БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Справа № 200/64/17

Провадження № 1-кс/200/55/17

У Х В А Л А

Ім`ям України

03 січня 2017 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненко І.Ю,

за участю слідчого Крупського Д.В.,

розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі клопотання по кримінальному провадженню

№ 12016040030000923 про проведення огляду, -

В С Т А Н О В И В:

03 січня 2017 року слідчий СВ Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Крупський Д.В. звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 2 Юдіним Я.В., про надання дозволу на проведення огляду закладу - середньої загальноосвітньої школи № 42 АНД-району м. Дніпро, за адресою: м. Дніпро, вул. Ростовська,88.

Необхідність проведення обшуку обґрунтовує тим, що ним проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016040030000923, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Згідно з матеріалами, наданого слідчим клопотання, посадові особи протягом 2016року, відділу освіти Амур-нижньодніпровської районної ради у місті Дніпро зловживаючи своїм службовим становищем, при проведені державних закупівель за бюджетні кошти, вступили в злочину змову з ТОВ Лідер-Вест , при цьому достовірно знаючи щодо не відповідності конкурсних пропозицій вказаного підприємства вимогам конкурсної документації, в подальшому безпідставного збільшення бюджетного фінансування без фактичної поставленої продукції та продукції, яка не відповідає вимогам (меню) заказу, тим самим своїми неправомірними діями здійснюють розтрату бюджетних коштів.

Згідно матеріалів УЗЕ в Дніпропетровській області, посадові особи ТОВ Лідер-Вест (код ЄДРПОУ 38470511) та відділу освіти Амур-нижньодніпровської районної ради у місті Дніпро навмисно здійснюють дії щодо розкрадання та розтрати бюджетних коштів, шляхом збільшення бюджетного фінансування без фактично поставленої продукції та продукції, яка не відповідає вимогам заказу меню, а саме посадовими особами ТОВ Лідер-Вест замінюється продукція на більш дешеву та включається до заказу учнів, які фактично відсутні, в подальшому службовими особами відділу освіти вносяться до актів виконаних робіт завідомо неправдиві відомості, щодо поставки повного об'єму наданої послуги та її якості, відповідності меню.

В ході досудового розслідування було встановлено, що підприємством ТОВ "ЛІРА" (код ЄДРПОУ 31300870) протягом лютого-липня 2016 року, також здійснювало надання аналогічних послуг харчування в АНД районної ради у місті Дніпро.

Отже, підприємства ТОВ Лідер Вест та ТОВ "ЛІРА" протягом 2016року, за результатами проведення процедур закупівель надавали послуги харчування за бюджетні кошти, при цьому використовуючи майно: посуд, техніку, обладнання, яке було в шкільних їдальнях АНД району м.Дніпро.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, прохав задовольнити. Пояснення надав аналогічні тексту клопотання.

Відповідно до вимог ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов'язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Розглянувши клопотання, дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що воно підлягає частково задоволенню з наведених у ньому доводів, оскільки, при огляді закладу середньої загальноосвітньої школи № 42 АНД-району м. Дніпро, за адресою: м. Дніпро, вул. Ростовська, 88, можуть бути зафіксовані відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Однак, не вбачаю підстав для надання дозволу на вилучення майна - посуди, техніки, обладнання, оскільки, відповідно до вимог ч.ч. 5,7 ст. 237 КПК України, слідчий має право, при проведенні огляду, самостійно вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 110, 234, 235, 237, 309, 369, 371, 372 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого - задовольнити частково.

Дозволити слідчому СВ Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Крупському Д.В., один раз, протягом одного місяця зо дня винесення цієї ухвали, проведення огляду закладу - середньої загальноосвітньої школи № 42 АНД-району м. Дніпро, за адресою: м. Дніпро, вул. Ростовська, 88, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Строк дії ухвали - до 03 лютого 2017 року.

З цієї ухвали виготовлено лише дві копії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчій суддя І.Ю. Литвиненко

Дата ухвалення рішення 03.01.2017
Оприлюднено 16.01.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 200/64/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону