Постанова
від 28.12.2016 по справі 522/25763/16-к
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

28.12.2016 № 522/25763/16-к

№ 1-«кс»/522/25494/16

УХВАЛА

Іменем України

28 грудня 2016 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на знищення речових доказів, в рамках кримінального провадження за №420151610100002967 від 03.09.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

слідчого ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання слідчого, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №420151610100002967, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.12.2015 у ході обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 у кузові автомобіля марки «Камаз», р.н. НОМЕР_1 виявлено та вилучено 682 каністри об`ємом 30 літрів, у кожній з яких приблизно 25 літрів рідини. Вищезазначена рідина зберігалась без супровідної документації.

Вилучена рідина 12.12.2015 передана на відповідальне зберігання ТОВ «Укрєвротранзит» (код ЄДРПОУ 35302997).

Згідно експертного висновку ДП УКРНДІ МТ МОЗ України №50/16 від 25.01.2016, вищевказана вилучена рідина є етиловим спиртом, який за своїми показниками, що нормуються в Україні, задовольняє вимогам до харчового етилового алкоголю, та відповідає вимогам до спирту 1-го сорту за ступенем очистки.

24.05.2016 проведено огляд вилученого спирту, який в ході огляду зафіксовано за допомогою фотографування та докладно описано. Необхідності у збереженні зразків речових доказів для додаткових експертних досліджень або інших цілей кримінального провадження немає.

Вищевказані речові докази не містять слідів кримінального правопорушення, вилучені у великій партії, їх зберігання через громіздкість неможливо без зайвих труднощів та затрат по забезпеченню спеціальних умов зберігання.

Розглянувши клопотання слідчого, вивчивши надані до клопотання матеріали, заслухавши думку слідчого, який просив клопотання задовольнити, вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити, з наступних підстав.

Згідно п.4 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.

Статтею 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції»деталізовані поняття неякісної та небезпечної продукції, зокрема, крім іншого, визначено, що неякісною та небезпечною продукцією є продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей; щодо безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля; продукція, якій з метою збуту споживачам виробником навмисно надано зовнішнього вигляду або окремих властивостей певного виду продукції, яка не може бути ідентифікована як продукція, за яку вона видається; продукція,на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.

Ст. 12 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено, що «виробництво алкогольних напоїв здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового».

Згідно ст. 9 вказаного Закону встановлено, що «спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої повинні відповідати вимогам затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, які діють в Україні».

Ст. 14 вказаного Закону визначено, що «імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензій лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України…

…Суб`єкти господарювання - виробники спирту етилового здійснюють його реалізацію вітчизняним споживачам через державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це Кабінетом Міністрів України, які отримали ліцензію на право оптової торгівлі.

…Роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим забороняється».

Таким чином, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) встановлено спеціальний порядок обороту спирту етилового, у зв`язку з чим подальше використання водно-спиртові суміші, вилучені під час обшуків, у якості сировини для виготовлення алкогольних напоїв, або оптової торгівлі ним, неможливе, оскільки суперечить вимогам ст. ст. 9, 12, 14 вищевказаного Закону.

Відповідно до п. 35 Інструкції «Про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду (Нова редакція), затвердженої спільним наказом від 27.08.2010 №51/401/649/471/23/125 Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України, Голови ДПА України, Голови Служби безпеки України, Голови Верховного суду України, Голови державної судової адміністрації України, «Вилучені з незаконного обігу етиловий спирт, алкогольна продукція і така, що містить спирт, тютюнові вироби, а також предмети, довге зберігання яких небезпечне для життя здоров`я людей або навколишнього середовища, після проведення необхідних досліджень передаються для їх технологічної переробки або знищення, про що складається протокол».

Як вбачається з клопотання слідчого, дані речові докази не містять слідів кримінального правопорушення, а їх зберігання неможливо без зайвих труднощів через їх громіздкість, та затрат по забезпеченню спеціальних умов зберігання.

Відповідно до ч. 8 ст. 100 КПК України, реалізація, технологічна переробка або знищення речових доказів здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 29 «Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012, речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються. Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340.

Відповідно до пп. 13 п. 9 вказаного Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, спирт етиловий та алкогольні напої підлягають промисловій переробці або знищенню, а тютюнові вироби знищенню.

У п. 16 даного Порядку зазначено, що спирт етиловий знищується у разі економічної недоцільності його промислової переробки.

Знищення проводиться на підприємствах, виробництво яких пройшло атестацію на виконання відповідних робіт згідно із Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

На підставі вищенаведеного та враховуючи, що вказаний етиловий спирт вилучений у великій партії, зберігання якого через громіздкість, неможливо без зайвих труднощів та затрат по забезпеченню спеціальних умов зберігання, вважаю, що клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.100 ч.6 п.4 КПК України,

УХВАЛИВ :

Клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на знищення речових доказів, в рамках кримінального провадження за №420151610100002967 від 03.09.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України задовольнити.

Надати дозвіл на знищення етилового спирту, який міститься в 682 каністрах об`ємом 30 літрів, заповнених приблизно на 25/30, вилученого 12.12.2015 у ході обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , на підприємстві, виробництво якого пройшло атестацію на виконання відповідних робіт згідно із Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення28.12.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу63889498
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/25763/16-к

Постанова від 28.12.2016

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Кушніренко Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні