ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2011 р. № 2а-10884/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення фонду до Товариства з обмеженою відповідальністю Полюс-Плюс про стягнення коштів -
в с т а н о в и в :
Скорочене провадження у справі відкрито 07.10.2011 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, повернулась на адресу суду з відміткою за закінченням терміну зберігання .
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ (далі-Закон України №2240).
Згідно ст. 22 Закону України №2240 платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники - юридичні та фізичні особи, які взяті на облік в робочих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.27 Закону України № 2240 страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону.
Згідно з п.3 ч.1 ст.28 Закону України № 2240 страховик - Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має право проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, та відповідно до п.6 ч.1 ст.28 -накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю Полюс-Плюс зареєстроване як страхувальник у Шевченківській районній виконавчій дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 18.09.2003 року та страхувальнику присвоєно реєстраційний №460050003091.
При проведенні перевірки відповідача виконавчою дирекцію Львівського обласного відділення Фонду було встановлено, що страхувальник порушив порядок використання коштів Фонду, а саме п.п. 14, 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року за №1266. Результати перевірки відображені в Акті від 22.03.2011 року.
На підставі висновків Акту перевірки від 22.03.2011 року та відповідно до ст.30 Закону України №2240 виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 07.04.2011р. №528, згідно якого у відповідача не прийнято до заліку витрат на суму 9 401,17 грн. та накладено штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів в сумі 4 700,58 грн. Загальна сума штрафних та фінансових санкцій складає 14 101,75 грн. Дане рішення отримане відповідачем 14.04.2011 року, про що свідчить підпис керівника підприємства на зворотній стороні рішення, однак ним не виконане.
Оскільки відповідачем не виконане вищевказане рішення, Шевченківською районною виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення №3 від 16.05.2011 року, згідно якого на відповідача накладено фінансові санкції: пеню - 282,03 грн. та штраф - 1 410,17 грн. Таке рішення дирекції направлене на адресу відповідача 16.09.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
13.07.2011 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі №2а-6152/11/1370, якою задоволено позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та стягнуто з ТзОВ Полюс-Плюс кошти в сумі 14 101,75 грн. згідно Рішення №528 від 07.04.2011 року.
Таким чином, позовні вимоги до відповідача складають заборгованість в сумі 1 692,20 грн. згідно рішення Шевченківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення №3 від 16.05.2011 року.
Відповідно до ст. 9 Закону України № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності, проводить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені ст. 34 Закону України № 2240. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
Отже, ненадходження до Фонду внесків на соціальне страхування, які повинні сплачуватись відповідачем, завдає шкоди матеріальним інтересам держави та перешкоджає здійсненню Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності своїх функцій перед застрахованими особами.
Спори, що виникають з правовідносин за Законом України № 2240 вирішуються органами Фонду в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку (ст. 8 Закону України № 2240).
Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 07.02.2006р. № 01-8/301 Про деякі питання, пов'язані із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів передбачено, що у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів спростування заявлених позовних вимог не надав, це дає суду підстави визнати позов обґрунтованим та таким що підлягає до задоволення.
Згідно вимог ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Полюс-Плюс (79058, м.Львів, пр.-т. ОСОБА_1, 43а, ЄДРПОУ 32638889) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (79005, м.Львів, пр.-т. Шевченка, 7, ЄДРПОУ 25249982) заборгованість в сумі 1 692 (одна тисяча шістсот дев'яносто дві) гривні 20 (двадцять) копійок.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Сакалош В.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2011 |
Оприлюднено | 12.01.2017 |
Номер документу | 63920738 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні