Постанова
від 15.05.2007 по справі 21/2212-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/2212-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"15" травня 2007 р.                                                            Справа № 21/2212-А

за позовом  Прокурора Городоцького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі м. Городок    

до селянського (фермерського) господарства "Сенькова В.В." с. НемиренціГородоцького району

про стягнення 3624,89 грн.

Суддя              Секретар судового засідання Козій Т.М.

Представники сторін:

від позивача –Гребенюк О.Д. - за довіреністю №1351/07 від 13.04.2007р.

від відповідача - не з'явився

від прокуратури області - Шкадько В.В.

Прокурор у позовній заяві, повноважний представник позивача та прокурор відділу прокуратури області  у судовому засіданні просять стягнути з відповідача заборгованість у сумі 3624,89 грн. (в т.ч. сума 201,86 грн. недоїмки та сума 3423,03 грн. штрафних санкцій) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та яка склалась станом на 23.03.2007р.

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, представника для участі у судовому засіданні не направив, заперечень на позов не подав. Тому справа розглядається з урахуванням п. 8 ст. 35 КАС України.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Згідно картки особового рахунку відповідача станом на 23.03.2007р., за ним рахується заборгованість перед ПФ України в сумі 201,86 грн. Вказана сума підтверджується також Розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позивачем прийнято рішення №351, №352 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків від 15.12.2006р.

У зв'язку з наявністю простроченої заборгованості відповідно до ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідачу направлено вимогу про сплату боргу від 11.12.2006р року за №Ю-159.

У зв'язку з несплатою боргу прокурором подано позов.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Стаття 14 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначає коло осіб, які є страхувальниками. Дані суб'єкти згідно ст. 15 вказаного Закону є платниками страхових внесків.   

Відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків  і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  При цьому  згідно  пункту 3  даної статті   територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач протягом десяти днів із дня отримання вимоги про сплату боргу не сплатив зазначену у ній суму, не оскаржив вимогу до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Тому суд вважає, що прокурор обґрунтовано просить стягнути з відповідача заборгованість по страхових внесках.

За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

П О С Т А Н О В И В :

Позов прокурора Городоцького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного Фонду України в Городоцькому районі до селянського (фермерського) господарства "Сенькова В.В." с. Немирінці Городоцького району  про стягнення 3624,89 грн. заборгованості задоволити.

Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Сенькова В.В." с. Немирінці Городоцького району (код ЄДРПОУ 22772192) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Городоцькому районі, м. Городок (код ЄДРПОУ 02766812) суму 3624,89 грн. (три тисячі шістсот двадцять чотири гривні  89 коп.) заборгованості.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      

Віддруковано 5  примірники

1 –до справи,

2 - позивачу,

3 –відповідачу,

4,5 - прокуратура області та району

             

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.05.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу639885
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/2212-а

Постанова від 15.05.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні