печерський районний суд міста києва
Справа № 757/64285/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_5 надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшогослідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженняхуправління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 , про надання дозволу на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засідання слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Як вбачається з матеріалів клопотання слідчим відділом управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000000692 від 16.03.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.15, ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ «Грін Енерджи» (код ЄДРПОУ 38220446), у користуванні якого перебувають 7 міні гідроелектростанцій на території України (Карачківська ГЕС, М`якохідська ГЕС, Сокирянська ГЕС, Придністрянська ГЕС, Костюківська ГЕС, Слободо-Підліська ГЕС, Підлісівська ГЕС) здійснили підроблення документів, які передбачають отримання ліцензії на виробництво електроенергії за «зеленим» тарифом, що призвело до безпідставного його завищення.
Так, вищезазначені особи, будучи обізнаними про зменшення коефіцієнта «зеленого» тарифу на вартість виробленої електроенергії з альтернативних джерел в 2015 році, з метою отримання завищеного «зеленого» тарифу надали у 2014 році в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), недостовірні дані щодо укладання договорів поставки обладнання, актів виконання робіт з введення об`єктів електрогенерації в експлуатацію та декларацій про готовність об`єктів до експлуатації, чим здійснили закінчений замах на заволодіння коштами державного підприємства «Енергоринок».
Крім того, відповідно до інформації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України ТОВ «Грін Енерджи» приймало участь у будівництві та подальшій експлуатації об`єктів альтернативної електроенергетики ДП «ЕТУ «Воденергоремналадка» на тимчасово окупованій території АР Крим.
Зокрема встановлено, що згідно наданих НКРЕКП документами ТОВ «Грін Енерджи» в червні-липні 2014 року уклало договори на поставку обладнання (генератори та гідротурбіни) із ТОВ «Синтез-Продукт» (код ЄДРПОУ 34311199) та договори на монтаж обладнання із ТОВ «Кіровоградський регіональний центр з енергозбереження» (код ЄДРПОУ 37708935). В період з 01 по 10 жовтня 2014 року на всіх об`єктах електрогенерації були прийняті роботи та підписані акти виконаних робіт.
У той же час, проведеними оглядами вищезазначених ГЕС встановлено, що тільки на Карачківській та Придністрянській ГЕС знаходилися турбіни, при чому одна з них була підключена лише на Карачківській ГЕС.
На підставі заяви та наданих підроблених документів про готовність об`єктів до експлуатації 30.10.2014 постановою НКРЕКП було прийнято рішення про видачу ліцензії на виробництво електроенергії за «зеленим» тарифом №АЕ 288023 від 30.10.2014 та її продаж в державне підприємство «Енергоринок».
Разом з тим, інформація Державної фіскальної служби України свідчить про відсутність будь-яких операцій між ТОВ «Грін Енерджи» та вищевказаними контрагентами, а також відсутність вантажно-митних декларацій та інвойсів щодо імпортних операцій ТОВ «Синтез-Продукт» у період з 2012 року по травень 2015 року, що підтверджує формальність укладених договорів поставки обладнання та виконання робіт.
Вищевказана діяльність по підробленню документів була вчинена службовими особами ТОВ «Грін Енерджи» із метою отримання ліцензії на виробництво електроенергії за «зеленим» тарифом для об`єктів, введених в експлуатацію в 2014 році з коефіцієнтом 1,6, оскільки отримання такої ліцензії в 2015 році знизило б коефіцієнт до 1,44, що в грошовому еквіваленті складає різницю у вартості близько 50 коп. за 1 кВт./год.
При цьому службовими особами ТОВ «Грін Енерджи» до державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області та в Вінницькій області було надано документи, які містить недостовірні дані, а саме: декларації про початок виконання будівельних робіт на об`єктах будівництва та декларації про готовність вказаних об`єктів до експлуатації.
Як встановлено, до вказаних документів були внесені дані про осіб, які не розробляли проектну документацію, не здійснювали авторський та технічний нагляд. Фактично вказані об`єкти на час підключення до електромереж не було введено в експлуатацію.
За результатами перевірки, яку проведено Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на вимогу Генеральної прокуратури України, прийняті рішення про скасування вказаних декларацій.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, одним із засновників ТОВ «Грін Енерджи» є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Встановлено, що ОСОБА_7 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності гр. України ОСОБА_8 , на підставі договору купівлі продажу № 8649 від 16.11.2012, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 .
Слідчий клопотання обґрунтовує тим, що є достатньо підстав вважати, що у вказаному приміщенні можуть знаходитися речі та знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з вимогами статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 р. №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховано, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини поняття «житло» у пункті 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим,4.XI.1950) охоплює не лише житло фізичних осіб. Воно може поширюватися на офісні приміщення, які належать фізичним особам.
Згідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що в приміщеннях за місцемпроживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись відшукуванні речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233 - 235, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання -задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42016000000000692 дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях за місцемпроживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення оригіналів документів, їх копій та чорнових записів, примірників, а також персональних комп`ютерів та електронних носів інформації (флеш-карти, жорсткі диски, компакт-диски тощо), які перебувають у користуванні ОСОБА_7 або осіб, які перебувають у вказаному приміщенні, а також перебували у користуванні службових осіб ТОВ «Грін Енерджи», ТОВ «Синтез продукт» та ТОВ «Кіровоградський регіональний центр з енергозбереження», у яких міститься інформація з приводу фінансово господарських правовідносин між ТОВ «Грін Енерджи», ТОВ «Синтез-Продукт», ТОВ «Кіровоградський регіональний центр з енергозбереження», а також ТОВ «Грін Енерджи» та іншими підприємствами щодо отримання ліцензії на виробництво електроенергії і отримання «зеленого тарифу», щодо фактичної поставки обладнання та виконання робіт на Карачківській ГЕС, М`якохідській ГЕС, Сокирянській ГЕС, Придністрянській ГЕС, Костюківській ГЕС, Слободо-Підліській ГЕС, Підлісівській ГЕС, у тому числі:
- цивільно-правових договорів, первинних фінансово-господарських документів та документів бухгалтерського обліку, в тому числі податкові накладні, видаткові накладні, прибуткові накладні, рахунки-фактури, оборотно-сальдової відомості, акти зустрічних звірок, платіжні доручення, картки (регістри) бухгалтерських рахунків, зведені облікові документи (головна книга, реєстри, журнали тощо), картки складського обліку, акти інвентаризації та інші документи, які фіксують факти здійснення фінансово-господарської діяльності між ТОВ «Грін Енерджи», ТОВ «Синтез-Продукт» та ТОВ «Кіровоградський регіональний центр з енергозбереження», між ТОВ «Грін Енерджи» та іншими підприємствами;
- матеріальних цінностей, документів, їх копій, здобутих за період з 2014 по 2016 роки посадовими особами ТОВ «Грін Енерджи» про купівлю, відчуження рухомого та нерухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав, передачі в оренду (строкове володіння та/або користування) майна, документів про інші види доходів, одержаних (нарахованих) з джерел за межами України, в тому числі членами сім`ї, грошових коштів;
- рішень (протоколи, накази тощо) засновників та керівництва ТОВ «Грін Енерджи», які безпосередньо стосуються здійснення ним вищезазначеної фінансово-господарської діяльності;
Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Печерського
районного суду міста Києва ОСОБА_5
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання 757/64285/16-к
Примірник № 2 наданий слідчому ОСОБА_3 .
Слідчий суддя Печерського
районного суду міста Києва ОСОБА_5
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63778038 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні