Справа № 686/13101/16-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.12.2016 м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд
в складі: головуючого - судді Стефанишина С.Л.,
при секретарі - Ніколайчук А.В. за участю позивача та представника відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до виробничо-комерційного підприємства Явір Інвест про стягнення заборгованості за договором поворотної фінансової допомоги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що відповідач відмовляється від повернення коштів у розмірі 3966288,95 грн. Тому звернулась до суду про стягнення суми боргу та індексу інфляції за зазначений період у розмірі - 334735,05 грн .
У судове засідання позивач з'явилася, підтримала позовні вимоги, надала суду пояснення, що відповідають змісту позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, визнав позовні вимоги.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження та позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та виробничо-комерційним підприємством Явір Інвест 01 вересня 2013 року укладено договір поворотної фінансової допомоги за яким остання надала підприємству 3966288,95 грн. з строком дії договору до 31 грудня 2016 року.
Згідно п.3.1. договору поворотна фінансова допомога підлягає поверненню за вимогою засновника з урахуванням інфляційних витрат.
Підприємству 04 травня 2016 року вручено вимогу про повернення коштів, що вбачається з даних вимоги.
Вимогами ст.599 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно зі статтею 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Відповідно до вимог статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
Виходячи з положень частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Звернення до суду з вимогою про повернення всіх сум за договором позики у зв'язку з порушенням умов договору є наслідком невиконання чи неналежного виконання боржником своїх договірних зобов'язань.
Аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що у разі прострочення виконання грошового зобов'язання за договором позики, позикодавець вправі вимагати від позичальника сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції.
З врахуванням наведених вище аргументів суд рахує, що відповідачем не представлено доказів, що спростовують вимогу позивача про стягнення боргу та індексу інфляції.
Суд вважає, що позивач має право на стягнення за договором поворотної фінансової допомоги у розмірі - 3966288 (три мільйони дев'ятсот шістдесят шість тисяч двісті вісімдесят вісім грн.) 95 коп., інфляційні витрати у розмірі - 334735,05 грн. тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що знайшли підтвердження у судовому засіданні.
Відповідно до ст.88 ЦПК України вимоги позивача щодо відшкодування судових витрат підлягають задоволенню пропорційно до задоволених позовних вимог та підлягають стягненню з відповідача на користь позивача у розмірі 6890 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 5, 8, 10, 11, 60, 212 - 215, 224 - 226 ЦПК України, ст. ст. 525, 526, 550, 625, 1046, 1048 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором поворотної фінансової допомоги - задовольнити.
Стягнути з виробничо-комерційного підприємства Явір Інвест (ЄДРПОУ 21319929) на користь ОСОБА_1 заборгованість за договором поворотної фінансової допомоги у розмірі - 3966288 (три мільйони дев'ятсот шістдесят шість тисяч двісті вісімдесят вісім грн.) 95 коп., інфляційні витрати у розмірі - 334735,05 грн., судові витрати 6890 грн., всього стягнути 4307914 (чотири мільйони триста сім тисяч дев'ятсот чотирнадцять) грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду 28 грудня 2016 року.
Суддя С. Стефанишин
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2016 |
Оприлюднено | 03.01.2017 |
Номер документу | 63787276 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Стефанишин С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні