Ухвала
від 15.12.2016 по справі 295/15709/16-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/15709/16-к

1-кс/295/6255/16

УХВАЛА

Іменем України

15.12.2016 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання слідчого слідчої групи - слідчий з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32016060000000022 від 11.03.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.204 КК Українипро арешт майна та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся із клопотанням про арешт майна вилученого під час проведення обшуку в кафе під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та в магазині під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .

В клопотанні вказано, що громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , протягом 2015-2016 років, на території Житомирської області здійснює незаконну діяльність по зберіганню, транспортуванню з метою збуту та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв, що становить загрозу для здоров`я та життя людей.

За матеріалами досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_4 є керівником та бухгалтером ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДР 36311494), має кафетерії та магазини через які реалізовує фальсифіковані алкогольні напої.

З метою виявлення та вилучення засобів вчинення злочину, отримання доказів та притягнення до відповідальності винних осіб у скоєнні кримінального правопорушення, 12.12.2016 року проведено обшуки в магазинах, кафетеріях та місці проживання ОСОБА_4 , про що складено відповідні протоколи.

Зокрема, виявлено та вилучено:

в кафе під назвою «Оріон», що розташований за адресою: Житомирська область, смт. Народичі, вул. Святомиколаївська 154:

З тетрапакети, ємкість 10 л. з надписом «Пшенична»;

1 пластикова пляшка, ємкість 6 літрів з водно-спиртовою сумішшю заповнена

на 1/2;

1 пляшка горілки з етикеткою «Житомирський стандарт», у якій знаходиться 100 мл. водно-спиртової суміші;

1 пляшка з етикеткою «Мороша», у якій знаходиться 350 мл. водно-спиртової суміші;

1 пляшка з етикеткою «Козацька рада», у якій знаходиться 150 мл. водно- спиртової суміші,

в магазині під назвою «Сатурн», що розташований за адресою: Житомирська область, Народицький район, с. Радча, вул. Котовського 10:

1 тетрапакет, ємкість 10 л. з надписом «Пшенична», відкритий із залишками водно-спиртової суміші;

1 пляшка, ємкість 0,5 л. з етикеткою «Первак» водно-спиртової суміші.

Відповідно до результативної частини ухвал слідчого судді Богунського

районного суду м. Житомира ОСОБА_6 від 06.12.2016 про надання дозволу на проведення обшуків № 295/15354/16-К (1-кс/295/6104/16), № 295/15352/16-К (1- кс/295/6102/16), надано дозвіл на відшукання та вилучення незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт, спиртовмісні рідини, сировина, обладнання, тара). Тобто, таке майно, на яке надано прямий дозвіл на їх відшукання та вилучення, тому таке майно не є тимчасово вилученим в силу ч. 7 ст. 236 КПК України.

Дослідивши клопотання та долучені до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Зі змісту ч. 2ст. 170 КПК Українивбачається, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Частина 11ст. 170 КПК Українивизначає, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

В силу ч. 7ст. 170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що кошти на банківських рахунках, на які просить накласти арешт слідчий, є доказом вчинення кримінального правопорушення і можуть підлягати спеціальній конфіскації, оскільки вказані кошти можуть використовуватись для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість для реально-діючих суб`єктів господарської діяльності по ланцюгу постачання, тобто підтверджені підстави, передбачені ст. ст.170,171 КПК Українидля задоволення клопотання та накладення арешту на горілчану суміш.

Керуючись ст.170,171,172,173 КПК України, слідий суддя, -

УХВАЛИВ:

Накласти арешт на вилучені під час проведення обшуку в кафе під назвою «Оріон», що розташований за адресою: Житомирська область, смт. Народичі, вул. Святомиколаївська 154:

З тетрапакети, ємкість 10 л. з надписом «Пшенична»;

1 пластикова пляшка, ємкість 6 літрів з водно-спиртовою сумішшю заповнена

на 1/2;

1 пляшка горілки з етикеткою «Житомйрський стандарт», у якій знаходиться 100 мл. водно-спиртової суміші;

1 пляшка з етикеткою «Мороша», у якій знаходиться 350 мл. водно-спиртової суміші;

1 пляшка з етикеткою «Козацька рада», у якій знаходиться 150 мл. водно- спиртової суміші;

В магазині під назвою «Сатурн», що розташований за адресою: Житомирська область, Народицький район, с. Радча, вул. Котовського 10:

1 тетрапакет, ємкість 10 л. з надписом «Пшенична», відкритий із залишками водно-спиртової суміші;

1 пляшка, ємкість 0,5 л. з етикеткою «Первак» водно-спиртової суміші.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63770277
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/15709/16-к

Ухвала від 15.12.2016

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Слюсарчук Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні