей здобутих злочинним шляхом та інших речей і документів, які самостійно чи в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, що перебувають за адресою: АДРЕСА_1 відмовити, так як слідчим не конкретизовано обсяг речей та їх належність, які планується відшукати шляхом проведення обшуку. Так, неконкретність посилання слідчого на речі за своєю суттю, а також неокреслення їх вичерпним переліком є підставою для відмови слідчим суддею в цій частині клопотання.

Слідчий суддя не вбачає достатніх підстав для вилучення оригіналів статутних документів, так як вилучення оригіналів статутних документів значною мірою дезорганізує діяльність товариства. Належить також взяти до уваги, що у рішенні Європейського суду з прав людини від 07.06.2007 р. у справі «Смирнов проти Росії» було висловлено правову позицію про те, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, суспільним інтересом та правомірною метою, а з іншого боку вимогами охорони фундаментальних прав особи, при цьому для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна істотна причина. А тому слідчий суддя вважає за можливе надати дозвіл на вилучення лише завірених належним чином копій статутних документів.

Вивчивши надані матеріали кримінального провадження № 32016040230000041 від 20.10.2016 року, вважаю клопотання слідчого таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки дані, викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення цього кримінального провадження, проведення зазначених слідчих дій є необхідним.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 110,234,235,309,369-372 та 395 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому СВ ФР Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню № 32016040230000041 та прокурорам Криворізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_11 та ОСОБА_4 на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання, виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних до його вчинення осіб, а також відшукання та вилучення речей і оригіналів документів, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а саме: оригіналів документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Аквапласт» (код ЄДРПОУ 32974593) з ТОВ «Полісбуд» (код 39317991, м. Київ), ТОВ «Грейд компані» (код 39673784, м. Київ), ТОВ «Бостар» (код 39725732, м. Київ), ТОВ «Юрком голд» (код 39911739, м. Київ), копії статутних документів (статути, протоколи загальних зборів, виписки, витяги, довіреності, реєстраційні картки, заяви про внесення змін до реєстраційних документів та інші статутні документи) підприємств, документів, які містяться відомості про протиправну діяльність невстановлених осіб, знаряддя злочину, в т.ч. магнітні та електронні засоби зберігання та передачі інформації, які використовуються у злочинній діяльності, чорнові записи, печатки, штампи, незаповнені бланки з відбитками печаток, комп`ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карток мобільних операторів, карти пам`яті, флеш накопичувачі, банківські картки.

У задоволенні іншої частини клопотання слідчого- відмовити.

Строк дії даної ухвали складає 1 місяць з дня її постановлення.

Ця ухвала окремому оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення15.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63750128
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —210/5548/16-к

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 18.08.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 19.04.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 19.04.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 19.04.2017

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні