Рішення
від 19.12.2016 по справі 905/3062/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр-т Науки, 5

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.12.2016                     Справа № 905/3062/16                               

Господарський суд Донецької області у складі судді Сажневої М.В., розглянувши матеріали справи

за позовомПриватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод»

доТовариства з обмеженою відповідальністю «ВДР-ГРУПП»

простягнення 21 839,04 грн

за участю представників:

від позивачане з'явились

від відповідачане з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарського суду Донецької області передані позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВДР-ГРУПП» про стягнення заборгованості у розмірі 21839,04 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору №309012 постачання енергоресурсів через приєднану мережу від 01.08.2012, у зв'язку з чим у відповідача утворилась заборгованість за січень 2015 року.

16.12.2016 на електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, у зв'язку з ускладненням роботи пунктів пропуску для перетину, а також небезпекою направлення уповноваженого представника.

В судовому засіданні 19.12.2016 вказане клопотання позивача судом задоволено.

19.12.2016 на електронну адресу суду від позивача надійшло клопотання про продовження строку розгляду справи на п'ятнадцять днів.

Клопотання позивача про продовження строку розгляду справи судом відхилено з підстав його необґрунтованості, оскільки строк розгляду справи обмежений законом у 2 місяці, в який необхідно розглянути позовні вимоги, а позивач мав достатньо часу для подання документів до матеріалів справи.

Відповідач повноважних представників в судові засідання не направив, відзив на позов не надав, своїм процесуальним правом не скористався.

Місцезнаходженням відповідача є: 83014, м. Донецьк, вул. Ахтирська, 19Б, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами, в тому числі витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно листа Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта»від 09.11.2016 № 7-14-602 та інформації, що розміщена на офіційному веб-сайті (http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/(documents)/05B89C5B88C05079C2257 D7E002C3293) пересилання поштових відправлень до/з міста Донецьк тимчасово не здійснюється.

Відповідно до пп.3) п.6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 (з наступними змінами) «Про Закон України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», якщо у господарського суду наявні достовірні (тобто документально підтверджені підприємством зв'язку) відомості про неможливість здійснення поштових відправлень до певних населених пунктів чи місцевостей, то суд не вчиняє дій, зазначених у підпунктах 1 і 2 цього пункту. У такому разі, а також у випадках, коли поштові відправлення учасникам судового процесу все ж було надіслано, але їх повернуто підприємством зв'язку через неможливість вручення, суд здійснює відповідне повідомлення шляхом надсилання телеграми, телефонограми, з використанням факсимільного зв'язку чи електронною поштою або з використанням інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення. У такому разі на примірнику переданого тексту, що залишається у матеріалах справи, зазначаються дата і година його передачі і прізвища та ініціали осіб, які передали і прийняли текст. У матеріалах справи мають міститися документи, що підтверджують отримання учасником судового процесу повідомлення (завірений судом витяг з журналу реєстрації телефонограм, журналу реєстрації електронних поштових відправлень тощо). Підпунктом 4) п.6 вказаного Інформаційного листа передбачено, що за неможливості здійснити повідомлення учасника судового процесу і в такий спосіб - інформація про час і місце судового засідання розміщується на сторінці відповідного суду (у розділі «Новини та події суду») офіційного веб-порталу «Судова влада в Україні» в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/). У такому разі на роздрукованій сторінці з мережі Інтернет, на якій розміщено інформацію про час та місце засідання господарського суду, зазначаються дата розміщення інформації, прізвище та ініціали судді, у провадженні якого знаходиться відповідна справа, а також вчиняється його підпис.

Господарським судом було розміщено на офіційному веб-порталі «Судова влада в Україні» в мережі Інтернет інформацію про дату, час і місце розгляду даної справи, що підтверджується відповідними роздруківками.

Крім того, ухвали суду про порушення провадження у справі та про її відкладення були надіслані та розміщені на офіційному веб-порталі «Єдиний державний реєстр судових рішень» в мережі Інтернет.

Телефонограми відповідачу судом не вдалося передати, у зв'язку з неможливістю встановлення зв'язку з абонентом.

Таким чином, судом вжито всіх заходів для повідомлення відповідача про час та місце судового розгляду.

Оскільки матеріали справи містять достатні докази для її розгляду по суті, на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд Донецької області

В С Т А Н О В И В :

01.08.2012 між Приватним акціонерним товариством «Донецьксталь» - металургійний завод» (енергопостачальна організація, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ВДР-ГРУПП» (споживач, відповідач) підписано договір №309012 постачання енергоресурсів через приєднану мережу (далі - Договір).

За умовами вказаного Договору енергопостачальна організація зобов'язується відпускати споживачу теплову енергію в парі в необхідній йому кількості, а споживач зобов'язується сплачувати отриману теплову енергію в строки, передбачені цим Договором. Місце поставки теплової енергії - 83014, м. Донецьк, вул. Ахтирська, 19б. (п. 1 Договору).

Відповідно до п. 10.1 Договору цей Договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31.07.2013.

Договір вважається пролонгований на кожен наступний період, якщо за місяць до закінчення строку його дії не буде письмово заявлено однією із сторін про його припинення (п.10.4 Договору).

Як вбачається з матеріалів справи, ані позивачем, ані відповідачем доказів припинення дії Договору не надано.

Оскільки в матеріалах справи відсутні відповідні заяви сторін про припинення дії Договору, суд приходить до висновку, що строк дії Договору неодноразово було продовжено на наступний період та у заявлений до стягнення період Договір був чинним.

У відповідності з п. 5.1 Договору облік теплової енергії здійснюється розрахунковим шляхом та приладом обліку.

Згідно з п. 5.5 Договору при відсутності приладів обліку або виходу їх із ладу кількість відпущеної споживачу теплової енергії визначається енергопостачальною організацією, як виняток, розрахунковим шляхом.

Додатком №1 до Договору сторонами визначено об'єми відпуску теплової енергії споживачу.

Згідно з п. 6.1 Договору розрахунок за спожиту теплову енергію здійснюється шляхом перерахунку грошових коштів на рахунок енергопостачальної організації.

Відповідно до п. 6.4 Договору разом з рахунком споживачу на підпис направляється 2 екземпляри Акту приймання-передачі теплової енергії, один з яких споживач зобов'язаний повернути в 10-тиденний строк енергопостачальній організації. У випадку, якщо споживач не повертає підписаний Акт у вказаний строк і не надає енергопостачальній організації заперечень по Акту, Акт вважається підписаним споживачем і теплова енергія поставлена енергопостачальною організацією в повному обсязі і без заперечень.

На виконання умов договору, позивач у січні 2015 року подав теплову енергію відповідачу, що підтверджується актом №20256 на поставку енергоносіїв та інших ресурсів від 31.01.2015 на суму 21839,04 грн та рахунком №20256D5 від 31.01.2015 на суму 21839,04 грн, які позивач направив на адресу відповідача 18.07.2016, що підтверджується квитанцією V.I.P.EXPRESS №057130 з описом вкладення в цінний лист №057130, належним чином засвідчені копії яких містяться в матеріалах справи.

З урахуванням викладеного, господарський суд приходить до висновку, що свої зобов'язання з подачі об'єкту споживача теплової енергії позивач виконав належним чином.

В матеріалах справи відсутні докази незгоди відповідача щодо виконання позивачем прийнятих на себе зобов'язань за договором.

З урахуванням викладеного, господарський суд приходить до висновку, що свої зобов'язання з подачі об'єкту споживача теплової енергії позивач виконав належним чином.

Статтею 24 Закону України «Про теплопостачання» визначено, що основними обов'язками споживача є, у тому числі, додержання вимог договору та нормативно-правових актів.

Згідно з п. 3.2.3 Договору споживач зобов'язаний виконувати умови і порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах та в строки, що передбачені даним Договором.

Відповідно до п. 6.3 Договору споживач за 5 днів до початку розрахункового періоду сплачує енергопостачальній організації вартість зазначеної у Договорі кількості теплової енергії та конденсату, передбачених на розрахунковий період з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок місяця.

Якщо споживач розраховується за показниками приладів обліку:

у разі перевищення фактичного споживання теплової енергії в порівнянні із заявленим та сплаченим до початку розрахункового періоду, це перевищення окремо оплачується споживачем не пізніше 25 числа поточного місяця;

у разі коли фактичне використання теплової енергії нижче заявленого та сплаченого до початку розрахункового періоду, залишок (сальдо) розрахунків визначається за фактичними показниками приладів обліку і буде враховано при розрахунку за подальший період або повернуто на вимогу споживача на його розрахунковий рахунок.

Споживачі, що не мають приладів обліку, кількість фактично спожитої теплової енергії визначають згідно з договірними навантаженнями з урахуванням кількості годин (доби) роботи теплоспоживаючого обладнання в розрахунковому періоді. Різниця між заявленою та фактично спожитою тепловою енергією оплачується не пізніше 15 числа місяця наступного за розрахунковим.

У виняткових випадках споживач сплачує енергопостачальній організації вартість фактично отриманої кількості теплової енергії згідно з рахунками, наданими теплопостачальною організацією протягом 3-х днів з дня отримання рахунку.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Нормами ч. 2 ст. 714 Цивільного кодексу України встановлено, що до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Згідно з ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

У відповідності до норм ч. 6 та ч. 7 ст. 276 Господарського кодексу України розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що провадиться за фактично відпущену енергію.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Зазначене також кореспондується зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Однак, як свідчать матеріали справи, відповідач своїх зобов'язань за Договором не виконав, за поставлену теплову енергію у січні 2015 року не розрахувався, у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість в розмірі 21839,04 грн.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач обставин, викладених позивачем, належними засобами доказування не спростував, доказів на спростування факту порушення ним договірних зобов'язань щодо повної і своєчасної оплати теплової енергії, отриманої у січні 2015 року за Договором №309012 постачання енергоресурсів через приєднану мережу від 01.08.2012, суду не надав.

Враховуючи викладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за поставлену за Договором №309012 постачання енергоресурсів через приєднану мережу від 01.08.2012 теплову енергію у січні 2015 року у розмірі 21839,04 грн визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку із задоволенням позову, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача та підлягає стягненню на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд          

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВДР-ГРУПП» (83014, м.Донецьк, вул. Ахтирська, 19Б, ідентифікаційний код 35514456) на користь Приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод» (83062, м. Донецьк, вул. Івана Ткаченка, 122, ідентифікаційний код 30939178) основний борг у розмірі 21839 (двадцять одна тисяча вісімсот тридцять дев'ять) грн 04 коп. та судовий збір у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн 00 коп.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено: 26.12.2016

Суддя М.В. Сажнева

                     

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.12.2016
Оприлюднено03.01.2017
Номер документу63759567
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/3062/16

Судовий наказ від 16.01.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

М.В. Сажнева

Рішення від 19.12.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

М.В. Сажнева

Ухвала від 22.11.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

М.В. Сажнева

Ухвала від 27.10.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

М.В. Сажнева

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні