Справа № 716/1430/16-ц
У х в а л а
ПРО ЗАЛИШЕНЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
"28" жовтня 2016 р. м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,-
В С Т АН О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 районний центр зайнятості в особі директора - ОСОБА_3 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, в якій просить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 РЦЗ незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 6769,85 грн.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана до суду з порушенням вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України.
В позовній заяві є в наявності платіжне доручення №574 від 13.10.2016 року, згідно якого позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1450 гривень.
В п. 26 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах №10 від 17.10.2014 року роз'яснено, що законодавством не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III Про платіжні системи та переказ коштів в Україні і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України. Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору
Так, у згаданому платіжному дорученні, що є в матеріалах справи, відмітка про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України відсутня.
Крім цього до суду подано копію платіжного доручення, а не його оригінал.
Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Таким чином вважаю, що вищевказане є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу п'ятиденного строку для підтвердження сплати судового збору у належному розмірі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 121 ЦПК України, суддя-
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю залишити без руху.
Повідомити позивача (його представника) про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Пухарєва О.В.
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2016 |
Оприлюднено | 06.01.2017 |
Номер документу | 63904052 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заставнівський районний суд Чернівецької області
Пухарєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні