Справа № 163/4/17
Провадження № 1-кс/163/1/17
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про призначення позапланової виїзної ревізії
місто Любомль 05 січня 2017 року
Слідчий суддя Любомльського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора Любомльського відділення Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчого СВ Любомльського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Любомльського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,
В С Т А Н О В И В :
04 січня 2017 року слідчий СВ Любомльського РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії з питань встановлення законності фінансово-господарської діяльності Машівської сільської ради (юридична адреса: Волинська область, Любомльський район, с. Машів, вул. Центральна, 28, ЄДРПОУ05383684), законності використання коштів та бухгалтерського обліку на виконання підрядних робіт з реконструкції вуличного освітлення від ТП - 64 в с. Машів, тривалістю 15 робочих днів, проведення якої розпочати з 10.01.2017; проведення перевірки доручити управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43021, м. Луцьк, вул. Грушевського, 3 А).
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділенням Любомльського ВП ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 42016031110000076 від 29.12.2016, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, в ході якого встановлено, що 01.12.2016 між Машівською сільською радою та ПП «Вест-Вектор» укладено договір № 104/16 на виконання підрядних робіт з реконструкції вуличного освітлення від ТП - 64 в с. Машів на суму 222 638,4 грн. Разом з цим, 02.12.2016 Машівською сільською радою на виконання умов вказаного договору внесено авансовий платіж в сумі 66 791, 52 грн., а в подальшому 21.12.2016 оплачено решту грошових коштів за виконані роботи в сумі 155 846,88 грн., що підтверджується копіями відповідних платіжних доручень. Водночас, 28.12.2016 в ході проведення ОМП встановлено факт неповного виконання відповідних робіт за вказаним договором, зокрема, під час проведення вказаної слідчої дії з`ясовано, що підрядником на виконання умов договору лише проведено розвезення та встановлення шести залізобетонних одностоякових опор, водночас, решта робіт (монтаж гаків, підвішування самонесучого ізольованого провода на опорах та інші роботи) фактично не проведено.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Згідно ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Частинами 1 та 2ст. 223 КПК Українислідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для провадження слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети.
Відповідно до приписів ч. 1ст. 132 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч. 6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 7ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Згідно з п. 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 (далі - Положення), Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до Положення, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль у суб`єктах господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, дані на електронних носіях, проводити перевірку фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); на підставі рішення суду - вилучати до закінчення ревізії оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про порушення, із складенням опису, який засвідчується підписами представника органу Держаудитслужби та керівника відповідного підприємства, відповідної установи, організації, відповідної установи, організації, та залишенням копій зазначених документів таким підприємствам, установам, організаціям
Відповідно до п. 7 Положення, Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав для надання дозволу управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43021, м. Луцьк, вул. Грушевського, 3 А) на проведення позапланової ревізії з питань встановлення законності фінансово-господарської діяльності Машівської сільської ради (юридична адреса: Волинська область, Любомльський район, с. Машів, вул. Центральна, 28, ЄДРПОУ05383684), законності використання коштів та бухгалтерського обліку на виконання підрядних робіт з реконструкції вуличного освітлення від ТП - 64 в с. Машів, тривалістю 15 робочих днів, проведення якої розпочати з 10.01.2017, з метою забезпечення розслідування під час кримінального провадження №42016031110000076 від 29.12.2016 року.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.93 КПК України, суд-
У Х В А Л И В :
Надати дозвіл управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43021, м. Луцьк, вул. Грушевського, 3 А) на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань щодо законності фінансово-господарської діяльності Машівської сільської ради (юридична адреса: Волинська область, Любомльський район, с. Машів, вул. Центральна, 28, ЄДРПОУ05383684), щодо законності використання коштів та бухгалтерського обліку на виконання підрядних робіт з реконструкції вуличного освітлення від ТП - 64 в с. Машів.
Визначити строк проведення позапланової ревізії упродовж 15 робочих днів, починаючи з 10.01.2017 року по 30.01.2017 року включно.
Проведення ревізії управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43021, м. Луцьк, вул. Грушевського, 3 А).не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб`єктів господарської діяльності.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Любомльського районного суду ОСОБА_1
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2017 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 63963878 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Любомльський районний суд Волинської області
Павлусь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні