Ухвала
від 10.11.2016 по справі 761/39699/16-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/39699/16-к

Провадження № 1-кс/761/24194/2016

У Х В А Л А

Іменем України

10 листопада 2016 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу ГПУ ОСОБА_4 , внесене по кримінальному провадженню №22016000000000259 від 05.07.2016, за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 258-5 КК України, про проведення обшуку у приміщеннях ТОВ «СТК Альтіка» за адресою: м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 18,-

В С Т А Н О В И В:

10.11.2016р. слідчий за погодженням з прокурором, звернувся до Шевченківського районного суду м.Києва з клопотанням про проведення обшуку у вказаному приміщенні.

Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що у період з 2014 року по даний час громадянами України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою ухилення від сплати податків, зборів та інших платежів до державного бюджету, створено протиправний механізм із закупівлі продукції сільськогосподарської галузі України, а саме: сортів пшениці, насіння соняшника, ячменю, кукурудзи, соняшникової олії у сільгоспвиробників з подальшим експортом вказаної продукції у офшорні юрисдикції.

Так, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , використовуючи підконтрольні ТОВ «Євро-Захід» (код ЄДРПОУ 31575761), ТОВ «Метлок» (код ЄДРПОУ 40080448), ТОВ «СТК Альтіка» (код ЄДРПОУ 38322766), ТОВ «Компанія «Мелагрейн» (код ЄДРПОУ 37147952) та ТОВ «Маркет сістем» (код ЄДРПОУ 39998998), з метою уникнення сплати податку з прибутку фізичних осіб, організували закупівлю зернової продукції у сільгоспвиробників (фізичних осіб) Дніпропетровської, Сумської, Миколаївської, Кіровоградської, Київської, Одеської, Черкаської та Запорізької областей за готівку.

Для подальшої легалізації вказаних протиправних оборудок, та уникнення від сплати податку на додану вартість, вищевказаними особами здійснюються фіктивні оборудки із закупівлі продукції сільськогосподарської галузі через суб`єктів господарювання (юридичних осіб), діяльність яких містить ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Трейдмікс» (код ЄДРПОУ 39367246), ТОВ «Мастекбуд» (код ЄДРПОУ 40052934), ТОВ «Нотат-Плюс» (код ЄДРПОУ 40062481), ТОВ «Естер-Маркет» (код ЄДРПОУ 40398775), ТОВ «ТД «Форум Брандіг» (код ЄДРПОУ 39611230), ТОВ «ТЛМ» (код ЄДРПОУ 39074923), ТОВ «Транза» (код ЄДРПОУ 40004592) з виготовленням необхідних документальних матеріалів для оприбуткування зазначеної продукції.

Встановлено, що з метою зберігання та очищення від природних сумішей, зерно перевозиться до елеваторів Харківської, Кіровоградської, Черкаської, Луганської, Сумської та Дніпропетровської областей, для подальшого продажу з території митного терміналу ТОВ «Боріваж» (код ЄДРПОУ 32307678) за кордон.

Надалі, для заниження вартості інвойсу, за сприянням керівництва ТОВ «Боріваж», продукція обліковується із заниженням якості (сорту для видів зернової продукції та якості соняшникової олії) та реалізовується за підробленими документами на користь іноземних офшорних компаній «Viking Trading Ou», «Trade National LP», «Lanzo Trade LP», «Linas Agro AB», «LVK Centre Limited», «Integrated Oil Industries», «United Oil Processing and Packaging». Зазначені нерезиденти підконтрольні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що здійснюють управління вказаними офшорними компаніями у офісних приміщеннях БО «БФ «Хесед Менахем».

У результаті запровадження вищевказаного протиправного механізму до державного бюджету України не надходить близько 505 млн. грн. на рік.

Для приховування вартості експортних операцій та отримання надприбутку, вищезазначеними особами здійснюються фіктивні оборудки з купівлі-продажу зернової продукції та соняшникової олії між вищезазначеними нерезидентами, з подальшим постачанням вказаної продукції до країн Європи та Азії.

Крім того, встановлено, що грошові кошти, які накопичуються на рахунках компаній-нерезидентів, перераховуються на рахунки БО «БФ «Хесед Менахем» для подальшого розподілу між учасниками протиправної схеми, а частина грошових коштів, у вигляді гуманітарної допомоги використовується Донецьким обласним благодійним фондом «Хесед ЦДАКА»/«Милосердя, допомога потребуючим» (код ЄДРПОУ 21971854), який на даний час знаходиться на непідконтрольній Збройним силам України території, для матеріального та фінансового забезпечення самопроголошеної влади т.зв. «ДНР», її незаконних збройних формувань та юридичних осіб, що не перереєструвалися на підконтрольну українській владі територію та здійснюють незаконну фінансово-господарську діяльність на тимчасово окупованій території.

Для незаконної закупівлі сільськогосподарської продукції, здійснення прихованого бухгалтерського обліку та контролю за перерозподілом грошових коштів між учасниками вищевказаної протиправної схеми, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 залучено громадян України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (здійснює закупівлю зернових культур та соняшникової олії у фізичних осіб Кіровоградської, Харківської, Черкаської та Дніпропетровської областей за готівку), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (здійснює загальний контроль за зберіганням та прихованим обліком сільськогосподарської продукції на зернових елеваторах), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (здійснює прихований бухгалтерський облік протиправної фінансово-господарської діяльності), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , (здійснює прихований бухгалтерський облік протиправної фінансово-господарської діяльності) та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , (здійснює закупівлю зернових культур та соняшникової олії у фізичних осіб Запорізької, Чернігівської, Сумської та Київської, областей за готівку).

Водночас, протиправне отримання соняшникової олії за підробленими документами здійснюється на ПАТ «Одеський олійножировий комбінат» (код ЄДРПОУ 00376509) за сприянням посадових осіб вказаного підприємства.

Згідно з повідомленнями ГВ КЗЕ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області у приміщеннях ТОВ «СТК Альтіка», за адресою: м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 18, зберігаються документальні матеріали, електронні носії інформації, фінансово-господарські документи, комп`ютерна техніка, грошові кошти, що використовуються для здійснення вищевказаної злочинної діяльності.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 17.10.2016, власниками нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 18, є Товариство з обмеженою відповідальністю «Супутник-1» (код ЄДРПОУ 30440851), Товариство з обмеженою відповідальністю «Гратт 2012» (код ЄДРПОУ 38405201), Публічне акціонерне товариство «Завод «Київпродмаш» (код ЄДРПОУ 14308533), Товариство з обмеженою відповідальністю «Одесбудінвест» (код ЄДРПОУ 34598949), Товариство з обмеженою відповідальністю «Сайленс» (код ЄДРПОУ 22954177).

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання зазначених вище документів та предметів, які можуть бути доказами під час судового розгляду, маючи достатні підстави вважати, що вони знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку зазначеного приміщення.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

За ч.1 та ч.2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. При цьому під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

При цьому клопотання слідчого має відповідати вимогам ч.3 ст.234 КПК України, зокрема в ньому мають бути зазначені відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, про речі, документи або осіб, яких планується відшукати, та до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Необхідність долучення до клопотання слідчого оригіналів чи копій документів, якими він обґрунтовує своє клопотання, є необхідним з метою перевірки слідчим суддею обставин, визначених у ч.5 ст.234КПК України.

Згідно з ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1)було вчинено кримінальне правопорушення; 2)відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3)відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4)відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Вивчивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що воно не відповідає вимогам ч.3 ст.234 КПК України.

Так, на даний час до клопотання на підтвердження викладених в ньому обставин фактично не долучено жодних належних та допустимих доказів на підтвердження того, що за вказаною в клопотанні адресою можуть знаходитися речі та документи які матимуть істотне значення для встановлення істини у кримінальному провадженні №22016000000000259.

Таким чином на даний час клопотання слідчого ОСОБА_3 не відповідає вимогам ч.3 ст.234 КПК України і за таких обставин слідчим не доведено обставин зазначених у ч.5 ст.234 КПК України, а тому клопотання про проведення обшуку на даний час задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233-236, 309 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу ГПУ ОСОБА_4 , внесене по кримінальному провадженню №22016000000000259 від 05.07.2016, за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 258-5 КК України, про проведення обшуку у приміщеннях ТОВ «СТК Альтіка» за адресою: м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 18, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.11.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу63998025
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/39699/16-к

Ухвала від 10.11.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Маліновська В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні