ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
27 грудня 2016 року Справа № 915/1452/16
м. Миколаїв
Суддя Фролов В.Д., розглянувши матеріали
за позовом: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» (вул. Петра Сагайдачного, буд. 16-А, м. Київ, 04070), код 20027449
до відповідача: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» в особі ліквідатора (голови комісії з припинення) ОСОБА_2 (вул. 116-ї дивізії, буд.1, м. Миколаїв, 54046), код 32719992
про: зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» (надалі-позивач) звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» (надалі-відповідач) та просить суд:
- зобов'язати ліквідатора (голову комісії з припинення) ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» визнати вимоги кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» четвертої черги задоволення, що витікають із відшкодування ТОВ «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» загальною вартістю 240 350 261 грн. 39 коп.: насіння соняшника, врожаю 2013-2014 років - 40 639, 145 тон; біомаса гранульована (відходи лісової промисловості), 1331,140 тон; біомаса гранульована (лушпиння соняшникове), 683,140 тон; біомаса не гранульована (суміш лушпиння соняшника та відходи деревини), 6635,510 тон; біомаса не гранульована (відходи деревини), 17 373,588 тон, - загальною кількістю 26 023, 378 тон; макуха соняшникова - 10 695,15 тон;
- зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» включити вимоги кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» до проміжного ліквідаційного балансу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» до четвертої черги задоволення.
Дана позовна заява не підлягає розгляду в господарських судах України виходячи з наступного:
Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників (ст.104 ЦК України).
Пунктами 3, 4 статті 105 ЦК України передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Пунктом 4.7 постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.11.2012 року передбачено, що господарським судам необхідно мати на увазі, що саме лише прийняття рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання не позбавляє його статусу юридичної особи, і до внесення до названого державного реєстру запису про припинення його діяльності він, зокрема, може виступати учасником судового процесу в загальному порядку. Водночас ліквідаційна комісія не є ні юридичною, ані фізичною особою і не може брати участі в судовому процесі, в тому числі й від імені суб'єкта господарювання, що ліквідується. Від імені останнього в суді з підстав, передбачених частиною першою статті 28 ГПК та частиною четвертою статті 105 Цивільного кодексу України, виступають голова і члени названої комісії, ліквідатор юридичної особи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Відповідно до ч.1 ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі є позивач і відповідач. Позивачами є підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є юридичні особи та у випадках, передбачених цим Кодексом, - фізичні особи, яким пред'явлено позовну вимогу.
Однак позивачем позовні вимоги пред'явлені до ліквідатора ТОВ «Зерноприймальний комплекс «Інтерагротранс» , який не є учасником судового процесу та діє не від власного імені, а від імені юридичної особи та ГПК України не передбачено, що він може бути відповідачем у справі.
За таких обставин, суд відмовляє у прийнятті позовної заяви на підставі п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» від 20.12.2016 з доданими до нього документами - відмовити.
Позовну заяву та додані до неї документи направити на адресу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «АДМ Трейдінг Україна» (вул. Петра Сагайдачного, буд. 16-А, м. Київ, 04070).
Суддя В.Д. Фролов
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2016 |
Оприлюднено | 03.01.2017 |
Номер документу | 63760257 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Фролов В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні