Рішення
від 19.12.2016 по справі 910/16501/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.12.2016Справа № 910/16501/16

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., при секретарі судового засідання Шкоденко Ю.О., розглянувши матеріали справи

за позовною заявою Державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа"

до Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"

про визнання дій протиправними та скасування рішення

та за зустрічною позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"

до Державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа"

про стягнення 62 712,43 грн.

за участю представників:

від позивача (відповідача за зустрічним позовом):Насадчук П.А.- представник за довіреністю № 92/16 від 18.03.2016 р. від відповідача (позивача за зустрічним позовом):Шмонденко Д.В.- представник за довіреністю № 195 від 03.10.2016 р.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду м. Києва звернулось Державне підприємство "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" (далі - ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа") з позовом до Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (далі - ПАТ "АК "Київводоканал") про визнання дій протиправними та скасування рішення про нарахування плати у сумі 62 712,43 грн. за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

У обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем методики відбору проб стічних вод, правильного їх зберігання в процесі транспортування та передачі у лабораторію, що вплинуло на достовірність одержаного результату.

У позові просили визнати протиправними дії та скасувати рішення ПАТ "АК "Київводоканал" по нарахуванню плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у сумі 62 712,43 грн.

До початку розгляду справи по суті від ПАТ "АК "Київводоканал" надійшла зустрічна позовна заява про стягнення з ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" плати за скид стічних вод із перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у сумі 62 712,43 грн., нарахованої за результатами дослідження проб, відібраних у позивача за первісним позовом.

Зустрічна позовна заява мотивована тим, що ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" порушило норми законодавства та укладеного між сторонами договору про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 10861/1-5-01 від 08.11.2012 р., що виявилось в здійсненні скиду стічних вод із перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин. У зустрічному позові ПАТ "АК "Київводоканал" просило стягнути з відповідача плату у сумі 62 712,43 грн., нарахованих згідно з Правилами приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 за № 1879.

У судовому засіданні представник позивача за первісним позовом свої вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення первісних позовних вимог заперечив, зазначив, що ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" скидаючи стічні води, перевищило допустиму концентрацію забруднюючих речовин, чим порушило державні стандарти та екологічні нормативи в галузі навколишнього природного середовища, які є обов'язковими для виконання, при цьому підстав для скасування прийнятого рішення за порушення таких норм немає.

За зустрічним позовом представник позивача - ПАТ "АК "Київводоканал" вимоги про стягнення нарахованої плати у сумі 62 712,43 грн. підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача за зустрічним позовом вимоги не визнав, вказавши, що порушень з його сторони не було, оскільки ПАТ "АК "Київводоканал" не дотримано Національних стандартів України ДСТУ ISO 5667-10-2005 Настанови щодо відбирання проб стічних вод та ДСТУ ISO 5667-3-2001 під час транспортування відібраних ним проб стічних вод та проведення їх аналізу. Вважав зустрічний позов необґрунтованим та просив відмовити у його задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, прийшов до висновку, що у первісних позовних вимогах необхідно відмовити, а зустрічні позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що 08.11.2012 р. між Публічним акціонерним товариством "Акціонерна компанія "Київводоканал" (постачальник) та Державним підприємством "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" (абонент) був укладений договір на надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 10861/1-5-01.

Відповідно до п. 1.1 договору постачальник зобов'язується надати абоненту послуги з постачання питної води та приймання від нього стічних вод у систему каналізації м. Києва за адресами об'єктів водоспоживання, зазначеними у дислокації об'єктів водоспоживання та водовідведення та на підставі пред'явлених абонентом умов (дозволу) на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва, а абонент зобов'язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому постачальником послуг на умовах цього договору та дотримуватись Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. № 190 (надалі - Правила користування), Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р. за № 37 (далі - Правила № 37), Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 р. за № 1879 (далі - місцеві Правила), а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором.

Пунктом 1.4 Правил користування передбачено, що приймання стічних вод від підприємств, установ, організацій до системи централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держкомбуду № 37 від 19.02.2002 р.

Відповідно до п. 1.2 Правил № 37 їх дія поширюється на всі комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.

Згідно з п. 1.5 Правил № 37 водоканали розробляють місцеві правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, в яких установлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в системи каналізації, а також відображають місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.

У силу положень ч. 2 п. 1.6 Правил № 37 місцеві правила є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканали надають послуги з водовідведення.

Згідно з п. 2.1 Правил № 37 та п. 3.2.4 договору ПАТ АК Київводоканал має право здійснювати контроль за якістю стічних вод, що надходять від ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" в систему каналізації м. Києва.

Судом встановлено, що 17.11.2015 р., з метою контролю якості стічних вод, які надходять від абонента - ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" у каналізаційну мережу м. Києва, представниками Управління екологічного нагляду (далі - УЕН) ПАТ АК Київводоканал було здійснено відбір проб стічних вод для вимірювання показників їх складу та властивостей. Зазначений відбір було здійснено у присутності представника абонента - головного енергетика Ровінського О.П., про що свідчить відповідний запис в журналі-акті відбору проб стічних вод № 8.

За результатом лабораторного дослідження проби стічних вод, відібраної 17.11.2015 р., працівниками Управління екологічного нагляду було складено протокол вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод. З указаного протоколу вбачається, що відповідачем за первісним позовом було зафіксовано невідповідність стічних вод, які абонент скидає в систему каналізації м. Києва, державним стандартам та екологічним нормативам в галузі охорони навколишнього природного середовища, передбаченим Правилами № 37 та місцевими Правилами, а саме за результатами дослідження виявлено вміст завислих речовин - 435,00 г/м куб. (при нормі 300.00 г/м куб.), а окислюваність (ХСК) - 1588,00 г/м куб. (при нормі 500,00 г/м куб.).

Листом № 15/1935-Г від 26.11.2015 р. ПАТ АК Київводоканал повідомило ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" про результати хімічного аналізу та перевищення норм допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які відводяться до міської каналізації, що були виявлені за результатами лабораторного дослідження проб стічних вод від 17.11.2015 р.

У подальшому листом-попередженням від 21.03.2016 р. ПАТ АК Київводоканал направило ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" розрахунок нарахувань плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин № 15/ДК-2015-11-07/040-ф від 17.11.2015 р. в сумі 62 712,43 грн., нарахованих відповідно до п.п. 6.2.18, 7.2, 8.4 місцевих Правил.

У той же час, позивач за первісним позовом вважає, що ПАТ АК Київводоканал порушило методику відбору проб стічних вод та вважає, що вимоги по транспортуванню цих проб до лабораторії, визначених Національними стандартами України ДСТУ 180 5667-10-2005 Настанови щодо відбирання проб стічних вод та ДСТУ 180 5667-3-2001 Настанови щодо зберігання та поводження з пробами , КНД 211.1.0.009-94 "Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод. Основні положення" відповідачем за первісним позовом були порушені та просить його дії щодо проведення розрахунку за перевищення норм допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах визнати неправомірними, а рішення про нарахування плати у сумі 62 712,43 грн. - скасувати.

Перевіряючи доводи сторін та вирішуючи спір по суті, суд виходив з такого.

Відповідно до статті 32 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища державні стандарти в галузі охорони навколишнього природного середовища є обов'язковими для виконання і визначають поняття і терміни, режим використання й охорони природних ресурсів, методи контролю за станом навколишнього природного середовища, вимоги щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища, інші питання, пов'язані з охороною навколишнього природного середовища та використанням природних ресурсів.

Згідно зі статтею 33 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі викиди та скиди у навколишнє природне середовище забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів. Законодавством України можуть встановлюватися нормативи використання природних ресурсів та інші екологічні нормативи; екологічні нормативи повинні встановлюватися з урахуванням вимог санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм, гігієнічних нормативів; нормативи гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у навколишньому природному середовищі та рівні шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього є єдиними для всієї території України. Екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.

Так, зокрема, місцеві Правила регламентують взаємні права та обов'язки абонентів і водоканалу, встановлюють вимоги до абонентів, які скидають стічні води до міської каналізації, передбачають порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих Правил, відповідальність та засоби впливу за їх порушення (п. 1.5).

Згідно з п. 2.4 місцевих Правил абоненти зобов'язані здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидаються ними до міської каналізації згідно з графіком відбору проб, погодженим з водоканалом, та не перевищувати встановлені обсяги водовідведення та допустимої концентрації забруднюючих речовин в стічних водах при їх скиданні до міської каналізації. При цьому визначення виду, кількості інгредієнтів та періодичності проведення хіманалізу стічних вод абонента є виключною компетенцією водоканалу.

Відповідно до п. 1.8 місцевих Правил для усіх абонентів, що скидають стічні води в систему каналізації міста, встановлюються єдині нормативи допустимих концентрацій (далі - ДК) забруднюючих речовин.

Згідно з п. 6.2.1 місцевих Правил з метою контролю якості стічних вод абонентів УЕН здійснюється відбір разових проб. Разові проби характеризують хімічний склад стічних вод. Виявлені таким чином перевищення ДК є необхідною і достатньою підставою для нарахування додаткової плати.

Відповідно до п. 4.5 договору за скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин абонент сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством.

Оскільки за результатом лабораторного дослідження проби стічних вод, відібраної 17.11.2015 р., ПАТ АК Київводоканал було встановлено перевищення допустимих концентацій забруднюючих речовин при скиданні ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" стічних вод до міської каналізації, суд вважає, що відповідач за первісним позовом правомірно здійснив нарахування плати за вказане порушення.

При цьому з матеріалів справи вбачається, що під час проведення аналізу відібраної проби стічних вод були використані відповідні методики виконання вимірювань - КНД 211.1.4.039-95, КНД 211.1.4.021-95 та МВВ 081/12-0136-04.

Суд не приймає до уваги посилання позивача за первісним позовом на недотримання ПАТ АК Київводоканал вимог Національних стандартів України ДСТУ 180 5667-10-2005 Настанови щодо відбирання проб стічних вод та ДСТУ 180 5667-3-2001 Настанови щодо зберігання та поводження з пробами , КНД 211.1.0.009-94 "Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод. Основні положення", оскільки ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" будь-яких доказів на підтвердження того, що відбирання проб стічних вод здійснювалось з порушеннями зазначених вище Національних стандартів України не надало, а як встановлено у судовому засіданні, відбір проб проводився у присутності представника ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" - головного інженера Ровінського О.П., який не заявив будь-яких зауважень чи заперечень під час відбору проб.

Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Разом з цим, необхідно зазначити, що відповідно до п. 6.2.5 місцевих Правил проба для абонента відбирається за його бажанням. Аналіз цієї проби проводиться абонентом. Як вбачається із запису в журналі-акті відбору проб стічних вод № 8, представник абонента отримав відповідну пробу, проте відповідний її аналіз не здійснив.

У випадку розходження результатів аналізу між лабораторіями водоканалу і абонента, за ініціативою абонента аналіз контрольної (арбітражної) проби може проводитись в лабораторії водоканалу або проба може бути передана для проведення аналізу незалежній лабораторії, акредитованій у цій галузі.

Згідно з п. 6.2.6 місцевих Правил у такому випадку відкриття проби та її аналіз проводиться в присутності представників Державної екологічної інспекції в м. Києві, абонента та водоканалу. Відкриття контрольної проби та результати хімічного аналізу оформлюються відповідним актом згідно з додатком 3 до цих Правил, який є достатньою правовою підставою для нарахування абоненту додаткової плати.

Також відповідно до п. 6.2.8 місцевих Правил аналіз контрольної (арбітражної) проби проводиться лише стосовно інгридієнтів, за якими виникли розбіжності між результатами аналізів робочої проби та проби для абонента.

Так, судом встановлено, що 19.11.2015 р. ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" звернулося з листом № 286/15 до Управління екологічного нагляду ПАТ АК Київводоканал з проханням провести контрольний (арбітражний) аналіз якості стічних вод, що й було здійнено відповідачем за первісним позовом.

При цьому матеріали справи свідчать, що відкриття проби та її аналіз проводився в присутності державного інспектора з Управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві - Жмудь І.В., представника абонента - майстра котельні Чорної Т.В. та представників ПАТ АК Київводоканал - Здольник Т.І., Бейко Н.М. У той же час, зауважень про стан опечатування контрольної проби у представника абонента (майстра котельні Чорної Т.В.) заявлено не було, про що свідчить відповідна відмітка в акті № 9 від 19.11.2015 р. про контрольний аналіз проб стічних вод.

За результатами контрольного хімічного аналізу стічних вод, відібраних на дослідження 19.11.2015 р., було встановлено перевищення допустимих концентацій забруднюючих речовин по таких показниках: завислі речовини - 435,0 г/м3, хімічне споживання кисню - 1 588 г/м3.

Отже, проведення контрольного аналізу проб стічних вод (19.11.2015 р.) повторно підтвердило перевищення допустимих концентацій забруднюючих речовин при скиданні ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" стічних вод до міської каналізації.

Посилання позивача за первісним позовом на здійснення прочищення каналізаційної мережі відповідно до укладеного договору № 162 від 23.09.2015 р. з ТОВ ПІК суд не приймає та зазначає, що у матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили, коли саме було здійснено прочищення каналізаційної мережі ТОВ ПІК , аналіз результатів такого прочищення. Більш того, судом встановлено, що акт здачі-приймання робіт, виконаних ТОВ ПІК , був підписаний лише 30.11.2015 р., тобто після проведеного ПАТ АК Київводоканал відбору проб стічних вод (17.11.2015 р.).

Щодо посилання позивача за первісним позовом на проведення на його замовлення 20.11.2015 р. додаткового відбору проб стічних вод ТОВ Екотехсервіс суд зазначає, що результат такого відбору не доводить відсутності перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у пробі стічних вод, яка відбиралась 17.11.2015 р., а тому доводи ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" суд в цій частині відхиляє.

На підставі викладеного, враховуючи правомірність прийнятого ПАТ АК Київводоканал рішення щодо нарахування додаткової плати позивачу за перевищення допустимих концентацій забруднюючих речовин при скиданні стічних вод, суд вважає, що підстав для його скасування з мотивів порушення порядку відбору проб немає.

Перевіряючи розмір нарахованої до сплати суми, суд враховує, що у випадку перевищення допустимої концентрації забруднених речовин при визначенні величини сплати за скидання стічних вод використовується коефіцієнт кратності (далі - Кк), передбачений Правилами № 37 та місцевими Правилами.

У випадку, якщо встановлений факт одночасного скиду до міської каналізації кількох забруднень, у концентраціях, що перевищують ДК, коефіцієнт кратності слід визначати за формулою, визначеною у п. 7.4 місцевих Правил.

Як було встановлено судом, перевищення вмісту забруднюючих речовин за результатом проведеного дослідження стічних вод від 17.11.2015 р. виявлено одразу по двох компонентах: 1) вміст завислих речовин за результатами дослідження - 435.00 г/м, при ДК - 300,00 г/м; 2) окислюваність (ХСК) - 1 588.00 г/м., при ДК - 500.00 г/м.

Отже, коефіцієнт кратності (Кк) за скид стічних вод в систему каналізації м. Києва з перевищенням вмісту ДК, який було виявлено 17.11.2015 р., становить 0,45, який враховується судом у формулі, визначеній п. 7.4 місцевих Правил.

Відповідно до п. 7.5 місцевих Правил плата за скид абонентом стічних вод з перевищенням ДК, установленим разовим аналізом, стягується за час від попереднього аналізу, проведеного водоканалом, до моменту зафіксованого порушення, але не більше трьох календарних місяців. Ця плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих абонентом за цей період з даного об'єкта.

Судом встановлено, що попередній відбір стічних вод абонента проводився 24.09.2015 р. та за період з 25.09.2015 р. по 17.11.2015 р. (54 дні) ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" отримало послугу з водовідведення в обсязі 9 886 м/куб.

Таким чином, розмір додаткової плати за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, виявлених за результатми відібрання проб 17.11.2015 р. становить, 62 712,43 грн., а, отже, розрахунок № 15/ДК-2015-11/07/040-Ф від 24.03.2016 р. ПАТ "АК "Київводоканал" виконаний вірно.

За таких обставин, враховуючи викладене та зважаючи на відсутність підстав для скасування спірного рішення, суд приходить до висновку, що дії ПАТ "АК "Київводоканал" з нарахування додаткової плати за перевищення допустимих концентрацій у сумі 62 712,43 грн. є правомірними, а тому суд відмовляє ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" у первісному позові в повному обсязі.

Розглядаючи зустрічну позовну заяву ПАТ "АК "Київводоканал" до ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" про стягнення плати, нарахованої за перевищення допустимих концетрацій забруднюючих речовин у сумі 62 712,43 грн., суд виходив з наступного.

Як вже було встановлено за результатами розгляду первісних позовних вимог, ПАТ "АК "Київводоканал" правомірно та вірно здійснило розрахунок додаткової плати за перевищення допустимих концетрацій забруднюючих речовин у стічних водах на суму 62 712,43 грн.

Відповідно до п. 6.2.17 місцевих Правил у разі виявлення перевищення допустимої концентрації, встановлених правилами приймання у 14-денний термін з моменту відбору робочої проби стічних вод Управління екологічного нагляду направляє абоненту лист-повідомлення про порушення ДК у стічних водах абонента та результати хімічного аналізу, а після визначення обсягів водовідведення абонента за розрахунковий період, Управління екологічного нагляду направляє абоненту розрахунок плати за скид стічних вод з перевищенням ДК та відповідний рахунок.

Як зазначалось, листом-повідомленням № 15/1935-Г від 26.11.2015 р. ПАТ АК Київводоканал повідомив абонента про результати хімічного аналізу та перевищення норм допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які відводяться до міської каналізації, що були виявлені за результатами лабораторного дослідження проб стічних вод від 17.11.2015 р.

Також листом-попередженням від 21.03.2016 р. позивач за зустрічним позовом направив на адресу ДП "ОНСЦ "Конча-Заспа" розрахунок плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин № 15/ДК-2015-11-07/040-ф від 17.11.2015 р. на суму 62 712,43 грн. Вказаний рахунок останній повинен був оплатити у 10-ти денний термін, однак залишив його без виконання.

Як встановлено п. 4.5 договору, за скид в міську каналізаційну мережу стічних вод з перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин абонент сплачує додаткову плату, передбачену чинним законодавством.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Посилання відповідача за зустрічним позовом про нечинність нормативних актів, на підставі яких позивачем було нараховано йому додаткову плату, суд відхиляє як такі, що не відповідають встановленим судом висновкам, про які зазначалось вище.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися у встановлений строк (термін), а якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

На підставі викладеного, враховуючи висновок суду про обгрунтованість та правомірність заявленої до стягнення суми та зважаючи на те, що доказів сплати вказаного нарахування відповідачем не надано, суд вважає, що зустрічні позовні вимоги ПАТ АК Київводоканал підлягають задоволенню.

Згідно зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 32 - 34, 49, 60, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва -

ВИРІШИВ:

У задоволенні первісного позову Державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" до Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про визнання дій протиправними та скасування рішення відмовити.

Зустрічний позов Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" до Державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" про стягнення 62 712,43 грн. задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" (03131, м. Київ, Столичне шосе, 19, ідентифікаційний код 38217021) на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 1-А, ідентифікаційний код 03327664) додаткову плату за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у міську каналізацію у сумі 62 712 (шістдесят дві тисячі сімсот дванадцять) грн. 43 коп., витрати по сплаті судового збору в сумі 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданні у присутності представників сторін 19 грудня 2016 року.

Повний текст рішення підписаний 26 грудня 2016 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня підписання повного тексту рішення.

Суддя Головіна К.І.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.12.2016
Оприлюднено03.01.2017
Номер документу63759717
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/16501/16

Рішення від 19.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 07.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 07.11.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 17.10.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 29.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 09.09.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні