28 грудня 2016 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Євтушенко О.І., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 23 вересня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 30 листопада 2016 року,
у справі за позовом ОСОБА_2 до Виробничого кооперативу «Магистраль» по виробництву робіт повКјязаних з водопостачання міста», треті особи: Артемівська міська рада, Артемівське міськрайонне управління юстиції в Донецькій області, про визнання незаконним місцезнаходження юридичної особи,
в с т а н о в и в:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга ОСОБА_2 на рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 23 вересня
2016 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 30 листопада 2016 року, яка не відповідає вимогам п. 3 ч. 2, ч. 5 ст. 326 ЦПК України, оскільки в касаційній скарзі скаржником не зазначено всіх осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження та не надано належної кількості копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 326 ЦПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження.
Відповідно до ч. 5 ст. 326 ЦПК України до касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії оскаржуваних рішень (ухвал) судів першої та апеляційної інстанцій.
Таким чином скаржнику потрібно надіслати на адресу суду уточнену касаційну скаргу в якій зазначити всіх осіб які беруть участь у справі їх місце проживання або місцезнаходження, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, касаційна скарга не оплачена судовим збором, однак скаржником заявлено клопотання про звільнення від оплати судового збору за подання касаційної скарги,посилаючись на те, що вона має малолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_1 та знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в сплата судового збору для подання касаційної скарги до суду касаційної інстанції є значною сумою для неї, з огляду на її майновий стан, оскільки крім державної допомоги, та деякої допомоги від рідні, вона не отримує інших доходів.
Згідно із ч. 1 ст. 82 ЦПК України , ч. 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки скаржником не надано доказів на підтвердження тяжкого майнового становища.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 08 липня 2011 року «Про судовий збір», який набрав чинності
01 листопада 2011 року. При цьому з 01 вересня 2015 року набули чинності зміни до вказаного Закону України щодо сплати судового збору на підставі Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
За подачу касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинно бути перераховано до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код єдрпоу: 38004897, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31212253700007, КЕКД 22030003, символ звітності банку: 253.
Відповідно до розмірів ставок, судовий збір за подачу касаційної скарги складає 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На підтвердження оплати судового збору необхідно надати оригінал квитанції про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення
ст. 121 ЦПК України.
Враховуючи викладене, касаційна скарга ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 325, 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху та надати скаржнику строк до 27 січня 2017 року, але не пізніше п'яти днів з моменту отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ: О.І. Євтушенко
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2016 |
Оприлюднено | 30.12.2016 |
Номер документу | 63805053 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євтушенко Олена Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні